SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за "Оценител на трафика"

DrCIH

New member
Здравейте хора,
искам да започна рекламна кампания чрез адуърдс и така направих си регистрация в гугъл аналитикс настройки всичко :).
Направих справка за думата "складова програма". Тя ми е основна, защото би ми носила потенциали и освен това има 4400 търсения месечно.
На картинката съм направил справка с оценителя на трафика, колко ще ми излезе да направя кампания използваща тази дума. Оказва се, че според този тул думата има 4400 търсения, но щяла да ми води по 4-5 клика на ден, средната цена на клик щяла да е 0.64$, което не ми се вярва ив края на краищата за тия мижави 4-5 клика плащам по 3$ на ден.

До колкото съм чувал в България кликовете вървят около 1-2 ст. или нещо такова. Кажете ми дали съм се заблуждавал или не правя справката както трябва.

ПС: Смених региона само на България и цената на клик падна до 0.33$, а кликовете на ден до 1.66.
 

Прикачени файлове

  • adowrds.jpg
    adowrds.jpg
    18.5 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: Въпрос за "Оценител на трафика"

Да, но едва ли за 3-4 години от 1-2 ст. е станала на един лев. Освен това не мога да си обясня, защо думата има 4400 търсения, а този тул ми казва, че ще ме кликат 4-5 пъти. Все пак един лев на клик не вярвам да е. Колко е реалната цена и ... не знам объркан съм. :)
 
Re: Въпрос за "Оценител на трафика"

Да, но едва ли за 3-4 години от 1-2 ст. е станала на един лев. Освен това не мога да си обясня, защо думата има 4400 търсения, а този тул ми казва, че ще ме кликат 4-5 пъти. Все пак един лев на клик не вярвам да е. Колко е реалната цена и ... не знам объркан съм. :)

4400 търсения е за месец, това е средно около 140 търсения на ден, получава се CTR около 3%, което е може би нормална стойност. Имай предвид, че тези данни не са напълно достоверни
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за "Оценител на трафика"

Напълно достоверни е едно, но да твърдиш че при 4400 търсения имаш 4-5 клика на ден е меко казано недостоверно пък и тая цена от лев на клик, възможно ли е? Не знам много съм объркан посъветвайте ме.
Аз мисля, че най-добри вариант е да се пробвам и да пусна думата за 3-4 ст. на клик и да видя какво ще стане, защото тия тулове не ми казват нищо смислено.
Какъв е вашия съвет, хора?
 
Re: Въпрос за "Оценител на трафика"

Мисля, че ще сваля клика до 10-15 стотинки, може и по-низко.

145 импресии на ден през 15-20% CTR > 20 клика.

добавяме "складов софтуер" и прочие ключови думи от нишата.

Стойност на услугите - 20% от бюджета, минимум - 50 лв.

За контакти: първи линк в подписа.
 

Горе