SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за собствен сървър

Re: Въпрос за собствен сървър

Аз съм на VPS при FColor.bg. Администрацията ми я правят те - както им кажа, го правят :) Тук съм драснал малко за VPS ми при тях.

Верно няма ограничение за добавените домейни, но всичко зависи колко ресурси ти харчат сайтовете. Единственото ограничение за VPS е ресурсите, за които ще плащаш. Като не стигат - купуваш още и определено е по-евтиният вариант от собствен сървър. Ако не можеш да си го конфигурираш и управляваш сам - ще ти съдерат кожата с пари за управление. От 50лв. на час почват услугите за конфигурация.

Прочетох статията ти. А как стана прехвърлянето на сайтовете ти, те ли ги прехвърлиха или ти ръчно ги прехвърля, защото аз това незнам как се прави?
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Ти не знаеш как да си прехвърлиш сайтовете на почти конфигуриран сървър, а искаш сам да си правиш и администрираш такъв. Не го приемай като заяждане, но така излиза.

Според мен ти е рано с VPS. Почети малко и си оптимизирай сайта. Има алгоритми за кеширане и всякакви магии. Аз имам сравнително големи сайтове и всичко ми е на споделен хостинг, именно защото много залагам на оптимизацията.

Така икономисвам пари за хостинг. Ако нещо много се развие, няма как, отивам на VPS. Но при твоите посещения, не знам колко са ти импресиите, но не вярвам да се налага още.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Ти не знаеш как да си прехвърлиш сайтовете на почти конфигуриран сървър, а искаш сам да си правиш и администрираш такъв. Не го приемай като заяждане, но така излиза.

Според мен ти е рано с VPS. Почети малко и си оптимизирай сайта. Има алгоритми за кеширане и всякакви магии. Аз имам сравнително големи сайтове и всичко ми е на споделен хостинг, именно защото много залагам на оптимизацията.

Така икономисвам пари за хостинг. Ако нещо много се развие, няма как, отивам на VPS. Но при твоите посещения, не знам колко са ти импресиите, но не вярвам да се налага още.

Виж сега, не съм казвал че искам сам да администрирам сървър. Ако си взема ще си наема човек да го направи, защото аз не разбирам от това.
На тоя сайт незнам какво има да му се оптимизира, това са само таблици и линкове и един скрипт за добавяне на линк, който е прост скрипт без база данни. Не виждам какво да оптимизирам. А колкото до VPS, доколкото сметнах, ако си прехвърля сайтовете на такъв сървър ще ми излиза горе-долу същите пари, колкото давам и сега.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Като цяло няма кой да ти ги прехвърли сайтовете. Но повечето фирми предлагат административни услуги на час. Ако се възползваш от тях, ще ти прехвърлят и настроят всичко.

На мен ми е много интересно какво представлява чудото VPS в същност, защото нямам опит все-още. В смисъл какви инструменти ти дават за управление. cPanel е скъпо удоволствие в случая, предполагам предоставят някаква безплатна алтернатива.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

И аз точно затова питам, защото нямам представа как изглежда и по какъв начин става прехвърлянето. Гледах разни оферти със Cpanel, доплаща се 36лв на месец, на по-скъпи пакети има и безплатен Cpanel.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Аз съм на VPS при FColor.bg. Администрацията ми я правят те - както им кажа, го правят :) Тук съм драснал малко за VPS ми при тях.

Верно няма ограничение за добавените домейни, но всичко зависи колко ресурси ти харчат сайтовете. Единственото ограничение за VPS е ресурсите, за които ще плащаш. Като не стигат - купуваш още и определено е по-евтиният вариант от собствен сървър. Ако не можеш да си го конфигурираш и управляваш сам - ще ти съдерат кожата с пари за управление. От 50лв. на час почват услугите за конфигурация.

Mалко офтопик, ако разрешите, относно FColor
Прочетох статията по линка който си дал.
Трябва да кажа, че преди 2 дни имах проблем с единия си сайт при тях.
Около 01 часа българско време им написах писмо, след няколко минути имах отговор.
Всички проблеми бяха решени светкавично с общуване по Скайпа със съпорта, за което съм им много благодарен.
Така, че явно са си взели забележка от статията която си написал :)
 
Re: Въпрос за собствен сървър

mvmrik, не зная каква е практиката при прехвърлянето за сайтове на VPS в България, но логиката е елементарна. Ако те искат за клиент, запретват си ръкавите и ТЕ ти прехвърлят сайтовете. Това не са 1000 сайта. това са 15 сайта. :)

П.С. Лично аз предпочитам сам да правя тази процедура
П.П.С. Ако не искат - те не са твойта хостинг компания / лично мнение /
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Абе според мене за да такъв сайт ти изразходва CPU лимитите значи е наистина много некадърно написан. По-добре хвани някой да го погледне и да ти каже какво е положението, цена за оправяне, ала бала... Нищо чудно да минеш и само с това.

А за VPS незнам, ама собствен сървър е абсурд да си взимаш, освен ако не си сисадмин или не смяташ да си наемаш такъв.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Може и от OpenAds да е било, не разбрах и аз какво стана, не са ми писали още как е било за последните 24 часа.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Явно наистина не става, аз го имам и на други сайтове, ще взема да го разкарам.
А нещо подобно на него знаете ли, с което да се въртят рекламите и да може да се следят импресии, кликове и т.н.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

mvmrik, не зная каква е практиката при прехвърлянето за сайтове на VPS в България, но логиката е елементарна. Ако те искат за клиент, запретват си ръкавите и ТЕ ти прехвърлят сайтовете. Това не са 1000 сайта. това са 15 сайта. :)

П.С. Лично аз предпочитам сам да правя тази процедура
П.П.С. Ако не искат - те не са твойта хостинг компания / лично мнение /

Логиката хич не е елементарна (понякога) и аз не бих се наел да местя чужди неща. Понеже включиш ли го като услуга, понякога може да значи да му дебъгнеш целия сайт, щото никой не ти дава гаранция, че SQL конекцията е на едно място например. После IP-то на хостинга не е сменено при посредника на SMS-ите и пак ти си виновен. Ще има известно количество cron tabs, ще има и куп други настройки, за които ще ти побелее косата, но клиента ще си чака безплатната услуга...
Еми не, мерси.
После ще каже, че на другия хостинг тва е работело, а тука се дъни. Докажи, че не е прав и току виж те оплюл в първия форум като хостинг компания...
Не мисля, че някой би се наел на подобно нещо, а ако има такива, то с удоволствие бих им изпробвал услугите. :D
Я дай да видим коя е Моята хостинг компания? :)
(за питане по технически въпроси е едно, но да се наемат официално да го направят... )

ПС - и аз предпочитам сам.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

fcolor предлагат собствен контролен панел, на който единственото, което му липсва е crontab управление, но задачите с отложенстарт можете да си ги конфигорирате и под конзола, все пак на VPS ви се полага root access. А Superhosting предлагат инсталация на cPanel ако си платиш, ако искаш да минеш тънко се предлага WebMin. Читаво и семпло. За управление на VPS контейнера и двете фирми използват Parallel Power Panel. Т.е. Virtuozo
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Доста компании ползват cpanel. Ако една хостинг компания не може да се оправи с трансфер от панел Х на Х1 определено нещо не е на ред. Не казвам, че панела е нещо супер - напротив ! Не ти препоръчвам определена хостинг компания, защото това е като да ти препоръчам китайски ресторант. Днес готвача е един и патицата по пекински е сладка, утре друг и е кисела, а ресторанта все един и същ. :)
 
Re: Въпрос за собствен сървър

biks тук не става въпрос за местене на сайтове от cPanel към cPanel, а от сървър ползващ cPanel към сървър ползващ друг конторлен панел. Ето ти пример, панела на fcolor доколкото имам спомен работи с apache 1.3, a повечето хостинги ползват apache 2. Да речем, че на хостинга имаш apache с инсталиран mod_rewrite, mod_security, mod_нещо си, а на дефолтната инсталация тези неща не се знае дали са инсталирани на VPS-а или не. Да не говорим за настройките на Php, това са неща, които повечето от нас приемат за даденост когато ползват споделен хостинг, тъй като настройката им се поема от хостинг компанията. Но това не означава, че ще моднат VPS-а за да тръгнат дадените 15 сайта. Не става въпрос за физ. местене на файлове и бази данни. Става въпрос за настройка на софтуера, според изискванията на сайтовете и тяхното стартиране. Ако е нещо стандартно като код Joomla, WP, osCommerce и подобни CMShitz ок, но ако е нещо custom, което си писал сам, трябва да изпишеш една клаваитура с обяснения какво ти трябва за да ти пренастроят VPS-а. В момента двете компании, които предлагат VPS услугата масово местят сайтове, но това не означава, че всичко ще работи както трябва. Много хора възприемат местенето, като последващ съпорт, настройка, модификация, администриране и т.н. Не говоря за хората с връзки ;) Много малко от хостинг доставчиците в БГ имат ясна дефиниця на това какво влиза и какво не в техническата поддръжка на дадена услуга, но това е дефект на пазара поне според мен.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Така е. :) В такива случаи се ползва обади се на приятел, защото публиката не върши работа, а жокер от хостинга не винаги е достатъчен.
 
Re: Въпрос за собствен сървър

Тук във форума има достатъчно приятели, на които може да се обадиш, все някой ще помогне.
 

Горе