SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за adwords ваучер

sniperbg

New member
Здравейте, за да използвам стойността на adwords ваучер, на нов акаунт трябва ли да заредя и друга сума ? Наскоро активирах ваучер на нов акаунт, избрах таксуване с предплащане, въведох данните на дебитната ми карта, но рекламите ми не се показват (цената за ключ. дума е над минималната) . В профила ми пише, че платежните средства са изчерпани, но в остатъчния баланс си стои стойността на ваучера . Да не би да трябва да напавя плащане, за да използвам сумата от ваучера ?
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

Ако пуснеш с предплащане, от адуърдс те таксуват 5 долара от картата, ако пуснеш с последващо плащане, 5-те долара ги вземат от ваучера. Всички операции стават автоматично, след въвеждане на КК. Ако рекламата не тръгва, верояно причината е в бюджета/цена на клик/куолити скор на рекламирания сайт и куп други причини.
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

Някава идея как може да се пусне адуордс ваучер за нов сайт, при условие, че вече има активиран един към кредитена карта ?

- втора к.карта ли е необходима ?
- може ли към една и съща карта да се добави втори ваучер ?
- без да се попълва карта може ли да пусне кампания ?
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

Някава идея как може да се пусне адуордс ваучер за нов сайт, при условие, че вече има активиран един към кредитена карта ?
Няма проблем единсайт да се рекламира от различни акаунти, но КК е свързана с акаунт, а не със сайт!

biks каза:
- може ли към една и съща карта да се добави втори ваучер ?
Не, защото една КК може да се ползва само в един акаунт, а ваучерите са САМО за новосъздадени акунти.
biks каза:
- без да се попълва карта може ли да пусне кампания ?
Не. Дори да си избрал постпейд начин на плащане (такста за активация се дърпа от ваучера), за да активираш акунта, трябва да регнеш карта.
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

И аз да питам...тогава какъв е варианта, за да може да се ползва ваучер.. :)
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

Няма проблем единсайт да се рекламира от различни акаунти, но КК е свързана с акаунт, а не със сайт!

Не, защото една КК може да се ползва само в един акаунт, а ваучерите са САМО за новосъздадени акунти.
Не. Дори да си избрал постпейд начин на плащане (такста за активация се дърпа от ваучера), за да активираш акунта, трябва да регнеш карта.

А дебитните карти ? Аз регнах 1 Visa Electron на 5 акаунта . :)
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

А дебитните карти ? Аз регнах 1 Visa Electron на 5 акаунта . :)
Ами сигурно технически може, но едва ли е разрешено.
 
Re: Въпрос за adwords ваучер

Ето какво ми отговориха:

Трябва да въведете валидни данни за плащане, за да активирате профила си в AdWords и рекламите Ви да започнат да се показват. Ако сте избрали да използвате опцията за предплащане, трябва да извършите плащане (мин. 20лв), преди рекламите Ви да започнат да се пускат.

Явно не може да се ползва ваучер (на нов профил), без да е вкарана сума от ДК/КК .

Благодаря на всички, които се включиха в дискусията :) .
 

Горе