SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за paypal cancel плащане?

muteki

New member
Здравейте колеги,

въпросът ми е относно пейпол плащане. Направих едно грешно плащане, съответната фирмата не получи парите си, в акаунта сумата беше "unclaimed", съответно същия ден още дадох "canceled payment". В пейпал акаунта виждам, че е спряно плащането, това става снощи (четвъртък вечерта) и очаквах, че парите ще са отблокирани и върнати в сметката ми днес (петък).

Нямам никакви проблеми с пейпал, използвам го за малки суми, въпросът ми е кога ти връщат парите, кога можеш отново да ги използваш, аз се надявам в понеделник всичко да е ок, но чета по форумите за някакви 30 дена и подобни глупости. Някой минавал ли е тази процедура и кога разполагаш с парите си отново?
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Кое точно ти звучи като глупост в тези 30 дни? Смяташ ли, че е нормална процедура да пратиш на някого пари и ей така да си ги върнеш? Ако става толкова просто не смяташ ли, че всеки ще си поръчва ферарита през paypal и после ще отказва плащанията ;)

Предстой ти процедура, при която отсрещната страна трябва да потвърди връщането на тези пари, ако го направи бързо ще ги получиш бързо, но ако си ги пратил на някого, който не си гледа paypal акаунта най-вероятно ще се забавят поне 10-15 дни колкото е времето, което paypal изчакват другата страна да даде отговор.
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

За сума от $2.70 цента, които наредих и те ми блокираха като "подозрителни" чаках 28 дни, през които си размених 14 мейла със съпорта и още около 10 с отсрещната страна по сделката. Ставаше въпрос за платено приложение за Android .... сам се сети какво те чака от тук нататък, но ако си късметлия може и в понеделник да разполагаш с парите
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Миналата седмица видях плащане от моя акаунт на стойност 1$, което не съм правил аз и бог знае как е извършно. Спрях трансфера, върнаха ми парите (1$ :D ) и след това ми блокираха акаунта. Сега трябва да им изпратя 1 тон документи. Да бх си замълчал. Така преди време платих на БГТелевизор за гледане на онлайн телевизия в чужбина на името на баща ми. След 1 година те автоматично си дръпнаха сумата за нов абонамент. Пак не знам как, но тогава си замълчах. Сега за 1 долар ми обясниха, че няма как да се преведат пари от акаунта ми ако не е хакнат:p и за това ще ми го блокират, докато им пратя документите. Малко се онасят.
Иначе е нормално да чакаш 30 дни. И в банка да искаш да спеш направен трансфер пак ще чакаш. Марто ти го обяснява много нагледно защо.
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Това с единия долар е бил някой индиец, който просто се е пробвал да ти го вземе - така да се каже, ако мине.

А това с бгтелевизор си е твоя грешка, че не четеш какво плащаш и на какво се съгласяваш - направил си subscription, тоест абонирал си се. Това означава, че след една година пак ще ти изкарат тези пари от акаунта! В профила ти някъде има списък с договорите ти за разплащане и там трябва да спреш автоматичното плащане към бгтелевизор.
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Това с единия долар е бил някой индиец, който просто се е пробвал да ти го вземе - така да се каже, ако мине.

А това с бгтелевизор си е твоя грешка, че не четеш какво плащаш и на какво се съгласяваш - направил си subscription, тоест абонирал си се. Това означава, че след една година пак ще ти изкарат тези пари от акаунта! В профила ти някъде има списък с договорите ти за разплащане и там трябва да спреш автоматичното плащане към бгтелевизор.

Точно така Марто. Въпросът е, че аз сам платих :p не съм го гледал. После разбрах как е станало. Той и тоя превод сега е на същия принцип но без да се съгласявам.
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Благодаря за мненията на всички и разбира се всички сте прави, вчера сумата ми беше отблокирана от пайпал и върната на сметката ми. Вероятно моя казус не е бил толкова проблемен, за да изчакват 10-30 дена. :D
 
Re: Въпрос за paypal cancel плащане?

Внимавайте с тия subscriptions, че мен веднъж гадовете от Godaddy добре ме одрусаха с един безплатно взети privacy-та, които не смятах да подновявам с домейните, пък са били погрешка на autorenew и се подновиха сами...
 

Горе