SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Paypal?

Христос Воскресе !
Здравейте , тъй като ще си продавам колата , на чужденец който не живее в България трябва да се регестрирам в Paypal . Защото ми каза че ще ми изпрати по този сайт парите . Тъй като съм нов там и въобще не знам какво трябва да се прави след като се регестрирам искам да попитам ...
Първо за да се регестрирам трябва да имам пари в картата поне 1.5 евро до колкото разбирам така ли ?
За да може статуса да стане tatus: Unverified Get verified (какъвто ми е в момента) , трябва да стане само Verifiled за да може да ми изпрати парите така ли ?

Тоест това са двете стъпки които трябва да направя да вкарам пари в картата и да си направя нова регистрация след което да изчакам 24 часа за да стане статуса verifiled , след което да дам имейла , и по него ще ги изпрати парите така ли ?
 
Re: Въпрос за Paypal?

Не знам колко ти струва колата, но според мен има много голяма вероятност да удариш лимитите и нищо да не стане. Особено при нов акаунт е още по-трудно. Да не говорим, че комисионните не са малко и трябва да се разберете кой ще ги поеме. Аз лично не бих използвал PayPal за плащания на големи суми. Използвал съм го, но всеки път с нерви и главоболия.

За големи суми задължително ще ти искат сканиран международен паспорт или лична карта. Тези 1.5 евро ти ги взема от картата и после ти ги връща, след като вкараш номера на транзакцията. Така потвърждаваш, че картата е твоя.
 
За: Re: Въпрос за Paypal?

За: Re: Въпрос за Paypal?

Не знам колко ти струва колата, но според мен има много голяма вероятност да удариш лимитите и нищо да не стане. Особено при нов акаунт е още по-трудно. Да не говорим, че комисионните не са малко и трябва да се разберете кой ще ги поеме. Аз лично не бих използвал PayPal за плащания на големи суми. Използвал съм го, но всеки път с нерви и главоболия.

За големи суми задължително ще ти искат сканиран международен паспорт или лична карта. Тези 1.5 евро ти ги взема от картата и после ти ги връща, след като вкараш номера на транзакцията. Така потвърждаваш, че картата е твоя.

Става въпрос за 8 000 лева .. ще удари ли лимита ?
 
Re: За: Re: Въпрос за Paypal?

Re: За: Re: Въпрос за Paypal?

Става въпрос за 8 000 лева .. ще удари ли лимита ?

предполагам няма да му пратиш колата по пейпал.
практиката е малка сума(100-на евро) да се преведе през пейпал, а останалите при предаване на стоката(кеш,банка)
целта е ако се откаже клиента преведените през пейпал пари да останат като компенсация
но все пак трябва да уточниш как смяташ да предадеш стоката(колата)
 
Re: Въпрос за Paypal?

Много хора се оплакват с проблеми при получаване на големи суми по пейпал. Ако все пак се съгласиш да ползваш пейпал ти препоръчвам да си изтеглиш парите при първа възможност и да си изтриеш картата от сайта. За да не се окаже, че ще останеш без кола и без пари, та даже и ще дължиш такси.

Варианта да получиш капаро по пп и след това другата сума по банка/на ръка е доста по-приемлив за мен. А ако може изобщо да не се ползва пп още по-добре.
 
Re: За: Re: Въпрос за Paypal?

Re: За: Re: Въпрос за Paypal?

Става въпрос за 8 000 лева .. ще удари ли лимита ?

Мен веднъж за 3к евро ми разкатаха фамилията, така че според мен няма да минат.
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

Мисля, че комисионната на ПП е 4%, тоест таксата за транзакцията ще е $320, а и нов акаунт, доста голяма сума... по-добре не се въвличай в това.

Погледни escrow.com, по-сигурно е и за двете страни, а и таксата би трябвало да е около $195 + $40 за международен банков превод - www.escrow.com/support/calculator.asp
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

Мисля, че комисионната на ПП е 4%, тоест таксата за транзакцията ще е $320, а и нов акаунт, доста голяма сума... по-добре не се въвличай в това.

Погледни escrow.com, по-сигурно е и за двете страни, а и таксата би трябвало да е около $195 + $40 за международен банков превод - www.escrow.com/support/calculator.asp

Ясно , ще ми вземе 320 долара горе долу , ок . Ще му кажа да ми изпрати тогава 8400 , мисълта ми е после от къде точно да ги изтегля къде се влиза , че не съм наясно със този сайт особено и английски език не ми се отдава достатъчно.

И друго да попитам сега имам акаунт , този акаунт важи ли още ако вкарам в картата 2-3 евро за да го направя verifild или трябва на ново да се регестрирам .
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

В никакъв случай не го прати през paypal
помоли го един wester union да ти прати - там поне парите ще са в джоба ти
paypal могат толкоз много да те въртят и в крайна сметка да не видиш и лев от тех
лимити, верифициране, разследване на голяма сума превод
 
Re: Въпрос за Paypal?

Не съм оперирал с толкова големи суми през PayPal, но никога не съм имал проблем с него.
Това е може би най-големият онлайн сайт за разплащания. Ebay, godaddy... работят предимно и само с него. Не разбирам как може да му нямате доверие?! Ако всички документи са ви наред, не мисля че може да ви задържат парите.
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

Ясно , ще ми вземе 320 долара горе долу , ок . Ще му кажа да ми изпрати тогава 8400 , мисълта ми е после от къде точно да ги изтегля къде се влиза , че не съм наясно със този сайт особено и английски език не ми се отдава достатъчно.

И друго да попитам сега имам акаунт , този акаунт важи ли още ако вкарам в картата 2-3 евро за да го направя verifild или трябва на ново да се регестрирам .

Като получи парите в ПП, нареждаш прехвърляне по банковата ти сметка. Не знам дали са различни лимитите за всеки акаунт, но моят е премиум с максимум от $500 на ден. Ако и твоят е лимит такъв, ще трябва да 16 дни да правиш трансфери за да си вземеш парите, като таксата за всеки трансфер е по $2.5, тоест още $40. Може би ако си с бизнес акаунт, ще можеш да направиш еднократен трансфер на цялата сума.
 
Re: Въпрос за Paypal?

Не съм оперирал с толкова големи суми през PayPal, но никога не съм имал проблем с него.
Това е може би най-големият онлайн сайт за разплащания. Ebay, godaddy... работят предимно и само с него. Не разбирам как може да му нямате доверие?! Ако всички документи са ви наред, не мисля че може да ви задържат парите.
Много често при по-големи суми искат наново да им пращаш документи, или ако има някакви нови разпоредни от ЕУ. Другият проблем е, че съпорта им е уникално бавен.
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

вкарах в картата пари исписа ми , че ми е взело и че трябва да изчакам някакъв код за да направя карттата verifild.Сега обаче ми дойде друг смс , с това съобщение. Може ли да ми обясните по подробно къде да вляза за да го направя verifild или трябва да чакам още време за да дойде някакъв код ?

Dear Asen Yurukov,

You linked your debit or credit card to your PayPal account on Apr 17, 2012. To make sure the card is yours, we made a small charge to it that you'll need to confirm (and we'll refund the money to your PayPal account when you're done).

The charge creates a unique 4-digit code on the summary of financial activity provided by your card issuer. If you don't see the charge right away, don't worry - sometimes it takes a few days to show up. If you can't check your summary online, check the paper summary from your card issuer when it comes in the mail (this can take up to 30 days). You will find the charge from PayPal with a 4-digit code.


How to confirm your card:

Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.
Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.
Enter the 4-digit code to confirm your card.

When that's done, you'll be able to pay safer online with your card through PayPal - without ever exposing your financial information to sellers.

Yours sincerely,
PayPal
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

Отиди до банката, да ти направят извлечение на картата, ако нямаш електронно банкиране. В извлечението ще видиш транзакцията, която е инициирана от PayPal и информацията за тази транзакция се съдържа този 4 цифрен код. След като имаш кода влизаш в профила си в PayPal и там ще го въвеждаш. С чакане не става. Нека и аз да ти дам един приателски съвет - не продавай кола с плащане по PayPal, защото като ти блокират съмата може и 2 месеца да не можеш да я отблокираш. Не се надявай, че като пристигнат парите и веднага на същата минута ще можеш да ги трансферираш към картата си. Да не говорим за факта, че paypal винаги заемат страната на изпращача на парите и при евентуален диспут, независимо дали е започнат от клиента или е от рповокиран автоматичен филтър ТИ си в неизгодна позиция да доказваш, че всичко е документално изрядно, колата е изпратена с контейнер, платени са таксите по доставка (в зависимост от уговрката) и т.н. Мене не разкатаваха 24 дни за 2 евро и 80 цента. В момента във форума се върти една друга тема на потребител, който на няколко пъти му блокират суми от 100-180 долара.
 
За: Въпрос за Paypal?

За: Въпрос за Paypal?

Да не говорим, че за верифайд премиум акаунт можеш да теглиш макс по 500 евро на ден.
 

Горе