SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за PR

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Имам един домейн с PR4,
сега като гледам в яху към него има
1 PR 7 линк
4 ПР 6 /от един й същи сайт/
8 ПР 5
и още няколко 4-ки, 3-ки и т.н.
общо около 60 линка,
дали ще получи някоя 6-ца на следващия ъпдейт?
 
Re: Въпрос за PR

Едно време бях чел, че са необходими 18 линка от ПР x, за да получиш същия ПР
 
Re: Въпрос за PR

Ако се отнася за български сайт може да забравиш 6ца и с 5 линка от 7ца и другото, което е трябват ти много линкове и то от различни ПР-и дори 0ли и 1ци Това е защита от купени 5 линка от 6 и 7 сайтове и никаква натурална "линквастност".
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Въпрос за PR

Имам един домейн с PR4,
сега като гледам в яху към него има
1 PR 7 линк
4 ПР 6 /от един й същи сайт/
8 ПР 5
и още няколко 4-ки, 3-ки и т.н.
общо около 60 линка,
дали ще получи някоя 6-ца на следващия ъпдейт?
има различни пр7, 6...
ако имаш pr7 линк от propeller.com - 100% ще получиш 6
а ако е от някаква вътрешна която е получиля пр7 благодарение на линкбайт(и вече е загубила голямата част от най-добрите линкове), тогава няма.

За пр4: например, след апдейта са били с пр4, но за 2 месеца(от последния пр апдейт) са събрали милиони линкове и сега вече заслужават да са с пр9 - в този случай и твоя сайт най-вероятно ще получиш пр6, може и 7,8.

никой със сигурност не знае какъв пр ще имаш

но все пак ще предположа че ще имаш 6 ;)
 
Re: Въпрос за PR

ако имаш pr7 линк от propeller.com - 100% ще получиш 6
Аз пък мисля, че има значение броя на изходящите линкове на тази страница. Ако са 200 на брой, не е чак толкова голям келепира.

... но все пак ще предположа че ще имаш 6 ;)
Залагам на теорията на Илиански и съм почти 99% сигурен, че повече от 5 едва ли "ще уловиш".

Но ъпдейтът е към края на юли, така че "поживем, увидим".
 
Re: Въпрос за PR

линковете са на повече от година,
сайта е дропнат веднъж и на последния ъпдейт е получил 4-ка.
Не е Български.
Ще видим, поне 5-ца мисля че ще хване с тези линкове.
 
Re: Въпрос за PR

и на какво се основава тази теория?
Ами на факта, че vbox7 и други сайтове с поне 5к добри линкове са с ПР5 или бяха намалени от 6 на 5. Дори да го вдигнат на 6 ще падне отново на 5 или 4. Просто размишлявам не налагам мнение.
 
Re: Въпрос за PR

Ами на факта, че vbox7 и други сайтове с поне 5к добри линкове са с ПР5 или бяха намалени от 6 на 5. Дори да го вдигнат на 6 ще падне отново на 5 или 4. Просто размишлявам не налагам мнение.
броя на линковете е без значение

http://www.nokia.bg/ имат по-малко от 1000 линка, а са със 7-ца.
 
Re: Въпрос за PR

значи това за 7-те линка за същия ранг се отнася ако си единствен линк на стараницата и то идва от една популярна формула за смятане на ПР с едни 100-85=15% коефициент. Доколко е точно никой не е сигурен напълно но основния смисъл е че ПР6 = 7 x ПР5 т.е. за всеки следващ ПР ти трябват 7 пъти повече "линкове".

броя на линковете е без значение

http://www.nokia.bg/ имат по-малко от 1000 линка, а са със 7-ца.
това е много статистически грешно твърдение. не съм голям фен на логиката на Г, но не мисля, че са такива балами да го пренебрегнат във формулата на ПР. Още повече е елементарно за реализация и не увеличава алгоритмичната сложност. ... а това което казах в предното изребение е, че с по малко линкове е много вероятно да ти трябва по голяма сума от техния ПР за същия резултат.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за PR

значи това за 7-те линка за същия ранг се отнася ако си единствен линк на стараницата и то идва от една популярна формула за смятане на ПР с едни 100-85=15% коефициент. Доколко е точно никой не е сигурен напълно но основния смисъл е че ПР6 = 7 x ПР5 т.е. за всеки следващ ПР ти трябват 7 пъти повече "линкове".


това е много статистически грешно твърдение. не съм голям фен на логиката на Г, но не месля, че са такива балами да го пренебрегнат във формулата на ПР. Още повече е елементарно за реализация и не увеличава алгоритмичната сложност. ... а това което казах в предното изребение е, че с по малко линкове е много вероятно да ти трябва по голяма сума от техния ПР за същия резултат.
Няма начин да получиш PR6 без да имаш линкове с PR6, ако ще й 10000000 5-ци да имаш, ще си останеш с 5-ца.

Ето ти един сайт с 4-ка само със 40 линка !! - http://siteexplorer.search.yahoo.com/advsearch?p=http://gwadair.org&bwm=i&bwmo=d&bwmf=s
две 5-ци
пет 4-ки
 
Re: Въпрос за PR

Няма начин да получиш PR6 без да имаш линкове с PR6, ако ще й 10000000 5-ци да имаш, ще си останеш с 5-ца.
това, според мен е грешно твърдение.
 
Re: Въпрос за PR

Скоро гледах един домейн в ТДНАМ с 4-ка на главната и 5-ца на една вътрешна страница, защото към нея имаше 2-3 дииплинка от сайтове с 5-ци
 
Re: Въпрос за PR

Скоро гледах един домейн в ТДНАМ с 4-ка на главната и 5-ца на една вътрешна страница, защото към нея имаше 2-3 дииплинка от сайтове с 5-ци
ок. какъв е проблема?

Google PR е такъв матеметически модел, при която се тръгва от малките и се натрупва към големите а не обратното, което дефакто ти твърдиш. Именно във връзка с темповете на разширяване не ПР модела са свързани много от корекциите в алгоритъма от доста време насам. Заради всичкия този спам ПР стана въздух под налягане...
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за PR

ок. какъв е проблема?

Чел ли си нещо за "голям взрив", "разширяваща се материя" Google PR е точно такъв матеметически модел. т.е. тръгва е от малките и се натрупва към големите а не обратното което дефакто ти твърдиш. Именно във връзка с темповете на разширяване не ПР модела са свързани много от корекциите в алгоритъма от доста време насам. Заради всичкия този спам ПР стана въздух под налягане...
хмм, мойто мнение е точно обратното.
Показах ти сайт с 4-ка с 40 линка,
форума има 40к линка и пак е с 4-ка.
По твойта логика форума трябва да има повече от 4-ка??
 
Re: Въпрос за PR

2.1.1 Description of PageRank Calculation

Academic citation literature has been applied to the web, largely by counting citations or backlinks to a given page. This gives some approximation of a page's importance or quality. PageRank extends this idea by not counting links from all pages equally, and by normalizing by the number of links on a page. PageRank is defined as follows:
We assume page A has pages T1...Tn which point to it (i.e., are citations). The parameter d is a damping factor which can be set between 0 and 1. We usually set d to 0.85. There are more details about d in the next section. Also C(A) is defined as the number of links going out of page A. The PageRank of a page A is given as follows: PR(A) = (1-d) + d (PR(T1)/C(T1) + ... + PR(Tn)/C(Tn))
Note that the PageRanks form a probability distribution over web pages, so the sum of all web pages' PageRanks will be one.
PageRank or PR(A) can be calculated using a simple iterative algorithm, and corresponds to the principal eigenvector of the normalized link matrix of the web. Also, a PageRank for 26 million web pages can be computed in a few hours on a medium size workstation. There are many other details which are beyond the scope of this paper.
Nikoladd е прав. ПР се изчислява на база брой изходящи връзки и ПР на страниците, от които идва. В последните години вкараха и други фактори, но те са друга бира. Т.е. не е невъзможно да получиш ПР6, ако нямаш връзки от страници с ПР6 или по-висок.
 
Re: Въпрос за PR

хмм, мойто мнение е точно обратното.
Показах ти сайт с 4-ка с 40 линка,
форума има 40к линка и пак е с 4-ка.
По твойта логика форума трябва да има повече от 4-ка??
не е задължително. аз не виждам конфликт с това което казах.

Нека ти дам пример за това което имах предвид:

За за получи сайт ПР4 (t.e. PR>3.0) трябва да има
3 x 7 = 21 PR juice единици

това което казах преди е че ако ползва малко но силни линкове има статистическа логика да му трябват повече примерно:
1) 24 PR juice единици ако има преобладаващо тежки линкове
2) 19 PR juice единици ако има преобладаващо леки линкове

и така за да ги постигне с ПР4 връзки от страници с по 10 връзки му трябват
1) 24*10/(5 *7^2) = 1 линка с ПР6
2) 21*10/(3 *7^0) = 70 линка с ПР4 (т.е. 7-те единични изходящи)
3) 19*10/(2 *7^-1) = 665 линка с ПР3

в горните сметки(от първия пример)
24 - необходим ПР juice
10 - брой линкове на страницата от където идва линк
5 - ПР6 това е ПР на линковете (ПР>5.0 e ПР6)
7 - магическата 7 кратност
2 - степенен показател равен на разликата между ПР на линковете и търсения за страницата т.е. търсим 4 а линковете са от 6 -> 6-4=+2

(според предната 7 кратна формула, която не претендирам да е точна или изобщо вярна)

това горното е пълно с уговорки, но надявам се илюстрира какво имам предвид.
 
Последно редактирано:

Горе