SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Rel="nofollow"

realdark

New member
Има ли смисъл да го слагам на линк от вида <a href="http://www.site.com/pis32/link_oo.html" Rel="nofollow">Site</a> nofollow? Или тази опция работи само за чисти линкове www.site.com.

П.П. И дали ако имам много такива линкове в сайта (100+) ще ми падне PR.

Благодаря за отделеното внимание.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

nofolow се слага ако искаш робота да не проследи връзката.. реално краулера не го бърка дали ще проследи линк които е с текст "Site" или УРЛ-а на сайта като текст на линк-а за него си е все линк и ако няма nofolow си го проследява и отчита.
колкото до борйката на линковете .. трябва да се внимава колко линкове има на еда страница от сайта.. ако станат прекалено много влизаш в зоната на заподозрените за спам или линк ферми.. иначе това да имаш външни линкове на страница от сайта си не вреди
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Ок. Мерси :). Значи ако имам 1-2 линка(външни) на страница не е проблем.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

realdark каза:
Ок. Мерси :). Значи ако имам 1-2 линка(външни) на страница не е проблем.

В някои случаи е дори полезно. :)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

nbsp каза:
realdark каза:
Ок. Мерси :). Значи ако имам 1-2 линка(външни) на страница не е проблем.

В някои случаи е дори полезно. :)
...и колкото по-висок PR имат тези страници, толкова по-добре.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

В някои случаи е дори полезно.
В кои? Когато линкваш към своите страници или на някой приятел?

...и колкото по-висок PR имат тези страници, толкова по-добре.
Защо?
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Искаш да кажеш, че ако ще линквам към google, това по някъв начин ще помогне за добро класиране на сайта ми?
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Искам да кажа, че ако линкваш към страници с висок ПР и релевантно на твоята страница съдържание, това ще подобри ПР-а на съответната страница.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

И това. Просто процесът е взаимен. Когато линкваш, не само даваш, но и получаваш. Ако зачетете внимателно тази работа на Брин и Пейдж и разгледате форумилите, ще видите, че е точно така. Естествено алгоритъмът е претърпял много промени оттогава, но принципът си остава същия.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Какво получавам ? Мисля, че само те ще получат, ако линквам към страница със същото съдържание като моята. Пък и линка нема да е зле за тях ;)
Плюс това съм съгласен, че повече хора смятат ПР за основен за класиранията напред в търсачките. Няма нищо по-добро от едно едно качествено сео :)
Аз с ПР0 се класирам пред доста , със същата тематика сайтове и с ПР 4 или 5 :eek:
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

peter каза:
Когато линкваш, не само даваш, но и получаваш.
Почваме да линкваме към google, adobe....
Не малко хора го правят. Ама вие ще ме убиете, наистина ли не знаете за това, че изходящите линкове носят и ползи за този, на чиито страници са те (изключваме варианта, когато се плаща).

Не сте ли се запитвали защо някои директории не приемат линкове без или с нисък ПР?

MasterBOOT каза:
Аз с ПР0 се класирам пред доста , със същата тематика сайтове и с ПР 4 или 5 :eek:
Няма ПР на сайтове, има ПР на страници. При търсене по една дума, няколко думи или фраза, по-напред в резултатите се появяват страници с по-висок ПР. Класирането в резултатите, разбира се, зависи от много други фактори, но и ПР си има значение.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

да линкваш към качествено и уникално съдържание на същата тематика е в плюс за саита ти, щото така сайта ти става информативен, а дали ПР е 0 или 7 според мене нема голямо значение, е ако успееш да ги накараш и те да линкнат към тебе гледай да линкваш само към ПР7 :)

и стига да не се уливаш с линковете към други сайтчета - че ще се превърнеш в директори сайтс

просто линкваи само към полезно за усерите ти съдържание
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

големия въпрос е до колко е ползата от тези линкове.. примерно струва ли си да се прави страница с ресурси където да си натъпчеш една хубава бройка яки страници ??
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

При търсене по една дума, няколко думи или фраза, по-напред в резултатите се появяват страници с по-висок ПР.
Не го разбрах :)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

А вярно ли е че ако сайта е валиден по стандарта w3c ще се индексира по добре?
 

Горе