SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за Rel="nofollow"

Re: Въпрос за Rel="nofollow"

bgkulinar каза:
При търсене по една дума, няколко думи или фраза, по-напред в резултатите се появяват страници с по-висок ПР.
Зависи до каква степен са оптимизирани за дадените ключови думи, фрази...
Според теб две страници, индексиращи се при едни и същи параметри (думи или фраза), тази с ПР5 ще излезне пред страница оптимизирана за тези параметри, но с ПР0. До колкото разбрах това искаш да ми кажеш, така ли е ?
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Обясни ми следно, защото следвайки твоята логика аз не мога да си го обясня...
Вземи ключовите думи: оптимизация сайтове . Говорим за Гугъл.ком!
Първо място е за unone - ПР 2
Второ място за seobulgaria - ПР 3
Трето място за clickontheweb - ПР 0
Четвърто място за cloxy с ПР 5

Именно следвайки твоята логика, cloxy защо не е на 1во място , като с най-висок показател на ПР ?

Редакция: махнах www от линковете :D
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Самият ПР няма (пряко) нищо общо с резултатите. PR е просто един вид индикатор, затова как се развива сайта ти. Нищо повече. Но просто е нормално по-развитите сайтове да излизат по-нагоре в тяхната сфера. Резултатите се сформират на база релативност. Всичко е относително. За всяка ключова дума излизат различни резултати. Те се променят и според местонахождението на търсещия, неговите езикови настройки, преференции, персонализация и т.н. PR през цялото това време си стои един и същ. Не трябва да си гений, за да се сетиш, че между двете няма кой знае каква голяма връзка.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

georgimateev каза:
Самият ПР няма (пряко) нищо общо с резултатите. PR е просто един вид индикатор, затова как се развива сайта ти. Нищо повече. Но просто е нормално по-развитите сайтове да излизат по-нагоре в тяхната сфера. Резултатите се сформират на база релативност. Всичко е относително. За всяка ключова дума излизат различни резултати. Те се променят и според местонахождението на търсещия, неговите езикови настройки, преференции, персонализация и т.н. PR през цялото това време си стои един и същ. Не трябва да си гений, за да се сетиш, че между двете няма кой знае каква голяма връзка.
много точно казано ;) нямам какво да добавя , единствено че само когато два сайта са сметнати от гоогле за еквивалентно релевантни към заявката, което ми се струва невъзможно само тогава този с по висок ПР би бил по напред
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

realdark каза:
А вярно ли е че ако сайта е валиден по стандарта w3c ще се индексира по добре?
По-скоро не, но валидирането по стандартите на w3c си има други предимства.

MasterBOOT каза:
Според теб две страници, индексиращи се при едни и същи параметри (думи или фраза), тази с ПР5 ще излезне пред страница оптимизирана за тези параметри, но с ПР0. До колкото разбрах това искаш да ми кажеш, така ли е ?
Нека го кажа така - при равни други условия, две страници с различен ПР, тази с по-високия ще се покаже по напред в резултатите

MasterBOOT каза:
Обясни ми следно, защото следвайки твоята логика аз не мога да си го обясня...
Вземи ключовите думи: оптимизация сайтове . Говорим за Гугъл.ком!
Първо място е за unone - ПР 2
Второ място за seobulgaria - ПР 3
Трето място за clickontheweb - ПР 0
Четвърто място за cloxy с ПР 5

Именно следвайки твоята логика, cloxy защо не е на 1во място , като с най-висок показател на ПР ?

Редакция: махнах www от линковете :D
Трябва да направя много сериозно проучване, за да ти отговоря, но се надявам предния отговор, да е отговор и на този.

peter каза:
Тулбарния pr няма нищо общо с резултатите ;)
Позволи ми да не се съглася с теб. Истинският ПР резултат се отразява в тулбарния, а виждайки новия ПР в тулбара, www.mattcutts.com/blog/more-info-on-pagerank/+%E2%80%9CWill+this+PR+update+affect+SERPs%3F+Are+we+going+to+have+also+a+SERP+data+refresh+/+update%3F%E2%80%9D&hl=en&ct=clnk&cd=2]тези стойности вече ще са отразени в СЕРП[/url].

georgimateev каза:
Самият ПР няма (пряко) нищо общо с резултатите.

Matt Cuts твърди точно обратното (вж последния линк от поста ми за справка)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

bgkulinar каза:
peter каза:
Тулбарния pr няма нищо общо с резултатите ;)
Позволи ми да не се съглася с теб. Истинският ПР резултат се отразява в тулбарния, а виждайки новия ПР в тулбара, www.mattcutts.com/blog/more-info-on-pagerank/+%E2%80%9CWill+this+PR+update+affect+SERPs%3F+Are+we+going+to+have+also+a+SERP+data+refresh+/+update%3F%E2%80%9D&hl=en&ct=clnk&cd=2]тези стойности вече ще са отразени в СЕРП[/url].
Правя сайт, купувам 15 линка pr7 - през следващия update получавам pr6 и махам абсолютно всички външни линки към сайта ми. И няма да повярваш, но сайта ми(който има pr6!) ще има дори по-лоши позиции от сайтове с pr0
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

1.сайтовете трупат ПР и по обратната връзка както каза бгкулинар , поне ако са качествени сайтове .
2.Едва ли някой изпраскал 1000 яки сайта с ПР 10+ ще те изкара с ПР 10 или 9
3.Идеята на това да имаш качествени линкове към добри сайтове в твоята област е , че бота сортира съдаржанието по категории малко или много и като ти намери 20 линка към най-яките сайтове за Пица да речем ще изходи и от твоите ключови думи и ще те сложи в една ниша така да се каже с големите .Четох пример с пица затова го давам така :)
4.ПР не е важен сам по себе си , но с висок ПР думите с които ти сочиш към други сайтове са по ценни за гугъл
5.Сайт с ПР 0 може да е преди сайт със 9 ПР зависи от задаването на заявката гугъл прави разлика между
дума1 , дума2 дума 3 и дума2 дума 3 дума 1
6.Като цяло ПР-а за мен е важен , но и не е основното нещо трябва добре структуриран сайт с качествени линкове към теб .
това е моето скромно мнение от наблюдения и четене на тва онова .
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Според мен рангът е величина, която се преизчислява много често и всяка нейна нова стойност се има предвид при SERP-a в момента. Средно аритметичното на всички стойности на величината се записва веднъж на около 3 месеца и ни се представя като "PageRank". Затова смятам, че в някои случаи се получава така, че страници с нисък ранг се класират по-добре от такива с висок. Подчертавам, че това е мое предположение.

"PageRank" е технология въведена от Google през 1997 година и на която се базират резултатите в търсачката. Именно тази технология различава Google от останалите търсачки по онова време, които класират сайтовете само по броя на повторенията на ключовите думи. Затова няма как резултатите да не зависят от ранга, просто или има два различни ранга, или отново са различни, но единият го получаваме неактуален.

По въпросът за изходящите връзки - според мен няма как да спечелиш от тях. Единствено, ако сайтът Ви има сходна тематика с тази на връзката (и в двата сайта се повтарят определен брой еднакви ключови думи), тогава може да не загубите от препратката, но в никакъв случай да спечелите. Поне такива са моите наблюдения. Според мен след около 10-та изходяща връзка от съответна страница нейният ранг започва да пада.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Съгласен съм с cloxy това с ПР-а който виждаме и тоя който съответства в момента на сайта ни е доста различен при мен от ПР 0 скочиха нещата директно на 0 като не съм пестил нито линкове на вън нито нищо просто сайта ми започна да бъде посещаван от потребители които търсят в търсачките и кликрейта т.е. това колко пъти като са търсили
иванчо и марийка са влезли на твоя сайт няма значение дали си бил на 1 или 100 място това увеличава мястото ти в гугъл .Гугъл няма как да проверява дали сайтовете са проформа или не понеже бота не е човек а хората могат да преценят кога един сайт е фалшив и кога отговаря на това което търсят .
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

PageRank е алгоритъм, който пресмята ранка на страницата (гениален съм, нали? :)) TrustRank е критерий, който зависи от авторитета на съответния сайт. Резултатите в търсачката се определят на база относителност към търсената фраза, като за допълнително филтриране се ползват горните 2 критерия. Релативността е най-важна и зависи главно от това, което се намира на съответната страница. За да се ограничи спаменето са създадени много филтри и допълнителни критерии. Най-известните от тях са:
keyword density
keyword prominence
anchored text in inbound links
anchored text in outbound links
website age

И много други. Изобщо, ключът към успешно СЕО е да познаваш хронологията на добавянето на различните критерии, защото в нея се крие логиката зад тъй засекретения алгоритъм. Не ти трябва да знаеш алгоритъма като цяло. Трябва ти да знаеш какво целят инженерите с различните критерии. За по-подробна справка пък си разгледайте на SEOMoz Ranking Factors 2, където имаше тема за него във форума. Там умните глави са разказали много подробно. И там се вижда, че не всеки е наясно с всичко, има много противоречия, но въпреки това тези хора правят отлични оптимизации. Не трябва да си дребнав в тоя бизнес, доколкото съм разбрал.

Поздрави :)

П.С. Тъй като се разви интересна дискусия, ще блогна тази вечер по тази тема. Вие също блогвайте. Аре да си правим блогосферата, щото само нас чака :)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Всичките ми твърдения се основават на практиката ми. Теорията е хубаво нещо, но за СЕО няма подходяща основа т.е. всичко, което се казва е въз основа на опит, а не на някакви писани формули.

Нека попитам скептиците за ползата от изходящите връзки: как тази страница (http: //bgkulinar.net/referenti.html) има ПР4, след като има само изходящи линкове? (Индексирана е защото присъства в сайтмапа)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Абе то и аз имам страница където имаше към 150 линка поне към сайтове куци и по куци
http://bganzeige.de/usefullsites/viewsites.php и той си стана с ПР3 както всички статични страници на моя сайт .
Подчертавам , че бяха 150 ,защото бяха принтнати ей така :)
а вътре линкват какви ли не сайтове от 0 ПР до -10 , да не говорим и че имаше и сайтове който са недостъпни .
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Мислех си да дам на всичко "nofollow" но се отказах. От това което разбрах е хубаво да не се дава "nofollow" на всички линкове защото носело допълнителни дивиденти.

П.П. До колко външни линкове е позволено да има на страница?
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

АМИ какво да ти кажа you tube izpolzva rel="nofollow"> за свои страници даже погледни клиповете които са от дясно на клипа които са подобни са с този нофолоу , не знам с каква е но едва ли е за по накратко да го слагат :)
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

Т'ва е щото на YouTube се индексират всички клипчета автоматично и няма смисъл да се тормози бота. Както и на blogspot блоговете.. директно постовете се събмитват на гугъл ботовете и навигацията е на nofollow по default.
 
Re: Въпрос за Rel="nofollow"

realdark каза:
П.П. До колко външни линкове е позволено да има на страница?
Няма писано правило. Често се среща цифрата 100 като максимум. Имам страници с ПР5 с над 100 линка.

Изобщо "nofollow" атрибутът е измислен за борба със спама. Т.е. слага се на места, където могат да пишат всякакви хора: форуми, блогове, книги за гости, клипове, уикипедии и прочее.
 

Горе