SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Вътрешнофирмена комуникация?

alexer

New member
Здравейте,
някой може ли да предложи някакъв вариант на комуникация вътре във фирмата между няколко човека?
Целта е системата (дори имейлът) да няма възможност да изпраща до другаде, освен зададените преди това имейли/акаунти, не е необходимо всички да имат отделен достъп, може и с една парола и потребителско име, до едно съдържание (като вътре може да е разделено с темата на изпращането на "До: Иван, До: Драган...")
Не знам обясних ли разбираемо. :) Дори имейл акаунт би свършил работа, ако може да се настрои да изпраща имейли само до други два имейла.

Благодаря и хубав ден!
 
Знам за WordPress, че имаше някаква тема, при която системата започва да изглежда като чат. Като се сложи всичко това в защитена директория или се слагат пароли на публикациите, според мен ще свърши работа за целта. Но не мога да се сетя как се казваше темата.
 
Добре, благодаря за предложението - ще разгледам.
А дали има вариант например webmail на cpanel да се настрои да може да изпраща само до определени имейли?
 
Хммм малко друг отговор ще дам, дано поне те насоча. В една фирма това беше решение, което направих - една машина с win и на нея инсталирах hMailserver. За домейн 127.0.0.1 и после всеки акаунт бе от рода ivan@127.0.0.1 - може да зададеш н-р домейна да е lhost.com(че иначе не приема домейна ако само го зададеш като localhost) и после с клиент thunderbird или m$ outlook се настройва пощата. От администрацията може да ограничиш изпращането на поща извън мрежата(local to external - трябва да е изключено; може да оставиш включено само local to local)
 
Разгледай няколко микроблогинг системи. Например Sharetronix прави нещо подобно. Иначе алтернативата е Yammer.

Ако 160те символа те ограничават... решението е Zimbra.
 

Горе