SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ГДБОП спря три сайта за филми и музика

shredder

New member
ГДБОП прекрати достъпа до три сайта с незаконно предлагани филми, музикални видеоклипове и телевизионни програми, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Антимафиоти от сектор "Компютърни престъпления и интелектуална собственост" – ГДБОП и колегите им от сектора в Кърджали проведоха операция за защита на интелектуалната собственост. Прекратено е незаконно използване на филми, музикални видеоклипове и телевизионни програми, предлагани чрез интернет страниците http://filmi-bg.org, http://tv-seriali.net и http://xvideo7.com без съгласието на правоносителя.
При проверката служителите на ГДБОП установили, че собственик и на трите сайта е един и същи човек. Чрез тях в продължение на около две години той предоставял достъп на неограничен брой потребители до най-новите филми, музикални видеоклипове и най-популярните български и международни телевизионни програми. Така са нанесени огромни щети на българската и международната индустрия и творците.
Вчера от домашен адрес в Крумовград са иззети три преносими и една стационарна компютърни системи, чрез които са били администрирани сайтовете и е бил осигуряван достъп на потребителите на Интернет до огромен брой защитени обекти на авторското право, без необходимото по закон съгласие на правоносителите.
Достъпът и до трите сайта е преустановен поради констатирани множество нарушения на правата върху обекти на интелектуалната собственост. По случая е образувано досъдебно производство. /БГНЕС /

Източник - Vesti.bg - ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Хем съм За такива акции хем ми е тъпо за лапето, но какво да се прави ще знае за напред :)
 
Последно редактирано от модератор:
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Може и голям човек да е бил :)
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Винаги съм си мислил, че ако решиш да генерираш сериозни доходи от подобен нелегален бизнес трябва да си достатъчно умен за да копираш поне бизнес модела на торент тракерите. След всички акции, които се правят и явното криминализиране на подобен род дейност от законодателството трябва да си прекалено наивен да го правиш от вкъщи.
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Човека си е събирал файловете на преносимия компютър и давал достъп до тях ли ? Дали може да се случи същото ако файловете не са на сървъра ,на който е хостван сайта ?
 
Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Винаги съм си мислил, че ако решиш да генерираш сериозни доходи от подобен нелегален бизнес трябва да си достатъчно умен за да копираш поне бизнес модела на торент тракерите. След всички акции, които се правят и явното криминализиране на подобен род дейност от законодателството трябва да си прекалено наивен да го правиш от вкъщи.

Той пича даже не е дал 2 долара са хуис прайвъси на домейните си, камо ли да копира бизнес модел. Карал е на принципа "ако мине". Е не мина.
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Хора нещо не разбирам защо са го хванали , проблема е че е файловете се намирали на неговите компютри или ? В момента съм админ на такъв тип сайт със сериалите от бтв и започвам да се притеснявам , но сайта не се намира в България и файловете не са на сървъра ...
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Хора нещо не разбирам защо са го хванали , проблема е че е файловете се намирали на неговите компютри или ? В момента съм админ на такъв тип сайт със сериалите от бтв и започвам да се притеснявам , но сайта не се намира в България и файловете не са на сървъра ...

Специално за сериалите по бтв имам чувството че ще се действа най-много. С това войо, доста полза ще имат да репортнат някой друг сайт. Не знам как точно е закона за това дето питаш, но дори и да е на твоя страна, не бих бил спокоен само от това. Нали знаеш, закона може да се интерпретира по много начини обикновено.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Щом си имаш работа с bTV, наистина имаш основание за притеснение. Както каза Скуби, покрай Войото нещата се затягат все повече. Аз например бях качил няколлко клипчета от техни предавания в тубата при което ми изтриха 2 от тях и ми казаха да махна другите 2-3, защото, ако се "провиня" още веднъж (т.е. 3 пъти) ще ми изтрият акаунта и там каквото още следва. bTV Media Group подали жалбата, смятай! :Р
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

А кога ще свалят vbox-a? Той с какво е повече от останалите сайтчета, или хайде то като си е наше за него не важи.
 
Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

А кога ще свалят vbox-a? Той с какво е повече от останалите сайтчета, или хайде то като си е наше за него не важи.
Ами сайта не е мой , аз просто съм админ там . Както и да е сега почвам работа във фирма за програмиране и няма да имам време за него и без това , затова изтрих всичко свързано с мен в дадения сайт . Останаха само публикациите в свежо.нет
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Тия сайтове винаги са ми били интересни и от тях се генерират парички. Моите познати масово ги предпочитат пред торентите, макар и качеството да не хубаво. В Германия миналата година разбиха една такава мрежа от сайтове. Немските полицаи са ги разследвали две години, без да успеят да разберат каква е схемата, къде са съвърите или фирмите за реклама. Накрая единия от 5те програмисти ги е издал на полицията, защото са се скарали за пари. Имаха някакви милиони по сметките. Шефа на групата получи четири години затвор и глоба от 3.7 милиона евро. Направил е самопризнания пред съда след като саго хванали и твърди до ден днешен, че не е знаел че сайта бил нелегален :)) Сега има сумати подобни сайтове, просто са по-малки и повече. Така и не казаха официално каква е била схемата на сървърите. Аз лично, ако правя такова нещо от ден първи ще го сложа на китайски домейн. На китайците никой не може да им каже какво да правят, интелектуална собственост не съществува там, единствено не трябва да се занимава сайта с китайска политика или подобни.
А бтв изтриха един канал/юзър, който качваше клипчета от шоуто на слави, бяха много хубаво сортирани по дати и отрязани по съдържание и това го е правил юзъра много дълго време. Не знам кой е, но със сигурност е доста неприятно да ти махнат клипчетата след като с толкова труд си ги качил. Дано да намери някъде другаде да ги качва !!!
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

А бтв изтриха един канал/юзър, който качваше клипчета от шоуто на слави, бяха много хубаво сортирани по дати и отрязани по съдържание и това го е правил юзъра много дълго време. Не знам кой е, но със сигурност е доста неприятно да ти махнат клипчетата след като с толкова труд си ги качил. Дано да намери някъде другаде да ги качва !!!

Логиката ти е желязна :D ако човека беше намерил нещо друго върху което да се труди и поти, несвръзано с разпространението на интелектуална собственост можеше и да не се тръшка сега, че труда му е изтрит. Айде сега всички собственици на сайтове си представете следната ситуация: идва келеш на 12 години, изкопирва Ви цял сайт, труди се неуморно с негърска пот да спинне тези статии през някой софтуер и да ги качи на своя сайт. После същия този ударник на социалистическия труд генерира повече приходи от Adsence със своя сайт, на Ваш гръб, но Вие не подавате репорт на google, защото момчето си е скъсало задника да се труди да спинне тези стаии и да ги качи в своя сайт.....

Понякога се чудя дали потребителите мислят преди да пишат, или си чешат клавиатурата, защото няма какво да правят. Гледайте всеки един казус и от двете гледни точки, така ще имате повече представа какво да напишете и повече поле за изява.
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Логиката ти е желязна :D ако човека беше намерил нещо друго върху което да се труди и поти, несвръзано с разпространението на интелектуална собственост можеше и да не се тръшка сега, че труда му е изтрит. Айде сега всички собственици на сайтове си представете следната ситуация: идва келеш на 12 години, изкопирва Ви цял сайт, труди се неуморно с негърска пот да спинне тези статии през някой софтуер и да ги качи на своя сайт. После същия този ударник на социалистическия труд генерира повече приходи от Adsence със своя сайт, на Ваш гръб, но Вие не подавате репорт на google, защото момчето си е скъсало задника да се труди да спинне тези стаии и да ги качи в своя сайт.....







Понякога се чудя дали потребителите мислят преди да пишат, или си чешат клавиатурата, защото няма какво да правят. Гледайте всеки един казус и от двете гледни точки, така ще имате повече представа какво да напишете и повече поле за изява.

Все пак хубаво ще е 12 годишните да могат всичко това което си описал ! Някак си в последно време забравихме, че интернет е на хората, в последно време много се опитват да станат тартори на интернета, но никой не може да успее... Можем само да се гордеем, че има хлапета който могат и успяват, все пак това се интелигентните деца на България! Все си мисля, че интернет общноста някак си ще се справи и без тромавите големи корпорации...
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Internet-а си има тартор - този, който управлява root name сървърите управлява и трафика. Точно този тип "интелигетни деца" не виждам с какво ще допринесат за развитието на интернет общността?!? Не виждам някой от тях да е измислил новия facebook или twitter.
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Internet-а си има тартор - този, който управлява root name сървърите управлява и трафика. Точно този тип "интелигетни деца" не виждам с какво ще допринесат за развитието на интернет общността?!? Не виждам някой от тях да е измислил новия facebook или twitter.

А кой според тебе би допринесъл за развитието на интернет общността? Сигурен съм, че тези, които говорят за авторски права постоянно хич не са за жалене...
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Аз съм собственика на 3 сайта само срещу 1 има оплакване, но и другите ги спряха. Изкараха ме че съм направил много големи щети на българската и международната индустрия. Сами може да прецените какви щети съм направил след като аз не хоствам филмите и клиповете. Единствено чакам да си ми върнат 1 настолен и 1 преносим компютър. Другите 2 лаптопа не са мои даже.
 
За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Аз съм собственика на 3 сайта само срещу 1 има оплакване, но и другите ги спряха. Изкараха ме че съм направил много големи щети на българската и международната индустрия. Сами може да прецените какви щети съм направил след като аз не хоствам филмите и клиповете. Единствено чакам да си ми върнат 1 настолен и 1 преносим компютър. Другите 2 лаптопа не са мои даже.

А дали си осъзна грешките при организацията на този род сайтове? Обвинението по кой член на Наказателния кодекс е? Връчиха ли ти го вече или все още не? Ще е полезно за потребителите.
 
Re: За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Re: За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

А дали си осъзна грешките при организацията на този род сайтове? Обвинението по кой член на Наказателния кодекс е? Връчиха ли ти го вече или все още не? Ще е полезно за потребителите.
За какви грешки говорим? Че съм имал сайтове за клипове и филми където клиповете се намират във vbox7, youtube и др. подобни сайтове или пък че филмите се намират в други сървъри. След като аз не съм ъплоудвал фимите и клиповете кажи ми как съм нарушил авторските права?
 
За: Re: За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: Re: За: Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За какви грешки говорим? Че съм имал сайтове за клипове и филми където клиповете се намират във vbox7, youtube и др. подобни сайтове или пък че филмите се намират в други сървъри. След като аз не съм ъплоудвал фимите и клиповете кажи ми как съм нарушил авторските права?

Логиката на правоносителите е проста - ти имаш аудитория (твоите посетители) и им предоставяш възможност да гледат тези клипчета (въпреки, че не са хостнати на твой сървър). Момента с комерсиализацията е ключов. Ти генерираш приходи (adsence или други рекламни програми) благодарение на това съдържание. Ето за това атакуват подобни сайтове. Един вид ти правиш дъмпинг, защото предоставяш достъп до тези материали на аудиторията на нищожно ниски цени, поради което индустрията търпи загуби под формата на пропуснати ползи. На следователите трудно се обяснява какво е Software as a Service и че въпростното съдържание, нито player-а (услугата), който ги стриймва е на твоя сайт или под твой контрол.
Точно порадаи тази причина те питах, дали са ти връчили обвинението и по кои членове от НПК?
 
Последно редактирано:

Горе