SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Едва ли са му връчили обвинение. Сигурно е привлечен като свидетел и такъв ще си остане с години, докато накрая не закрият случая. Нямам как да го обвинят, защото не е извършил престъпление.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Нямам как да го обвинят, защото не е извършил престъпление.

Закона винаги има две различни тълкувания - на обвинението (в случая прокуратурата) и на защитата. Въпроса е при евентуално дело, всеки да може да защити и обоснове тълкуванието си пред съда.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Ако момчето действително е публикувало само вградени клипове ми е много интересно с какво е по-различен от това например:
http://www.bing.com/videos/
Нарочно давам пример с друга брандирана марка на БТВ (за преглед на клиповете просто минете с мишката върху клипа). Целият този шум се вдига заради непрокопсаното им проектче и интереса на управляващите към журналистическо ухажване.

Ще ми е интересно да видя ГДБОП да нахлуват в жилището на Бил Гейтс.
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

По тая логика на s1yf0x всеки 2ри сайт трябва да бъде закрит.
 
  • Like
Реакции: T_K
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Ако момчето действително е публикувало само вградени клипове ми е много интересно с какво е по-различен от това например:
http://www.bing.com/videos/

Не видях BING да са сложили няколко банера и 4-5 карета на adsence около клиповете :) Относно услугата на bTV - те са платили на съдържателите на авторски права за да имат правото да излъчват клиповете през voyo или там както се казваше. Пак казвам, ако някой успее да обясни същността на термина Software as a Service на прокуратурата ще създаде прецедент. Насочете се към това, а не да гледате в канчето на Bing и Google, защото за тях работят толкова юридически хиени, колкото е цялата ни държавна администрация. Вадите членовете от НПК-а, които инкримират подобен тип деяния, вадите определението за хиперлинк (мисля в закона за електронната търговия го имаше), вадите и членовете от закона за авторското право и съпътстващите го права и почвате да тълкувате.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Ей, много са интересни тези спорове, същото като в щатите за правото за носене на оръжие, създала се е практика в България да се пиратства - пиратства се. Но това че има създадена практика не значи, че е морално, законно или в полза на обществото.

Преди 10 години гледах как бандити, които половината вече минаха по вестниците се оплакваха как държавата била корумпирана защото ги позаключваха къде за крадена кола, къде че пребили някой и супер смешно се жалваха как куките им пречили на бизнеса. Ситуацията с краденото съдържание е същата, имаше дупка в държавата и прилагането на закона с времето тази дупка се затваря, кой минал през нея минал, не е нормално да се жалва човек, че не може да изкарва пари на гърба на другия. Основният двигател на икономиката е съзиданието, а една от най-големите спънки е кражбата. Ако искате да изкарате пари създайте нещо и под нещо не говоря за по-добър начин за кражба.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Ситуацията с краденото съдържание е същата, имаше дупка в държавата и прилагането на закона с времето тази дупка се затваря, кой минал през нея минал, не е нормално да се жалва човек, че не може да изкарва пари на гърба на другия. Основният двигател на икономиката е съзиданието, а една от най-големите спънки е кражбата. Ако искате да изкарате пари създайте нещо и под нещо не говоря за по-добър начин за кражба.
Не това се пита. Въпросът тук е какво се постига с прилагането на този закон? Сега взели три компютъра, изплашили бъдещите потенциални начеващи "пиратчета" с пресрелийз. Е, и? Това е като да имаш рак, а да се притесняваш, че ще починеш от счупен нокът. Аз тези три сайта дори не бях ги чувал до началото на тази нишка. Всички знаем кое е голямото зло, но то е недосегаемо. Но да кажем ще спрат З, ще спрат и В7. Мога да посоча поне 10 страни, в които се осигурява достъп до видео и mp3 напълно легално от най-големите местни търсачки, с прослушване, с преглеждане. Във времето, когато превода от който и да е език не е никакъв проблем какво ще спрем, извивайки ръцете на едно момче в една от никому незнайна страна, с интернет потребители колкото на един средно голям американски град.

И пак опираме, че това е наш, локален си, битов конфликт, с обслужване интересите на точно определена медия.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Безс***** БТВ са гадни лицемери - те направиха замуна и арена популярни. Когато искаха да ги затворят се обявиха за свободата на словото, защото някой си незнайно кой можел да иска с торенти да споделя творчеството си. Да защитаваш явно нарушение на закона и морала само за да си угоден на тълпата, за мен е най-вишата форма на поквареност при медиите. Сега когато решиха да влязат на този пазар почнаха да крадат салама на хората от хладилника...

Но всяко прилагане на закона си е прилагане на закона, ако караш с 200 и има риск да изтрепеш цяла пешеходна пътека - нямаш право да се оплакваш, че те глобяват, защото видиш ли ти не си бил най-голямото зло. Това за мен е голям проблем в нашето общество - хората не искат закона да се прилага когато те го наручават, искат само да се прилага за другите и почти винаги има едно такова оправдание "ама що мене, аз съм най-малкият проблем на държавата"

p.s. сложете на тия регулярни изрази дето ме цензурират едно небуква около думите, които се филтрират
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Аз имам един такъв въпрос - преди да ти спрат сайтовете, някой от правоносителите, които са засегнати свърза ли се с теб за да свалиш линковете от сайта? Подчертавам думата "линкове", защото според закона за електронната тръговия линкинга и хостинга се третират от едни и същи членове и ако собственика на сайта е известен за противоправния характер на съдържанието към което линква, трябва да премахне линка. Ако не е известен няма задължение да го премахне.
 
Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Re: За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Аз имам един такъв въпрос - преди да ти спрат сайтовете, някой от правоносителите, които са засегнати свърза ли се с теб за да свалиш линковете от сайта? Подчертавам думата "линкове", защото според закона за електронната тръговия линкинга и хостинга се третират от едни и същи членове и ако собственика на сайта е известен за противоправния характер на съдържанието към което линква, трябва да премахне линка. Ако не е известен няма задължение да го премахне.
Преди месеци получих лично обаждане от мениджър на Тандем Филм и ме разпита дали имам авторски права на филмите в сайта. Аз и отговорих че нямам и не ги качвам аз филмите, а се качват в чужд сървър и аз поставям само линкове. След това дадох имейл адрес за да ми прати заглавията на филмите, които трябва да премахна от сайта. Премахнах 25 филма, които ми беше пратила по имейл адреса и ги замених с трейлъри от youtube. След това и отговорих че съм ги премахнал линковете и съм сложил трейлъри. След няколко месеца вкъщи ми идват гости от ГДБОП и след това знаете какво се случва.
 
Re: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Само за едно ме яд, че спряха други 2 сайта които нямат нищо общо със случая. Разбирам някой да е пуснал жалба срещу останалите 2 сайта, но няма и после човек как да не се нерви ми кажете.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Аз смятам, че крайно време е да има абонаментни сайтоеве- год, платен абонамент 200 лв, Който не плаща, вижда демо. Така ще отчисляват за всички пари и ще се зае кой сайт какъв е. Плюс това смятам, че е крайно време форуми за програмиране, фотошоп, уеб ресурси и др, подобни да станат също платени в България. Крайно време е цялата сволач да се изнесе, първо да плати и после да ползва. А не да влизам и чета Бай Кънчо от Куртово Куйнарско какъв бил и какво пишел из другите форуми. Плащане, плащане и пак плащане. Иначе всеки 14 годишен на .tk прави чорба от видео клипове и бра'тче в който и форум да влезна, все неговите обяви виждам "Банер за 15 лв във високо търсена ниша, линкове, бля, бля, направо къш на всички вируси ходещи на 2 крака.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Плюс това смятам, че е крайно време форуми за програмиране, фотошоп, уеб ресурси и др, подобни да станат също платени в България. Крайно време е цялата сволач да се изнесе, първо да плати и после да ползва. А не да влизам и чета Бай Кънчо от Куртово Куйнарско какъв бил и какво пишел из другите форуми. Плащане, плащане и пак плащане. Иначе всеки 14 годишен на .tk прави чорба от видео клипове и бра'тче в който и форум да влезна, все неговите обяви виждам "Банер за 15 лв във високо търсена ниша, линкове, бля, бля, направо къш на всички вируси ходещи на 2 крака.
Мнението ти доста мирише на дискриминация. Нужно ли е да ти припомня епизода, когато ти търсеше капча за сайта си с аквариумите и като стана въпрос за пари, подви опашката? И аз не мога да си плащам, за да ползвам форума, въпреки че отдавна съм прехвърлил 14, но гледам поне да върна услугата с друга, която аз мога да предложа.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Всичко, което се продава ли е нужно да се купува от всеки? Бях написал, че ще оставя нещата така и ако не се справя, вече знам, че мога да те потърся, с което бях ангажиран. Пробвах няколко седмици и по друг начин успях да се справя. В случай, че не можех, щях да те питам за цена и подробности. А то и не се знае, тъй като ползвам външна услуга, утре може да спре и отново да се върна на твоето предложение. Сега смятам, че всичко е ок и всеки има право на избор.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Нещо неправилно ме разбра. Изобщо не става дума за моето предложение. Ако исках, да те издоя, нямаше да ти дам първата капча без пари. Мисълта ми беше, че в днешното време на мизерия не можеш да поставяш такива крайни изисквания. И аз до преди 6 години имах добра работа и заплата, но оттогава насам ходя като помияр, а издържам двама студенти и само жена ми работи официално.
От друга страна, ти като започна да се занимаваш, всичко ли си купуваше? Или търсеше безплатни съвети откъдето и както може? Или се роди научен?
Тези дето не сте живели през времето на социализма се изживявате като големи бизнесмени, а не виждате, че хората наоколо мизерстват. Знаеш ли какво ми костваше вчера да кажа на дъщеря си да не се връща тук, а да си седи в Германия?
Какво да ти обяснявам? Мисля се, че няма да ме разбереш. И моят син доскоро мислеше, че всичко, което лети се яде...
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Разбирам те напълно diabolic. В този бум на кинопроизводство, което сега започва да заживява от 20 години, няма как да не ревнат всички тези компании, които снимат филми в бг и искат след това постъпленията си от тях. Мога да споделя, че печата на няколко десетки екзепляра сценарий и подготовката му за работа струва маса пари. Отделно още куп разходи, които нямам и представа. Тези неща след това, трябва да се връщат от някъде. Забележи, че един бизнес колкото окрупнява, толкова повече права търси. Преди години нямаше агенции за недвижими имоти, сега не можеш да ги прескочиш! Имаше един пост тука, но го загубих, наш общ потребител беше написал "всички плащаме по веригата, но един като се изхитри и прецаква всички останали". Вече не си спомням на кого беше. Мисля, че не приемаш лично всичко и оставаме добри потребители във форума, и може да си разчитаме. :)
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Няма нищо лично. Въпросът беше принципен за мен, просто защото съм възпитаван в други времена. Като започна демокрацията, започнах честен бизнес и ме беше срам да си поискам парите, като свърша работата. Та затова и така реагирах.
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Добре не разбирам каква е тезата на диаболик, икономиката е зле, трябва да се краде така ще стане по-добре? И мен едно време ме беше срам да си поискам парите, но след това почна повече да ме е срам като не мога да платя заплатите. Това е личностен недостатък, с който според мен всеки се е сблъсквал.

Според мен всеки трябва да получава заслуженото, ако си създал нещо е нормално да искаш да получиш нещо в замяна иначе най-лесното е "хубаво, като ме крадат и аз ще крада" и накрая от кого ще остане да се краде?

Интернет е сила, защото дава възможност на хората с еднакви идеи да се обединяват - като искаш да направиш нещо за другите - направи го и го подари. Но нямаш право да подаряваш чуждият труд ако си го откраднал, а още по-малко да изкарваш пари от него!
 
За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

За: ГДБОП спря три сайта за филми и музика

Добре не разбирам каква е тезата на диаболик, икономиката е зле, трябва да се краде така ще стане по-добре?
Моите постове изобщо не засягаха кражбата, а бяха реакция на изказването на Federal, което ме подразни. Не може да направиш всичко платено и да изгониш дечурлигата, които сега се учат. Всеки е тръгнал по този начин. Друг е въпросът, че някои хлапета крадат безогледно и си приписват чуждия труд, но много пъти това правят и родителите им. Що се отнася до икономиката, тя стигна това дередже, защото 22 години тук кой ли не краде...
Това, разбира се, трябва да се спре.
 

Горе