SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Мммм, това с тази себра, вече съвсем не звучи добре. В крайна сметка в серпа ще останат само манипулирани резултати. После да подгонят и блогърите, които общуеат в едно "затворено обшество" и споделят новините си и ще останат само сайтове на хора с по 100 сателита. Кое му е натуралнотот на това търсене според вас?
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Цялата работа е за пари докато всичко тъне в хаус приходите от Adwords скачат с по 30 % на всяко тримесичие, а другото е прах в очите на хората.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Google January 2013 Update Underway? - малко споделени мнения за движенията през последните 10-тина дни.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Някой има ли идея на какво може да се дължи този спад в индексираните страници? Напоследък резултатите отиват доста надолу, а конкуренцията набляга на блог коментс...

http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1358511691r.JPG
 

Прикачени файлове

  • WMT Index.jpg
    WMT Index.jpg
    18.6 KB · Преглеждания: 0
Re: Готви се нещо от Google отново...

Спадът ти е в "Not selected", т.е. URL-и, които редиректват към други страници от сайта ти, които са със сходно съдържание. Ако си предприел мерки за ограничаване на дублираното съдържание, значи вече се вижда ефектът. Но и да не си - пак е за добро, така че спокойно :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Днес някой да има спадове / прирасти в серпа? при мен има няколко доста големи промени.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Те не са спряли вече втора седмица, като последната седмица са особено динамични - буквално през 5-10 секунди има промени с по няколко десетки позиции :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Ето, че най-накрая и мен ме прасна както трябва. Ключови думи от топ 10 в момента изпаднаха от топ 100 в серпа. В същото време ми прави впечатление, че думите които излетяха са се свързани с това което казва @veselin.vianov - силно конкурентни думи за adwords за конкретния момент - старта на новата година. Други думи пък са малко нагоре, но като цяло спада е значителен. Ако го смятам в трафик е около 1000 уникални на ден загуба само от Г.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Does The Latest Confirmed Panda Update Mean Google Penguin Has Already Hit? - SEO Blog by Dave Naylor - SEO Tools, Tips & News - Една интересна статия - размисъл, относно връзката между Пингвин и Панда ъпдейтите. Авторът разсъждава върху зависимостта 1 Пингвин ъпдейт на всеки 3 Панда ъпдейта, която, ако е я е имало, сега в нарушена. Подозренията на всички са, че на 17-ти януари се случи някакъв значим ъпдейт, за който Гугъл не казаха нищо, но тогава имаше значителни размествания в резултатите, които по мои наблюдения започнаха около 7-8 януари, да не кажа още по Коледа :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Абе те Пингвина щяха да си обявят. Плюс това вече месец като се събудя, сайтовете с 50 места назад, а вечер като лягам - с 50 нагоре. Такова танцуване никога не е било. Ако беше Пингвин да е минал, за 1 седмица да е изпонаказал всичко и вече да сме почнали да изкарваме наказаните.

Мат Кътс го няма и Гуглето пощурЕ :) Нищо не писахте по темата за Кътс, но има нещо общо той с цялата история...
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Вярно този човек нещо се покри. Почти съм сигурен, че имало нещо с тези танцувания. Дет се казва - ще се чуе.
Може да е и няква нова животинка - нали кътс рева като некъв дзвер преди нова година :)
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...

Google's January 17th Non-Update: Was It A Brand Push?
Вчера си мислих за същото. Има нещо такова, но не е само това. Наистина в класирането се забелязва изместването на бранда нагоре, но в нишите в които няма ясно различими брандове пак има движение. Може да са въвели нов показател, нещо като "оценка за брандовост на сайт". Още пипат и се опитват да уцелят формулата. Мисля, че има и нещо ново свързано с потреблението на сайтовете през мобилни устройства. Някаква мобилна оценка на сайтовете. Как реагират и доколко са доволни потребителите им през мобилните устройства.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

При мен имаше големи размествания след 18. От челни позиции имаше спад в дън земя. Лека полека обаче нещата започнаха да се нормализират (все още старите позиции не са достигнати, но се надявам и това да стане скоро).
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Изкарало е на много места и google maps в серпа :) при мене са 2 от 2 от тези които съм ги добявял
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Има сериозна разлика в резултатите в класическия и мобилния вид при търсене през мобилен телефон с андроид
 

Горе