SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Грешки в сървъра,404, 503

Nina Trankova

New member
Имам натрупани 4 поредни предупреждения за грешки в сървъра. Междувременно сайтът изгуби позиции тотално. Има ли връзка? Доставчикът ми писа, че за 404 и 503 не би трябвало да се отразява.
 
Re: Грешки в сървъра,404, 503

503 се отразява и то съществено, особено, ако дава често. 404 означава, че страницата не съществува и Гугъл деиндексира страници, връщащи таква грешка. Много малко вероятно е, сама да си постигнала да направиш така, че страниците да връщат 404 (освен, ако не си ги изтрила). Виж, 503 означава, че има времене проблем със сървъра в момента - с други думи, ботът посещава адреса на старницата, "очаква" да види съдържание, а вижда само съобщение за грешка.

Дали, обаче, спадът се дължи основно само на 503 може само да се гадае.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Това в Google Webmaster Tools ли ги виждаш тези грешки? Там можеш да видиш кои страници са ти 404 и да прецениш важно ли е.
А 503 може да е проблем ако се претоварва сървъра често. Трябва да разбереш защо се претоварва и да го оправиш.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Да, в Google Webmaster Tools, получавам предупреждение. Имам отговор от доставчика рестартира сървъра в този момент.След като проблемът е отстранен, да извикам ли Google Bot? A 404 е robots.txt, и от пускането на сайта нямаше отчетени грешки, до юни т.г - два пъти.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Няма нужда да го викаш бота, той и сам ще дойде. Можеш да си прегледаш междувременно структурата на сайта с Xenu.
Може доставчика ти да е супер спец, но 404 и 503 грешки се отразяват МНОГО сериозно на позициите на сайта.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Благодаря, не било страшно да питаш:) Ще се осведомя подробно за претоварването на сървъра. Хеnu ми много беше полезно.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Относно 404, ако са само на роботс.тхт файла, то просто си качи един празен такъв файл (при положение че нямаш в момента) в главната директория на сайта и готово.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Не претоварване, а агресивен MJ12bot, който сега е блокиран. Предложението от доставчика е - Webmaster tools, Limit Google's maximum crawl rate и намали на минимум. Вие бихте ли направили тази стъпка?
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

От месеци и мен това 404 ме тормози - имам го в уебмастърс тула постоянно - постоянно ми дава тази грешка за наистина не съществуващи адреси
Единия примерно е:
http://www.sandvichpaneli.com/sandvich-paneli-v-bylgariya/
Такъв въобще нямам и не съм имал никога - не мога да разбера

"Googlebot не можа да обходи този URL адрес, защото сочи към несъществуваща страница. По принцип грешките 404 не вредят на ефективността на сайта ви в търсенето, но можете да ги използвате, за да помогнете за подобряването на практическата работа на потребителите."

Все по две такива връзки ми дава - не съществуващи адреси на страницата.
Ако някой може да метне едно око на сайта ще съм много благодарен.
Почти съм сигурен, че аз нещо съм омазал и направил не както трябва защото не разбирам в урдпрес как се прави много много.
Сайта е
http://www.sandvichpaneli.com

Предварително се извинявам на жената, че използвам темата и
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

@Nina
Щом MJ12bot товари, защо да се ограничава Гугъл?
Сложи това във robots.txt файла:
Код:
User-Agent: MJ12bot
Crawl-Delay: 20

@miratrade
Здравей. Напълно е нормално да имаш 404 грешки от страници, които изобщо не съществуват. Това се получава защото всякакви спамерски сайтове от целия свят генерират автоматично разни линкове към сайта ти, но понеже са калпаво направени понякога сочат към недовършен или грешен адрес. И Гугъл като посети линка, няма такава страница и там ти излиза грешка. Поне това е една от причините де. А ти можеш да си видиш от къде е линка, то си пише.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Благодаря ти много Скуби! Значи да не се притеснявам... Видях линковете са от "някакви" сайтове дето никога не съм поствал линкове
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Благодаря ти много Скуби! Значи да не се притеснявам... Видях линковете са от "някакви" сайтове дето никога не съм поствал линкове

Да. Но ги проверявай като се появят нови, може нещо и в твоя сайт да е объркано. За това е полезно да се следят за всеки случай.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

@ scoobydo кода, който ми препоръча за robots.txt свърши работа. Благодаря!
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

@ scoobydo кода, който ми препоръча за robots.txt свърши работа. Благодаря!

Радвам се. Но то ботове много. Днес този товари, утре друг. Все трябва да се следят тези работи. В awstats например много лесно се вижда в списъка с IP адреси дали някой има изключително много посещенията направил. Един път някакъв бот ми беше зациклил в един сайт и беше навъртял 100 000 презареждания за 48 часа (като всички други IP адреси имаха сто пъти по-малко за целия месец дори).
 
Re: Грешки в сървъра,404, 503

Здравейте,
извинявам се, че пиша в тази тема, но не е необходимо да откривам нова за два въпроса с грешки 403 и 404. Бихте ли ме посъветвали какво да направя?
Сайта ми беше хакнат и се наложи да сменям всичко, имам много изтрити страници. Най-вече ме притесняват две упорити грешки 403. Показват се в Webmaster tool иначе се отварят и ако не беше той нямаше да знам за тях. В блокирани ми URL на WMT ми дава това
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/

Проверил съм и с този инструмент HTTP Headers Status Checker и ми дава 200 ОК,
питах хостинга и казват, че няма забрани. Пусках ги в Google извличане и нищо.

- Едната е от рода Wordpress.com/blog/0 - отваря се и ако не е WMT изобщо няма да знам че е грешка 403 иначе имам връзка wordpress.com/blog - в която се отваря същото съдържание и се чудя дали не е по-добре горната да си остане забранена, но не знам какво да правя в този случай за да се махне като грешка от WMT?

- Другата е Wordpress.com/node/15425/edit - няма изобщо такава страница, тя е остатък от преди и би трябвало по-скоро да е 404

1. Въпроса ми за 403 е дали направо да премахна URL и да ги фиксирам?
2. Също така имам и много 404 - наистина изтрити страни какво да направя с тях - да ги фиксираам ли или първо трябва да им премахна URL от WMT?
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Напоследък и при мен се появяват много съобщения за ненамерени страници (404). Нямам никаква идея на какво се дължи това. Ползвам само WordPress сайтове и наскоро инсталирах този плъгин: WordPress › 404 Redirection
Накратко - всички 404 страници се пренасочват към хоума посредством 301 редирект. Само инсталираш плъгина, няма никакви настройки по него.

Ако не сте сигурни - не го инсталирайте. Лично за мен този тип страници (404) са излишни, водят към висок баунс рейт и лично за себе си прецених, че ако дори и да имам липсваща страница я пренасоча към началната ще е по-добре за потребителя, отколкото да види съобщение, че информацията, която търси - липсва.
 
За: Грешки в сървъра,404, 503

За: Грешки в сървъра,404, 503

Това са някакви несъществуващи страници като гледам. Виж от къде има връзка към тях, то показва там за всяка грешка. Ако има връзка от твоя сайт към такава страница, то махни връзката. Ако е от друг сайт, просто не прави нищо.
 
Re: Грешки в сървъра,404, 503

Благодаря за плъгина - добра идея, но аз съм с този плъгин за редирекшън Redirection – Manage 301 redirections without modifying Apache | Urban Giraffe и мисля че трябва да има страница за грешки 404 и в нея форма за търсене.
Предполагам, че грешките 404 не указват твърде голямо влияние на класирането, четох също, че прекалено многото 301 може да укажат влияние - т.е въпроса кое от двете да изберем е спорен и с малко влияние и в двата случая.
Докато повече ме притесняват 403 защото мисля, че ще окаже по-голямо влияние.
Scoby благодаря за съвета - Първата страница wordpress.com/blog/0 е съществуваща и води към блога с всички статии, но ми се дублира с wordpress.com/blog, а втората не е съществуваща и към нея със сигурност няма връзка от моя сайт.
 
Re: Грешки в сървъра,404, 503

Blagodarq, а другата несъществуваща страница има ли начин да я изчистя като също и направя 301 към някоя съществуваща?
И последен въпрос плъгина на Андрей ме запали и се чудя кое е по добре за класиране на един сайт с много изтрити стари страници?
- да се пренасочват всички грешки към заглавната страница с посочения плъгин за 404 или
- да се направи пълен списък с 301, а тези които не се пренасочват да се фиксират във WMT за да си остане страницата за грешки 404 ?

С други думи кои избор е по-добър всички 404 към Home или голям списък 301 ?
 

Горе