SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дали Гу ме изхвърля?

evilsatan

New member
Имам сайт с 16000 индексирани страници. Регистрирал съм го в няколко директории (тематични) с добър ПР. Пуснах го преди около 2 месеца и все чакам да почне да вади някакъв ПР. Преди два -три дни тъкмо се зарадвах че вече почва да ме вади на първа страница по ключовите думи, включени в домейна и днес изведнъж... Изненада! Дори и да напиша в полето за търсене "domain.tld" вади моят сайт чак на 60-70 позиция, а преди него вади страниците от директориите в които съм регистриран, включително и от furl, diigo, propeller и т.н. social bookmarking сайтове... Ако пусна търсене "allinanchor:domain.tld" вади само един единствен резултат - моята главна страница... Преди няколко дни вадеше по 50-60 резултата :(

Дали се кани да ме шитне от индекса :( И ако да - има ли начин да се предотврати? Тъкмо хората всеха да си влизат по ключови думи... Вчера имам 5 пъти повече влизания от гугъл от днес...
 
Re: Дали Гу ме изхвърля?

Рано е да се каже щом е от един ден така, изчакай няколко дни и ако резултатите се влошат значи има за какво да се притесняваш.
 
Re: Дали Гу ме изхвърля?

Да не би да прекалявам с social bookmarking? Пускам по 1-2 поста в мрежа на ден.. Да не е много?
 
Re: Дали Гу ме изхвърля?

Честно казано за нов сайт, не мисля, че социалните мрежи са добър вариант. Наблюдавал съм това, което обясняваш. Повече органик линкване ще помогне.
 
Re: Дали Гу ме изхвърля?

Какво са органик линкове, никъде не намерих инфо?
 
Re: Дали Гу ме изхвърля?

Хм. Ще зарежа социалните мрежи.. Дали да не зарежа и гугъл/яху групите в които поствам? От там обаче към момента ми идва единствения приход.

Иначе днес положението се влоши - 2 (?!?) влизания от гугъл и то все по тъпи ключови думи, срещу 50 влизания по свястни ключове думи преди два дни... Дано не ме е намразил, толкова работа се хвърли по тоя сайт :(
 

Горе