SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Данъци , осигоровки и т.н

exP

New member
Здравейте

Работодателя ми ме назначи на 4 часов работен ден със заплата 180 по договор първоначално взе да ми удържа 18 лева за данъци осигоровки и т.н , а след 4 месеца каза 31 лева и като ми удържа и за 4-те месеца назад още пари на тази заплата по договор колко трябва да се удържа като реално не взимам толкова , а доста повече ?
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Виж тези калкулатори, може и да ти помогнат:

kik-info.com; calculator.bg; otchet.bg


exP, калкулаторите ще ти помогнат.
Lookfin, каква е гаранцията, че са верни? При калкулатор.bg ми изкарва данък на автомобила 121 лева, а всъщност е над 200?
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Първия и третия са верни, но какво от това.
Всъщност като си се вързал на такъв договор и получаваш незаконни доходи на ръка поемаш и риска работодателя да прави каквото си иска, защото реално нямаш никаква защита от законова гледна точка.
С този договор ако не ти плати 2-3 месеца и тръгнеш да си търсиш правата какво ще търсиш - 180 лв. на месец или реалната заплата, която получаваш. Защото няма съд, който да ти присъди реалната заплата при тази ситуация.
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Първия и третия са верни, но какво от това.
Всъщност като си се вързал на такъв договор и получаваш незаконни доходи на ръка поемаш и риска работодателя да прави каквото си иска, защото реално нямаш никаква защита от законова гледна точка.
С този договор ако не ти плати 2-3 месеца и тръгнеш да си търсиш правата какво ще търсиш - 180 лв. на месец или реалната заплата, която получаваш. Защото няма съд, който да ти присъди реалната заплата при тази ситуация.


Правилно, за това не ти ли плати цървула максимум 2 седмици след уговорения срок БЯГАЙ като преди това може да си вземеш нещо от офиса или да го направиш неизползваемо, но само в рамките на дължимото.......не бъди нагъл:D
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: teo
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Правилно, за това не ти ли плати цървула максимум 2 седмици след уговорения срок БЯГАЙ като преди това може да си вземеш нещо от офиса или да го направиш неизползваемо, но само в рамките на дължимото.......не бъди нагъл:D

Мноого селско и цървулско. Ако някой те преебе с 50 лв. по-добре му покажи, че той е цървул а ти не си и бъди над нещата. Като откраднеш нещо от офиса за дължимата сума пак си е кражба :)
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Когато имаш работа със селяни и цървули не важат нравствени правила и закони. Трябва да им покажеш кой командва парада в противен случай ще продължават да се гаврят със слабохарактерните мижитурки.

Не говоря на изуст,от опит ти го казвам. Мен са ме прецаквали на няколко пъти с комисионни за които имаме само устна уговорка и установих че единствения начин да си взема парите е с поведение и действия адекватни на некоректната страна.
 
Последно редактирано:
Re: Данъци , осигоровки и т.н

За 50 лв, както е писал Ицо, е по-добре да му теглиш една майна, отколкото да му падаш на нивото.
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Няма значение, дали е за 5-10-50, сто или десет хиляди лева лева... кражбата си е кражба, и повярвайте ми, е много лесно подсъдна...!
Когато ти дължат пари, по никакъв начин не можеш да си ги приспаднеш-покриеш чрез присвояване!Това са две различни неща...едното се нарича неизплатени трудови възнаграждения (обезщетения и т.н.), а другото КРАЖБА!
Всеки в даден момент (лош за него) си мисли, че като му дъжат пари, може сам да си ги вземе, но не е така!
Винаги се съветвайте с адвокат, защото има една поговорка, че: "Болният, здрав носи!"
Надявам се, съветът ми, да не е закъснял!:cool:
 
Re: Данъци , осигоровки и т.н

Не е задължително ти лично да си вземеш парите които ти дължат или тяхната равностойност, има си хора за тази работа които срещу 10-20% ще свършат "мръсната" работа и така хубаво ще наредят цървула че няма да си помисли вече да се подиграва с хората.

Що се отнася до съвета с адвокат няма лошо, но когато имаш само устна договорка едва ли ще ти е от полза най-много да те ориентира към точните хора знаещи как се събират "безнаказано" дългове, а те в България никак не са малко повярвай ми. То няма и как да е иначе при такива "коректни" бизнесмени само дървото помага.

За теб е необходимо единствено да си осигуриш стабилно алиби:D

PS

Да откраднеш от крадеца не е кражба и направиш ли го с акъл едва ли ще имаш проблеми
 
Последно редактирано:
Re: Данъци , осигоровки и т.н

@riko Явно си млад и кръвта ти ври и кипи.Няма лошо, само наистина бъди внимателен.
п.п.
Това не означава, че съм съгласен с тебе!:)
 

Горе