SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Деиндексиране на публикации - въпрос?

velkoto

New member
Имам следния проблем. Имам сайт за футболни прогнози. Онзи ден например пиша прогноза за мача Левски-Гент. Събмитнах е тук-там и след около час се класира на 2-3 място в гугъл при написването на "Левски Гент". Дотук добре. Два дена не мръдна оттам. При написването на втора прогноза Бешикташ-ЦСКА, втората прогноза също се класира добре 4-то място в гугъл. Но проблема идва при написването на трета прогноза. Тогава първата прогноза Левски-Гент я вади от индекса. При проверка със site:domein.. я има но търсейки я до последната страница в гугъл я няма никъде. Това го наблюдавам вече за 5-6 ти път. Последните написани две прогнози ги има в гугъл, но предишните ги вади от индекса.
Има ли някой от вас представа защо се получава това?
сайта е http://sportgoal.eu/
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

като за < 1 месец домейн пак е добре, вероятно е под бонус "ти си нов" + търсенето в реално време те държи тези 1-2 дни.
Контента уникален ли е?

Последно индексирани изглеждат съмнително.

http://www.google.bg/#q=site:sportg...15.9.2010,cd_max:16.9.2010&fp=d2cd16bff3db22f

по-конретно, долните урл-и:

http://sportgoal.eu/category/прогнози-шампионска-лига/

http://sportgoal.eu/прогнози-шампионска-лига/

Хората с бетинга тук може би ще кажат повече неща свързани с афилейтките.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

като за < 1 месец домейн пак е добре, вероятно е под бонус "ти си нов" + търсенето в реално време те държи тези 1-2 дни.
Контента уникален ли е?

Последно индексирани изглеждат съмнително.

http://www.google.bg/#q=site:sportg...15.9.2010,cd_max:16.9.2010&fp=d2cd16bff3db22f

по-конретно, долните урл-и:

http://sportgoal.eu/category/прогнози-шампионска-лига/

http://sportgoal.eu/прогнози-шампионска-лига/

Хората с бетинга тук може би ще кажат повече неща свързани с афилейтките.

Ами направих експеримент. Изтрих тази последната прогноза и нагласих датата на Левски-Гент напред с един ден за да излезе първа и след около 1 час ми върна статията в индекса! Изобщо не схващам какъв може да е проблема. А за контента да, уникален е.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Тва е някакъв абсурд:( Снощи късно пускам 2 публикации и автоматично предишните две изчезнаха от индекса. Давайте моля ви, някакви предложения и съвети.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Намираш връзки от други домейни към старите публикации и чакаш да се върнат в индекса. Всеки сайт си има лимит на индексираните страници, колкото е по-нов, толкова по-малък е лимитът. Разбира се това е условно, но може да приемеш, че има някаква зависимост.

В тази връзка можеш да сложиш JS линкове към както ги наричам служебни страници - за нас, контакти, вход в сайта, FAQ, privacy policy и каквото се сетиш, че няма да е интересно за индексиране. Виж как сме го решили при един клиент (горе и долу в менюто).

Не е за пренебрегване и вътрешната свързаност на страниците (как се линкват една друга). Ако използваш популрен ЦМС, те съветвам да сложиш similar/related posts, което определено подобрява свързаността.

Най-вероятно, ако не правиш нищо, ще трябва просто да чакаш.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Related posts го използвам. Има и доста линкове към публикациите на които държа да се класират добре, от сателитки и социални мрежи. И тва е че ги класира добре но след излизане на нови статии ги праща незнайно къде. Имам и други подобни сайтове, но не съм се сблъсквал с такъв проблем досега. Вече се чудя дали не е нещо от темплейта, знам ли аз вече.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Според мен бъркаш деиндексиране и (липса на|падане в) СЕРП. Нормално е нови статии да излизат напред за ден два и след това да паднат в небитието.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Според мен бъркаш деиндексиране и (липса на|падане в) СЕРП....
да, прав си


.. Нормално е нови статии да излизат напред за ден два и след това да паднат в небитието.

да, но...
него го интересуват всички написани статии да се задържат в челните позиции за тези един-два дена. после да изпадат в серпа. те са за дадено събитие.

възможно е честотата на публикуване да е твърде голяма за нов сайт
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

да, но...
него го интересуват всички написани статии да се задържат в челните позиции за тези един-два дена. после да изпадат в серпа. те са за дадено събитие.

възможно е честотата на публикуване да е твърде голяма за нов сайт

Точно!
Ако днес примерно напиша 5 статии, последните две от тях ще хванат добро класиране а другите три няма да ги има въобще.
Ето например два дена при търсене "Левски-Гент" аз съм между 1-3 позиция в гугъл. Но след индексирането на други две публикации в сайта, "Левски-Гент" го няма никъде в СЕРП-а. Не е да кажем отишъл на 3-4-5 и т.н. страница, а го няма въобще. Глупаво е, защото при други, също нови подобни сайтове го нямам този проблем, а само в този сайт.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Точно!
Ако днес примерно напиша 5 статии, последните две от тях ще хванат добро класиране а другите три няма да ги има въобще.
Ето например два дена при търсене "Левски-Гент" аз съм между 1-3 позиция в гугъл. Но след индексирането на други две публикации в сайта, "Левски-Гент" го няма никъде в СЕРП-а. Не е да кажем отишъл на 3-4-5 и т.н. страница, а го няма въобще. Глупаво е, защото при други, също нови подобни сайтове го нямам този проблем, а само в този сайт.

Ок, новите публикации подкрепят ли се с дип линкове, т.е. събмитваш ли ги по дуфолоу социалки, rss по сателитки и прочее... ?
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

В индекса е Левски Гент, Провери със site:sportgoal.eu левски гент и ще видиш, че страницата е в индекса. tovidebne, и аз искам всичките ми страници да държат първи позиции, ама не става. Пак повтарям, че velkoto не прави разлика между деиндексация и загуба на СЕРП.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Ок, новите публикации подкрепят ли се с дип линкове, т.е. събмитваш ли ги по дуфолоу социалки, rss по сателитки и прочее... ?

Да. Тези които искам да излизам напред ги събмитвам по социалки и мои сателити.

Bgkulinar, правя разлика между деиндексиране и спад в серпа. Да със проврка с site:sportgoal.eu го има индексиран. Ама айде провери всички резултати с търсене "Левски-Гент" и няма да го намериш никъде.

И пак казвам. Имам подобни сайтове. Например прогнози от световното, които съм писал и са хванали добри позици продължават да си седят. Загубили са да кажем някоя и друга позиция но ги има.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Да. Тези които искам да излизам напред ги събмитвам по социалки и мои сателити.

Bgkulinar, правя разлика между деиндексиране и спад в серпа. Да със проврка с site:sportgoal.eu го има индексиран. Ама айде провери всички резултати с търсене "Левски-Гент" и няма да го намериш никъде.

14 страница
И пак казвам. Имам подобни сайтове. Например прогнози от световното, които съм писал и са хванали добри позици продължават да си седят. Загубили са да кажем някоя и друга позиция но ги има.
Както виждаш, това че имаш подобни сайтове, не ти помага особено.
Липса на линкове + млад сайт/домейн са фактори.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

а аз виждам.
33f829f.jpg

2uge7ex.jpg

Е аз явно съм сляп нещо
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

перонални настройки
и аз вижам 14-та стр., 2-ра поз.

Е незнам какво виждаде. Махнал съм персонализацията и тва излиза на 14-та страница. И скрийншот направих, вие пък твърдите че е там. Или ми бъркате сайта с някой друг или незнам и аз вече кво става:(
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Хайде пак ще ти обясня, ама чети бавно. Щом с командата site:tvoeisite.com излиза страницата, значи тя е в индекса. Две са причините да не я виждаш:

1. Страницата е в съплементала, което значи, че само при по специфични търсения може да излезе, но не и при Левски Гент.

2. Гугъл дава до 1000 резултата, а твоята страница е 1001-ва например.

Това, което се поитвам да ти обясня от самото начало е, че НЯМАШ проблем с индексацията на страницата, а със СЕРП-а й. Страницата е в индекса, друг е въпросът как да я изкараш на предни позиции.
 
Re: Деиндексиране на публикации - въпрос?

Хайде пак ще ти обясня, ама чети бавно. Щом с командата site:tvoeisite.com излиза страницата, значи тя е в индекса. Две са причините да не я виждаш:

1. Страницата е в съплементала, което значи, че само при по специфични търсения може да излезе, но не и при Левски Гент.

2. Гугъл дава до 1000 резултата, а твоята страница е 1001-ва например.

Това, което се поитвам да ти обясня от самото начало е, че НЯМАШ проблем с индексацията на страницата, а със СЕРП-а й. Страницата е в индекса, друг е въпросът как да я изкараш на предни позиции.

Разбирам те отлично. Но вие май не ме разбирате. Дадох няколко примера вече, ама пак си дъвчем едно и също. Ще обясня пак, ще гледам да е по-подробно, че май не можем да се рзберем.

1.Пиша аз Левски-Гент, след това събмит тук-там. След около час е на 1 стр. в гугъл - дотук ОК

2.Пиша втора прогноза Бешикташ-ЦСКА, пак събмит, След около час и тя е на 1-ва стр. - ОК

3.Проблема идва сега. Пиша трета прогноза, събмит тук-там, и тя след около час е на 1-ва стр. НО в мига в който класирам третата прогноза добре, автоматично първата /в случая Левски-Гент/ изчезва.
Направих експеримент. Изтрих третата прогноза и нагласих датата на Левски-Гент да е първа и след един час отново се върна на 1-стр.

Значи получава се някъв глупав лимит от две статии. Е те тва е въпроса.
 

Горе