SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

bgkulinar

Меринджей
Търся доказан графичен редактор за PHP, SQL, JS, HTML за Ubuntu. Не че gedit е лош, но аз съм свикнал под вин на PSPAD и доста от функциите му ми липсват. Например - не помни последните отворени файлове, няма брояч за хоризонталната позиция и ей такива глезотийки.
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

PHPED, Zend, Geany.

Ползвал съм само последния под линукс, като само* той е безплатен... не лош, но си имаше минуси. Имаше го в develop софтуер-а и го инсталнах и го ползвах 4-5 месеца.
Първите две ги има във вариант за Линукс, като и двете са ОК, но платени *(май).
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Моят личен фаворит е Kate, но ще ти сложи kdelibs. Гледам screem за Gnome, отварял съм го няколко пъти и има редове и такива неща. Може също да му хвърлиш едно око.
 
Последно редактирано:
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Кулинар, аз харесвам и изпозвам Bluefish Editor
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Аз работя на Komodo Edit, ама май последно отворените файлове не ги помни (поне аз не съм забелязал)

колкото до хоризонталната позиция - в гедит в статус бара има позицията по хоризонтала. Същото го има и в комодо.

Плюса на комодо е че има плъгини. Ама всичко е въпрос на свикване - първо бях на Ultraedit и като минах на линукс ми беше терсене, ама сега "не мойш ма върна на селу" :)
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Сподели после на кой си се спрял.
Oще не мога да се спра на нищо и продължавам с гедит и май започнах да го харесвам,
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Geany - бърз, лек и прилича на notepad++ :)
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

Аз се мъчих да си остана с Notepad++ и под Linux чрез Wine, но се появиха проблеми с кодировката при някои случаи, както и с бързодействието на програмата - бавна става. Сега смятам да пробвам с Geany - изглежда и се държи добре.
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

темата е старичка, но защо не сложиш wine, и да си караш пак с пспад ?? щом си свикнал с него :)
Последно ПСПадът имаше някакви грижи и под вин, засега се мъча с гедит, пък ще видим натам.
 
Re: Добър графичен PHP, SQL, JS, HTML редактор за Ubuntu

NetBeans има Линукс поддръжка и върви чудесно.
Отделно, че освен PHP, html поддръжката му е доста добра.
За инсталация се иска JDK, а за ползване на дебъгер - xdebug.
Заема доста по-малко ресурси на първо четене, за разлика при Уиндоус версията (под win 7).
И най-вече - безплатен е. :)
 

Горе