SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Домейни без никакво съдържание + RSS

M

man0l

Guest
Разполагам с няколко домейна, всеки от които ще бъде разработен като сайт за определен тип услуги. Въпроса ми е, добра SEO стратегия ли е пускането на RSS-и от сайтове на подобна тематика, целта е да направят някакви посещения и pagerank, за да може като стартират услугите да не бъде от нулата сайта. Тези услуги няма да бъдат разработени в близките 1 год, така, че домейните си стоят празни. Какво ще ме посъветвате?
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Ами повечето SEO Score чекъри добре оценяват наличието на RSS в сайта.
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Не мисля, че е добре да скрапваш... :)
Ако съм на теб - ще напиша 1 страничка по темата и ще я оставя да си почива :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

@bedio Но изключително само RSS ? Дай някой линк да видя такъв чекър?
@yanev и аз не съм положително настроен към скрапването, затова питам :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Както казва Янев, само че страничките да са няколко - по ключови думи за съответните услуги и 3-4 изречения текст с 2-3 картинки ... и от време на време пускай по някой линк към тях от третостепенни ресурси ...
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Мерси за препоръките :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Скрапването не е чак толкова лошо - преди година имах няколко, индексираха се страшно добре и бързо, имаха много трафик, правеха парички по един или друг начин.

Но тези домейни трябва да ги забравя за нещо по-сериозно :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Еми тук идеята е, че домейните са за доста сериозни проекти и немога да си позволя да ги прецакам :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

@yanev и аз не съм положително настроен към скрапването, затова питам :)
Хм, не си положително настроен, а пишеш скрапърски плъгини:p
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Бъдете моралисти :) не скрапвайте, а давайте повече информация :)
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Еми тук идеята е, че домейните са за доста сериозни проекти и немога да си позволя да ги прецакам :)

Вместо да ги прецакваш, постарай се да им отвориш перспективи. Недей да рискуваш с боклучаво съдържание и непредвидими линкове.

1) Качи поне една статия оригинално съдържание.

2) Сложи няколко линка към авторитетни ресурси - тематични документи, които са линкнати и от други места. Например към някоя .edu хъб страница, към някой друг пост в авторитетен блог, към тематична страница в Wikipedia...

3) Намери няколко линка, колкото да се индексира.

4) Ако инсталираш CMS-а, който ще ползваш, трябва да си сигурен че ще го ъпдейтваш навреме, иначе може да го хакнат и да имаш неприятности. Така че, статична страница ще ти свърши работа.
 
Re: Домейни без никакво съдържание + RSS

Хм, не си положително настроен, а пишеш скрапърски плъгини:p

:) Янев го каза добре :D А и този плъгин беше първия ми написан и по - скоро беше за разучаване на платформата ;) Други идеи за плъгини имаш ли ? :D

@nbsp готини идейки мерси. По принцип аз ще разработвам системите, така, че ако ще се прави нещо ще бъде статична страница + блог евентуално
 
Последно редактирано:

Горе