SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дублиране на етикети (тагове)

rUMENcho

New member
Здравейте,

администрирам сайт за новини базиран на Wordpress. Инсталирал съм си All in One seo pack за по-добра оптимизация. Искам да попитам как стоят нещата с етикетите (таговете) за новините. Имам предвид, че често пъти се случва да публикувам новини с близко съдържание и част от етикетите (таговете) им съвпадат. Проблем ли е това, че се получава дублиране на тези етикети (макар и за различни новини)? Например ... сега покрай 1-ви юни се имаше сигурно 5 6 новини свързани с Денят на детето и във всичките съм писал етикети "1 юни", "Денят на детето" и разни такива. По-скоро положително или отрицателно влияние има това дублиране.

Благодаря :)
 
Re: Дублиране на етикети (тагове)

Когато добавиш 3 еднакви тага, се генерира само 1 страница, която обединява 3-те поста (например).
Кое те притеснява?
По-скоро е кофти когато имаш 2 различни тага с еднакво съдържание.
 
Последно редактирано:
Re: Дублиране на етикети (тагове)

Да използвам темата ....
Относно етикетите, как е по-удачно - в единствено число или в множествено
пример: говорител-говорители
маска-маски
принтер-принтери
Някой има ли наблюдение кой вариант се търси повече?
 
Re: Дублиране на етикети (тагове)

Не се вманиачавайте толкова за това дублиране. Идеята е да не ти е целият сайт само с копирани от другаде статии. Таговете са ЗАМИСЛЕНИ с идеята да се повтарят, за да може да се направи връзка между отделни статии...

Понякога предпочитам да пусна копирана новина (съгласно условията за ползване на източника), така че моите потребители да намерят информацията, докато са на сайта, дори и да не могат да я намерят през Гугъл...
 
Re: Дублиране на етикети (тагове)

@Syncro
Какво значение има? Че едното ще е по-търсено ли? Хехе. Както решиш.
Само не прекалявайте с тези тагове, че като знам как пишат някои по 30 тага на всяка статия направо лошо ми става. Добре е ако тези тагове ще са пълни с много новини, но да се създават безброй страници с едно и също съдържание, едва ли е добра идея. Ще ви погне някоя панда :D. Може би най-добре е на таговете да се слага ноиндекс фолоу :).
 
Re: Дублиране на етикети (тагове)

Да използвам темата ....
Относно етикетите, как е по-удачно - в единствено число или в множествено
пример: говорител-говорители
маска-маски
принтер-принтери
Някой има ли наблюдение кой вариант се търси повече?

За всяка ниша е различно аз поглеждам къде е по-голямо търсенето в http://www.google.com/insights/search/# и едино бързо търсене в Гоогъл също ти дава идея къде търсенето е по-голямо.
 
Последно редактирано:

Горе