SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ЕТ и нелегалният софтуер

Re: ЕТ и нелегалният софтуер

А на здраве :D
Няма да минеш само с наздравица ;D

Ще взема аз да ги пробвам една по една (ти ползвал ли си такива).
Ами ползвал съм ГИМП, той си върви с Линукс инсталацията, позлвам разни рийдъри, но като цяло не се занимавам с дизайн, но съм сигурен, че вече всичко има отворени алтернативи, които са удачни поне преди да можеш да си позволиш платени.
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Няма да минеш само с наздравица ;D
Склонен съм на онлайн почерпка :D

Ами ползвал съм ГИМП, той си върви с Линукс инсталацията, позлвам разни рийдъри, но като цяло не се занимавам с дизайн, но съм сигурен, че вече всичко има отворени алтернативи, които са удачни поне преди да можеш да си позволиш платени.
То аз съм питал преди време ама ми бяха казали че безплатните изобщо не били на нивото на адобе ...ама така като гледам тази гимп си е баш като пфотошопа.
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

То аз съм питал преди време ама ми бяха казали че безплатните изобщо не били на нивото на адобе ...ама така като гледам тази гимп си е баш като пфотошопа.

точно баш не е, но както казват за без пари толкоз :)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

точно баш не е, но както казват за без пари толкоз :)
Ако гледаш Гимпа на WIN си напълно прав, ама ако го гледаш на Linux си е баш като шопа (за предпечата не съм сигурен, тъй като не съм се занимавал)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Inkscape е добра за векторна графика. Работил съм доста с Illustrator, но когато става въпрос за използване "пред хора" Inkscape е с 95% препокриващи се възможности, поне на basic и дори beyond ползване :) За фотошопа, всички дават GIMP като безплатна и съвременна алтернатива, но аз лично имам проблем с панелния интерфейс, който са избрали(не знам дали има възможност за промяна, не съм я разглеждал). Късмета беше на моя страна - преди няколко години, намазах един Photoshop Elements, не че го ползвам, но в твоя случай става за замазване на очите, защото цената му е приемлива, а една "флашка" 4gb и portable adobe, можеш да се скатаваш лесно :)
 
Последно редактирано:
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Inkscape е добра за векторна графика. Работил съм доста с Illustrator, но когато става въпрос за използване "пред хора" Inkscape е с 95% препокриващи се възможности, поне на basic и дори beyond ползване :) За фотошопа, всички дават GIMP като безплатна и съвременна алтернатива, но аз лично имам проблем с панелния интерфейс, който са избрали(не знам дали има възможност за промяна, не съм я разглеждал). Късмета беше на моя страна - преди няколко години, намазах един Photoshop Elements, не че го ползвам, но в твоя случай става за замазване на очите, защото цената му е приемлива, а една "флашка" 4gb и portable adobe, можеш да се скатаваш лесно :)

Я дай малко повече информация. Как става това нещо. Някой идва в офиса ти, или вкъщи и започва да ти рови из компютъра. Полиция? Някаква служба? Има ли изобщо някой негативен опит или да е чувал такава история?
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Я дай малко повече информация. Как става това нещо. Някой идва в офиса ти, или вкъщи и започва да ти рови из компютъра. Полиция? Някаква служба? Има ли изобщо някой негативен опит или да е чувал такава история?

за кратко бях на стаж в една рекламна агенция, която издаваше и списание. Имаха записан само на 1 компютър лицензиран Photoshop 7 и InDesign не-знам-си-коя версия и съответно на преносими носители portable версии, с които си работят. Изрично ми забраниха да ги копирам или да записвам нещо на машините => имали са някакви проверки, предполагам... или всички живеят в заблуда :/
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

НСБОП могат да правят такива проверки и имаше едно време много сериозна офанзива - преди 7-8 години ако не се лъжа.

По принцип проверяват по сигнал, но е възможно някой да иска да те натопи или да си ядосал някой носител на права :).

Като дойдат на място могат да изземат всички компютри, които имат нелицензиран софтуер и евентуално да натресат някакви глоби, които са символични. Ако обаче ти отнесат компютъра вероятността да си го видиш отново и по-малко от минимална :).
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

НСБОП могат да правят такива проверки и имаше едно време много сериозна офанзива - преди 7-8 години ако не се лъжа.

По принцип проверяват по сигнал, но е възможно някой да иска да те натопи или да си ядосал някой носител на права :).

Като дойдат на място могат да изземат всички компютри, които имат нелицензиран софтуер и евентуално да натресат някакви глоби, които са символични.
От 300 до 3000лв и то за един софтуер ако са 5-6 такива прай сметка....ама то едва ли някой ще тръгне да се занимава освен както казваш конкуренцията ти направи мръсно или ако цветанчето измъдри няква показна акция с име "пиратите" :D

Иначе алтернатива на флаш някой знае ли
Попаднах на Synfig Studio ама с нея не може да се създават флаш файлове (по не аз не намерих от къде)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Това за НСБОП е ясно, но дали и данъчните биха се позаинтересували от софруера ти?
Някой знае ли?Дали няма да им хрумне да ти поискат фактури поне?

Аз лично си ползвам легален уин, но е на името ми (като физ лице), дали ще има проблеми с това?
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Това за НСБОП е ясно, но дали и данъчните биха се позаинтересували от софруера ти?
Някой знае ли?Дали няма да им хрумне да ти поискат фактури поне?

Аз лично си ползвам легален уин, но е на името ми (като физ лице), дали ще има проблеми с това?
Скоро говорих с една позната дето са и правили проверка за софтуера.Каза че поискал да му покаже диска с уиндолса ама фирмата се занимава с продажби на лампи....
Иначе ако правят проверка на фирма която работи главно със софтуер
сигурно ще проверяват по обстойно пуситата :D
Пък и сигурно зависи и от проверяващия.
Тази позната разправяше, че тоя данъчният бил някав дъртак ...ми то такъв кво ще проверява освен уиндолс (много ще знае коя програма е безплатна и коя платена).И ако е някой по инатлив може да те кара да му доказваш че безплатния софт е наистина такъв :D
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

но дали и данъчните биха се позаинтересували от софруера ти?

На НАП не им е в компетенцията да проверяват софтуеъра на компютъра ти.

Проверки се правят от звена на МВР, най-често Икономическа Полиция, предимно в по-големи фирми занимаващи се с продажба на компютри, ако си забелязвал там почти всичко "свети" на Линукс.

Проверките са от по-"учтиви" до доста стресиращи от типа: "Изправи се без да пипаш клавиатурата и се обърни с гръб към компютъра" - ченге-хакера проверява за нелицензиран софтуеър и ако имаш такъв ти конфискуват компютъра, за връщане не съм чувал ...
Работете с Линукс или си платете за софтуеър, с който ще си вадите хляба. ;)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

това за данъчните , сигурен ли си, че то ако е така, много хора щяха да са изгурели???

а ако да то какво биха направили данъчните?освен да пуснат сигнал в НСБОП, май други не могат?

и за моя случай дали е нормално да се ползва уин но личен, (а не фирнен)

"Изправи се без да пипаш клавиатурата и се обърни с гръб към компютъра"
ей не стряскай народа ;)

питах за нап, а не за ченге хакера, ;) ;) ;) има доста голяма разлика

НСБОП идват по сигнал
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Работете с Линукс или си платете за софтуеър, с който ще си вадите хляба. ;)
То това чудо адобе дето евентуално ще си вадя хляба с него е 1800$ пакета (и то от най евтините) а трябва да се взимат два
...уин боза ми е най малкият проблем ако реша да правя фирма след време.
А алтернатива на флаш няма :rolleyes: (поне от това което съм чел из нета)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

То това чудо адобе дето евентуално ще си вадя хляба с него е 1800$ пакета (и то от най евтините) а трябва да се взимат два
...уин боза ми е най малкият проблем ако реша да правя фирма след време.
А алтернатива на флаш няма :rolleyes: (поне от това което съм чел из нета)

флаша умира учи html 5 :)
 
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

Като дойдат на място могат да изземат всички компютри, които имат нелицензиран софтуер и евентуално да натресат някакви глоби, които са символични. Ако обаче ти отнесат компютъра вероятността да си го видиш отново и по-малко от минимална :).


Не "могат", а ти ги изземат всички компютри задължително дори да имаш само на един от тях пиратски софтуер. Ние се научихме да работим с гимп и сие и само с едни висти на компютрите си бачкаме само с фрий софтуер и ми е по-спокойно като сме изрядни.

На няколко пъти тук са идвали "уж клиенти" които разпитват много, нищо не поръчват и изчезват яко дим щом разберат че не предлагаме флаш и че дизайните изобщо не се изработват в офиса. Същите хора дори се заглеждат и по накачените сд-та от авторските уиндоуси и заради това си мисля че поне няколко пъти вече са ме проверили за последната година ;)

На компа на колегата има програми безплатни аналози на фотошоп поне 3 и всеки от тях си има предимства и недостатъци, в интерес на истината само един не може да замести фотошоп, но трите в комплект - да. Утре ще пиша подробно кои са че не съм в час, на моя освен уин има само софт за сео :D

Преди седмица намерихме дори невероятно добър векторен редактор - безплатен и дори опън сорс. Може да едитва: ai, psd, corel draw файлове и доста други. Не може да радектира само eps.


Едит: Inkscape се казва. Другата алтернативата на Photoshop освен Gimp е Paint.net
 
Последно редактирано:
Re: ЕТ и нелегалният софтуер

флаша умира учи html 5 :)
Тъкмо съм на тая вълна :)
Снощи гледах демота демонстриращи възможностите на canvas направо паднах :eek:

СПАМ..тука има много яки

http://9elements.com/io/projects/html5/canvas/

http://www.craftymind.com/factory/html5video/CanvasVideo.html

http://www.chromeexperiments.com/detail/browser-pong/?f=

http://labs.hyperandroid.com/html5-tiler-3d

http://www.chromeexperiments.com/detail/video-picture-puzzle/?f=

http://www.openrise.com/lab/FlowerPower/

http://www.chromeexperiments.com/detail/canvas-3d-engine/?f=

СПАМ
 
Последно редактирано:

Горе