SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Евтин хостинг за много малки сайтове

fridge

Senior Member
Може ли да ми препоръчате някакъв БГ хостинг, на който да накатеря примерно 5-6 слаби поддържащи сайта, които няма да товарят много (wordpress или напълно статични)? Гледах тук там, ама не можах да намеря добро съчетание от ниска цена без големи ограничения за addon domains?
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

HostBulgaria.com ;-)

Порови малко и ще видиш че само положителни отзиви има за тях. Лично аз имам няколко сайта при тях и всичко е окей ;) Цената също не е никак висока.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Много добре изглеждат нещата при тях, мерси :)
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

bluehost - моят фаворит за малки сайтове. За 100 долара на година получаваш 100 MySQL бази и неограничен брой аддон домейни, пространство и трафик. В тази цена се включва: безплатен домейн, купон за адуърдс на стойност $50, купон за $25 долара за Яху мрежата, отличен съпорт - имат чат съпорт отговарят веднага, както и куп други благинки.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

HostBulgaria.com ;-)

Порови малко и ще видиш че само положителни отзиви има за тях. Лично аз имам няколко сайта при тях и всичко е окей ;) Цената също не е никак висока.

И на мен ми бяха фаворити до преди време, но от месец почти не е минал ден без да ми липсва сайта за поне 2-3мин. И това го засичам аз, а колко пъти се случва на ден...не мога да кажа.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

bluehost - моят фаворит за малки сайтове. За 100 долара на година получаваш 100 MySQL бази и неограничен брой аддон домейни, пространство и трафик. В тази цена се включва: безплатен домейн, купон за адуърдс на стойност $50, купон за $25 долара за Яху мрежата, отличен съпорт - имат чат съпорт отговарят веднага, както и куп други благинки.

Можеш ли да хостваш подомейни без домейна да е при тях?
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Можеш ли да хостваш подомейни без домейна да е при тях?
Да, без проблем. Първо добавяш основния домейн като addon, след което си създаваш подомейни към него. Неодстатък е, че когато добавяш основния домейн, трябва да верифицираш собствеността, но в твоя случай това става с добавяне на един хтмл файл на основния домейн. И сега, ако не си купиш хостинга от мен... :p

П.П. Длъжен съм да уведомя, че хосингът вече е 108 долара. а адуърдс ваучерът важи само за ЮС и канадски резиденти и граждани (за селяните нищо не пише :D).
 
Последно редактирано:
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Извинявайте за въпроса, ама как може да се разбере с какво IP (като държава - US, BG, RO) ще ти бъде хостинга, преди да си го купиш?
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

По добър вариант...

1. Почти всеки по-сериозен хостер оповестява на сайта си колко добра свързаност има, дата центрове и изобщо подобен тип информация.
2. Цъкаш едно търсене в гугъла за коментари за фирмата и си пресяваш коментарите...

Да питаш продавача на краставици по вкусни ли са му от на съседа... ;)

Иначе за бг ако е лично аз препоръчвам inbg.eu(хостбългария хостинга в лирекс с българска колокация) и ns1.bg на евро/бизнес плана им.
 
Последно редактирано:
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Да, без проблем. Първо добавяш основния домейн като addon, след което си създаваш подомейни към него. Неодстатък е, че когато добавяш основния домейн, трябва да верифицираш собствеността, но в твоя случай това става с добавяне на един хтмл файл на основния домейн. И сега, ако не си купиш хостинга от мен... :p

Нещо "криво" ми се струва решен този проблем при тях - верифицирания, добавяне, разправии. Трябва ми нещо читаво като решение - добавям си в ДНС-а ip то на хостакаунта срещу поддомейна и да не се занимавам а само да го добавя през cpanel като addon. За българия имам чудесен хоостинг с такива опции, но ми трябва и за чужбина а по разбираеми причини нямам навсякъде хостинг план закупен.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Каква е тази "верификация" чрез .html файл? Такова нещо никога не съм правил (само се наложи да си поговоря по телефона като си правих акаунта в ХостГатор). Когато искам да хоствам субдомейн на отделен хостинг го добавям като addon домейн (а не като субдомейн). После редактирам A record да сочи към IP адреса на сървъра и готово.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Нещо "криво" ми се струва решен този проблем при тях - верифицирания, добавяне, разправии. Трябва ми нещо читаво като решение - добавям си в ДНС-а ip то на хостакаунта срещу поддомейна и да не се занимавам а само да го добавя през cpanel като addon. За българия имам чудесен хоостинг с такива опции, но ми трябва и за чужбина а по разбираеми причини нямам навсякъде хостинг план закупен.
Не знам защо е измислена верификацията, но явно има причина - примерно някакви измами, знам ли. А да верифицираш домейн има 3 начина - 1: поставяш му ДНС на блухост (нещо, което не те устройва), 2: създаваш А наме запис с ИП-то на блухост (пак не ти върши работа) и 3: упълоудваш един ХТМЛ файл на основния домейн (както примерно се верифицира домейн в GWT). След като си верифицираш основния домейн, можеш да създаваш колкото искаш поддомейни към него. Верифицирането отнема 5 минути. Аз си хоствам рецептите на немски (rezepte.bgkulinar.net) точно на блухост.

Единственото неудобство от верификацията е, че ако имаш повече от един акаунт в блухост, не можеш да добавиш един и същи домейн в повече от един акаунт, но пък можеш да "прехвърлиш" от единия в другия.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

Единственото неудобство от верификацията е, че ако имаш повече от един акаунт в блухост, не можеш да добавиш един и същи домейн в повече от един акаунт, но пък можеш да "прехвърлиш" от единия в другия.

А погледнал ли си ползването на фантастико? Дали колацията по премъчаване е utf8-generalci, дали работи ъпдейт механизма правилно. Питам за joomla, но предполагам ако wordpresa е наред ще е наред и джумлата.
 
Re: Евтин хостинг за много малки сайтове

А погледнал ли си ползването на фантастико? Дали колацията по премъчаване е utf8-generalci, дали работи ъпдейт механизма правилно. Питам за joomla, но предполагам ако wordpresa е наред ще е наред и джумлата.

Само да отбележа, че по-добре е по премълчаване да е utf-8, отлкото нещо друго. Нещо друго е по премълчаване на редица български "гениални" хостинг компании.
 

Горе