SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Един въпрос към блогерите..

shristov

New member
Един въпрос към блогерите..

Интересува при кой тип софтуер може да се направи така, че да имаш 2 основни категорий, да кажем коли и мотори примерно, и отделно като чукнеш във всяка една от тия категорий да ти изкарва подкатегорий, секции ли незнам как да го нарека, примерно чукаш на коли излиза ти леки, меки, кабрио, тежки, измислени и т.н. чукаш на мотори излиза ти с кош, без кош, пистови, погребални и т.н. да вкараме и малко ;D в темата.. в worldpress може ли да се получи това и ако има няколко възможности, моля препоръчайте ми най-лесния за работа.. мерси!
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

shristov каза:
в worldpress може ли да се получи това

може

shristov каза:
моля препоръчайте ми най-лесния за работа..
но с малко къстомизация

какво си замислил да правиш, щот това дет ни казваш не ми звучи много като блог?
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Здрасти,

много интересен блог. Тествах worldpress за цел като твоята и май ще върши работа, макар и да си затварям очите за разни малки дразнещи неща :)
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Ами решил съм да правя една отделна част към сайта - fun. И си играх 2-3 дена с всякакви софтуери, обаче съм абсолютно неграмотен webmaster и не мога да се оправя сам да напиша нещо, затова реших да пусна едно блогче и да има 2 основни секций - видео и вицове, да има отделни категорий и за двете и лека полека да почна да си го запълвам.
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

за блог започни с wordpress, разучавай го малко, по малко и един ден ще ти се отплати инвестираното време....
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Да, това не е проблем, въпроса е само да може да стане така както съм го замислил. Много е лошо като на човек са му ограничени възможностите относно знанията, имаш хубави идеи, а не можеш да ги реализираш толкова хубаво, че да се получи искания резултат. Щом може да стане така както го мисля сега ще инсталирам един и ще го разуча..
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

wordpress като че ли става за всичко но с много туикване.
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Да, май става за всичко, доста е добър! Аз работя по моята идея и се получава много добре, като го завърша ще ви го покажа, но може би ще остане само за видео без вицове, въпреки че беше добре като идея, има време.. иска работа :)
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Значи със всичко друго се оправих както аз искам стана точно, но само едно нещо не мога да разбера от къде става и как да го направя..  в админ панела имам Категории, и към тия категории мога да добавям още колкото искам допълнителни подкатегории, което ми върши идеална работа за това което съм замислил, но как да му направя на това категории още едно същото такова и да ги преименувам двете едното на видео, другото на вицове и като им се добавят вече допълнителните подкатегории, се получава искания ефект.. някой може ли да ме хелпне малко за wordpress, иначе остава варианта да се пишат подкатегориите така забавни (видео), автомобили (видео) и т.н. и блондинки (вицове), мутри (вицове), което е по нежелателен вариант :(
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Аз бих предложил да създадеш две основни(parent) категории - Видео и Вицове и когато вкарваш съдържанието като постове допълваш съответна подкатегория. Например - автомобили с Category parent: Видео.
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Значи доколкото разбрах така става, на категории може да си зададеш някаква, а като правиш нова после може да и се сложи родителска категория зададената преди малко, по този начин става, идват една в друга, само че.. на заглавната страничка ми излизат хаотично и няма никаква подредба коя под коя да дойде, примерно родителските да са по-големички или подкатегориите им да излизат малко по на дясно под родителските.. абе ужас :(
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Не става, опитах какво ли не с тия категории, излизат хаотично, нямат никакво подреждане подкатегориите под категориите и т.н. слагам примерно видео, слагам я за родителска на автомобили да кажем пускам клип в нея, слагам вицове, пускам подкатегория, пиша виц излизат блондинки, вицове, автомобили, видео. Никаква подредба и не може да се разбере коя категория на коя е подкатегория, какво ли не опитвах.. :(
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Сложих го, но никакъв резултат няма. Явно или темата ни е такава, или самия wordpress е под всякаква критика.. язък, че си играх толкова време да наглася темата :(
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Пич, освен да го сложиш и активираш трябва да зададеш и sort-а в query-то му :)
Ето така:
<h2>Категории</h2>
<ul>
<?php wp_list_cats('sort_column=my_order'); ?>
</ul>
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Оправих се вчера, но с 3000 зора, и пак не стана така като исках, но все пак стана горе долу, сега имам нов проблем.. сори ама.. преди да питам ровя с часове, имал съм блогове ама беше много елементарно тва е.. как може да се направи на първа страница да ти дава само 3-4 публикации на заглавната страница, аз го правя, но като чукнеш отстрани на категорията примерно видео и там изкарва 3. От настройки, четене и там има Показване на най-много 40 публикации примерно, ама така пък и на първа страница показва 40 :( Щото е тъпо да чукнеш на видео, да ти пише примерно 2000 клипа и да ти изкарва по 2 по 2, по 40-50 на страница бива ама не и на първата..
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Мисля, че (почти) всичко от което се нуждае един wordpress-eр е тук.
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Ами айде да се похваля тогава, какво сътворих, само да оправя проблема с 3-те постинга на останалите страници от първата, че не намерих нищо в тоя хелп :)
http://fun.vsichko.com
 
Re: Един въпрос към блогерите..

Re: Един въпрос към блогерите..

Ако махнеш датата от УРЛ ще си прилича на истински сайт.
 

Горе