SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Един и същи URL на две места в SERP

TZahariev

Senior Member
Здравейте колеги. Имам странен случай. Боря се за една ключова дума. На първо място съм и сега класирам сателитните сайтове. Става въпрос за Гугъл com. Сателитка А се класира по ключовата дума едновременно на 8-мо и на 11-то място , а сателитка Б се класира пак по тази дума на 10-то и на 13-то място. Това ми се стори невъзможно. И двете са абсолютно еднакви URL - адреси.
На какво може да се дължи това, и случвало ли ви се е някога.
 
Re: Един и същи URL на две места в SERP

Това да не са бъговете от пингвина? Нали някой беше дал скрийн с едно и също урл за цялата страница в Г по дадена ключова дума.
Може и да не съм разбрал напълно поста на Захариев.
 
Re: Един и същи URL на две места в SERP

Потвърждавам и аз видях преди ден, два. Единият резултат на 1ва страница, другият резултат на 3та страница, където имаше 3 резулата един след друг от сайта, а 2-рия или 3-тия урл адрес беше същия като този на 1-ва страмица.
 
За: Един и същи URL на две места в SERP

За: Един и същи URL на две места в SERP

И при мен се случиха подобни неща наскоро. Като цяло се стабилизират нещата, но все още има по няколко резултата, дори и цяла страница с резултати от един и същи сайт.

Надвам се да се оправят нещата, защото това не са нормални серпове.

Да не говорим, че като потребител нищо не мога да намеря.
 
Re: Един и същи URL на две места в SERP

В моите ниши има по фрапиращи случаи, от 1-ва до 20-та позиция един и същи сайт. Собственика на късметлийския сайт сигурно се ражда в момента! :)
 
Re: Един и същи URL на две места в SERP

pics or didnt happen
 
За: Един и същи URL на две места в SERP

За: Един и същи URL на две места в SERP

Сега не извъртайте нещата към това за един и същи сайт :). Става дума за един и същи URL. А това е много по-странно и дори няма смисъл според мен. Трябва да е бъг. Поне не виждам причина, поради която би било полезно за потребителя да види един и същи резултат първо на първа страница, да го разгледа или прескочи и после пак да му се пласира тоя резултат за да му губи времето.
 
Re: За: Един и същи URL на две места в SERP

Re: За: Един и същи URL на две места в SERP

Винаги когато видя мой сайт едновременно на първа и втора страница (случвало се е и преди пингвина) приемам, че при прегледа на втора страница виждам класиране от друг сървър на Гугъл. Може и да греша, но това ми се струва най-логично.
 
За: Re: За: Един и същи URL на две места в SERP

За: Re: За: Един и същи URL на две места в SERP

Винаги когато видя мой сайт едновременно на първа и втора страница (случвало се е и преди пингвина) приемам, че при прегледа на втора страница виждам класиране от друг сървър на Гугъл. Може и да греша, но това ми се струва най-логично.
Хм.. Че той гугъл в рамките на едно търсене на един потребител, дали сменя сървъра? Ако е от сървъра като се пробва няколко пъти само понякога ще го има, когато се случи точно тоя сървър. Автора да каже дали всеки път е на две места или само понякога.
 
За: Един и същи URL на две места в SERP

За: Един и същи URL на две места в SERP

Аха значи не е само при мен тази шашма :). Оставаме с надежда да престанат тези бъгове, защото както каза Scooby никак не е приятно за потребителя да намира една и съща страница на няколко места.
 
За: Re: Един и същи URL на две места в SERP

За: Re: Един и същи URL на две места в SERP

Това са страничните ефекти на пингвина, и аз съм виждал в първите 10 резултата, 9 статии от един и същ блог. Не им се получи подобрението което искаха да направят Г.
 
Re: Един и същи URL на две места в SERP

Явно има развален телефон. Не говорим за резултати от един домейн, а за еднакви УРЛ от един домейн. Аз също имам известни резерви, че е възможно.
 

Горе