SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Cypermethrin

New member
вчера една счетоводителка ми каза че имало такава регистрация за интернет бизнесите.

някой знае ли нещо по въпроса?
всичките ми източници твърдят, че не е така.
 
Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

ми моята фирма е от 2007 , само за онлайн услуги, и НЕ е по ДДС
всичко ми е изрядно - данъци, осигуровки, всяка година документи в Търговския регистър
 
За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

питай я на какво основание го казва това. ако земе да овърта сам знаеш какво значи
 
Re: За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Re: За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

питай я на какво основание го казва това. ако земе да овърта сам знаеш какво значи

ха-ха, да , щото така всеки месец ще взима кинти от теб, моята само веднъж в годината й плащам (много е хитра твоята)

но наистина нямаш нужда от ддс, освен ако нямаш много голям оборот и не купуваш много физически стоки.
нека и Иво Апостолов каже, той е финансов спец.
 
Последно редактирано:
Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

вариант - почваш не по ддс, а като се засили, разрастне бизнеса - минаваш по ддс

много така правят
 
За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

ако получаваш пари от адсенс работата вече е друга. там регистрацията е задължителна. малко поуточни какво разбираш под онлайн бизнеси и тогава ще има по-точен отговор
 
За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

За: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Важно е също да се знае, дали предлага стоки или услуги, кои са контрагентите, къде е мястото на изпълнение на икономическата дейност, общо взето темата не може да се изчерпи с отговор "да или не" , трябва си информация.
 
Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Рекламирането във ФБ, адуърдс и други също изисква рег по ЗДДС чл.97а.
 
Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Рекламирането във ФБ, адуърдс и други също изисква рег по ЗДДС чл.97а.

това сериозно ли ?

ми аз като кажа на всичките ми клиенти, дето рекламират, и ще се откажат

и само на SEO ще разчитат :happy:

Пламба, това на какво основание е / клауза?
 
Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

borislav123 каза:
това сериозно ли ?

ми аз като кажа на всичките ми клиенти, дето рекламират, и ще се откажат

и само на SEO ще разчитат :happy:

Пламба, това на какво основание е / клауза?
Напълно сериозно, неведнъж е писано във форума по въпроса. Основанието е чл.97а от ЗДДС. Че и ДДС трябва да вкарват.
 
За: Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

За: Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Напълно сериозно, неведнъж е писано във форума по въпроса. Основанието е чл.97а от ЗДДС. Че и ДДС трябва да вкарват.
Специално за адуърдс мисля, че имаше начин да рекламираш като частно лице и те си начисляват ДДС-то и си го прибират, някъде из форума май ставеше въпрос за това.
@borislav123, можеш ти, ако си регистриран, да водиш кампаниите на клиентите в твоя акаунт и ти да внасяш ДДС-то. Аз съм правил кампания на клиент през моя акаунт.
 
Re: За: Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Re: За: Re: Задължителна регистрация по ДДС за сайтове предлагащи стоки и услуги?

Специално за адуърдс мисля, че имаше начин да рекламираш като частно лице и те си начисляват ДДС-то и си го прибират, някъде из форума май ставеше въпрос за това.
Да, има начин, но не трябва да рекламираш бизнес ;). Т.е. можеш да рекламираш личния си блог, например, стига да нямаш реклами на него или да извършваш друг вид търговска дейност. Т.е. регваш се като individual и Гугъл сами начисляват ДДС-то. Обаче, по тяхна преценка, винаги могат да ти сменят статута на бизнес, особено ако въртиш някакви по-сериозни обороти.
 

Горе