SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Запитване на новак

Rossi Bundeva

New member
Здравейте, преди две седмици завърших курса по SEO в Телерик Академи и тъй като все още имам много неизяснени въпроси искам да задам един от тях тук. Не съм сигурна дали ще го обясня правилно но имам нужда от помощ.

Имам доста стар домейн Черноморски бизнес указател Компас на който от години се публикува продукт на фирмата, който се нарича Черноморски бизнес указател Компас.
След началото на курса започнах да използвам SEO инструментите, които ни препоръчаха вашите колеги и се натъкнах на нещо, което не ми хареса. В инструмента majesticseo има три варианта на разглеждане на домейн без www с www и с http://.

При варианта с www и с http://всичко си изглежда нормално линкове от прилични сайтове с различен текст, но без www има огромно количество лоши линкове от някакви странни сайтове, които сочат към forums.compass-bg.net, който беше експеримент на колега отдавна, който изтрихме преди известно време. След като по време на курса се запознах по-подробно съм сигурна че тези линкове са донесли преди време или сега носят вреда на сайта, за неговото добро класиране.

Не знам дали обясних правилно проблема, но ви моля да ме посъветвате как да се отърва от тези линкове, които даже не сочат към домейна, а към поддомейн който вече не съществува.
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Здравей, виждам, че сайта ти има една версия и тя е с www. non-www пренасочва с 301 към www, което е добре.
Това URL forums.compass-bg.net не съществува, следователно не би трябвало да е проблем, защото входящите линкове, които сочат към него фактически вече са счупени.
За да си по-спокойна, можеш да ползваш disavow tool с който да укажеш, кои линкове искаш гугъл да спре да отчита.
Ако пък си сигурна, че само линковете към forums.compass-bg.net те притесняват, можеш да ги пренасочиш към някой друг сайт, посредством .htaccess. Примерно към някои от мрежата на Делян Пеевски :)
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Здравей. Свързваш се със собствениците на сайтове и им пишеш да ги махнат. Чакаш и след време за които не ги махнат ползваш този инструмента на Google на име Disavow Tool. В интернет може да видиш как се ползва, има много статии по въпроса.
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Най-лесният и бърз вариант е да се добави в htaccess файла следния код:
Код:
RewriteEngine On 
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^forums\.compass-bg\.net$
RewriteRule ^ http://compass-bg.net/forums%{REQUEST_URI} [L,G]
Той ще връща на всяко запитване хедър 410, който указва, че ресурсът е премахнат завинаги. Това веднага се отчита от Гугъл и той ще премахне с времето всички линкове индексирани към тези страници. Съответно няма да зачита и чуждите линкове, които водят към тях.

Забележка: Ако вече има записани първите два реда от кода във вашия htaccess, не е нужно да се добавят отново.
 
Последно редактирано:
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Здравейте, преди две седмици завърших курса по SEO в Телерик Академи и тъй като все още имам много неизяснени въпроси искам да задам един от тях тук. Не съм сигурна дали ще го обясня правилно но имам нужда от помощ.

Ей това вече изби рибата! Ама ти сериозно ли? Завършила си "seo курс", а не знаеш, не стига това, ами даже не знаеш и как да го обясниш?

Колегите ми знаят, че не харесвам тия курсове, но твоето изказване направо е "върхът", "черешката на сладоледа".
Какви са тия курсове, когато курсистите които са завършили не разбират материята, и даже не могат да обясняват правилно въпросите си?

Само да знаеш какъв Пиар и реклама им направи... . Ще си запазя копие на тази дискусия и всеки който почне да ме агитира за курсовете на Телерик ще му го показвам.

Гарантирам ти, че много повече ще постигнеш като знания и умения, ако започнеш да посещаваш и да четеш, да питаш колегите както на този форум, така и в predpriemach.com. Не ти са нужни никакви курсове, от които завършилите излизат не само незнаейки основни въпроси, но и не незнаейки как да формулират тематични въпроси.
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Ей това вече изби рибата! Ама ти сериозно ли? Завършила си "seo курс", а не знаеш, не стига това, ами даже не знаеш и как да го обясниш?

Много интересно е разсъждението ти, че като завършиш двумесечен курс и трябва вече да си специалист по SEO и да знаеш всичко свързано с това. Аз написах че съм новак и има неща, които не съм си изяснила още и тепърва ще натрупвам опит в тази област. За съжаление не всички сме се родили научени като теб.
За разлика от теб колегите ти вместо да ме плюят ми дадоха много полезни съвети за, което много благодаря.
 
Последно редактирано:
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Здравей, виждам, че сайта ти има една версия и тя е с www. non-www пренасочва с 301 към www, което е добре.
Това URL forums.compass-bg.net не съществува, следователно не би трябвало да е проблем, защото входящите линкове, които сочат към него фактически вече са счупени.
За да си по-спокойна, можеш да ползваш disavow tool с който да укажеш, кои линкове искаш гугъл да спре да отчита.
Ако пък си сигурна, че само линковете към forums.compass-bg.net те притесняват, можеш да ги пренасочиш към някой друг сайт, посредством .htaccess. Примерно към някои от мрежата на Делян Пеевски :)

Прекрасна идея как не се бях сетила по-рано, хем ще се отърва хем ще направя добро :))))
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Rossi Bundeva каза:
Прекрасна идея как не се бях сетила по-рано, хем ще се отърва хем ще направя добро :))))
Това с пренасочването на "ненужните" УРЛ е нож с две остриета. Ако наистина са "кофти", ще направиш добро на обществото, но ако са ОК, ще подсилиш сайтовете му. Разбира се, може и нищо да не се случи.
 
За: Запитване на новак

За: Запитване на новак

Това с пренасочването на "ненужните" УРЛ е нож с две остриета. Ако наистина са "кофти", ще направиш добро на обществото, но ако са ОК, ще подсилиш сайтовете му. Разбира се, може и нищо да не се случи.

Не съм пренасочвала още нищо, наблюдавам ги от един месец лека полека отпадат в същото време добавям по-малко нови. Явно експеримента на колегата (форума който не сме поглеждали) в някакъв момент е бил сериозно наспамен с линкове за всевъзможни глупости може и наказание да съм имала ама тогава нямах никакво понятие от SEO.
Преди година когато не бяхме изтрили форума са били около 1 000 000, а сега са около 2 200 и намаляват. Засега ще ги наблюдавам и ще добавям нови и след месец ще ви кажа какъв е резултата.
 

Горе