SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо WordPress е толкова бавен?

Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Имам един блог на WordPress с около 600 уникални посещения на ден и между 1300 и 1900 импресии.

М-у другото с какво тракваш тези посетители? Това включва ли ботовете, спам ботовете, RSS скрапери, агрегатори и прочие?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Прав си nbsp, данните са ми малко грешни, защото са от GA. Сега като погледна в Awstats и лошо ми става. Има към 8-10 хиляди хита на ден реално, което генерира 150 Мб трафик без сайта да има картинки по него :)

Сайтът си има комюнити, постоянно висят хора там и чакат информация. Докато си висят и цъкат наляво надясно. Именно те товарят много.

Като гледам новавизия на Тодор - страниците му не се зареждат по-бързо от моите. Според мен проблемът си е в WP, че става бавен при много публикации - при мен са стотици.

А това с кешовете според мен ще помогне. До сега са били забранени, което с времето се убеждавам, че е било голям проблем. Достатъчно е главната да се кешира добре и като се връщат на нея да не товари.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Вече завършвам подобна битка с процесорното време. Сайта ми не е WP, но проблема беше сходен и се прояви при около 2500-2600 посетители. Препоръчвам ти първо (защото е най-бързо и лесно) да спреш всички излишни красоти на първа страница. Всички допълнителни неща които се зареждат, особено неща които ползват нещо на случаен принцип (четене от базата или друго) и следи времето. Това би трябвало да даде резултат и да разбереш кое товари. След това, ако разбираш добре php-то прегледай всички филтри които филтрират информация някъде (ако не разбираш помоли /плати/ някой дето разбира /ама наистина да разбира/) . Особено внимание обърни на регулярните изрази, те работят бавно, ако е възможно ги замени с нещо друго.
Тъй като не познавам WP това го казвам по принцип, но при мен след преработка на един филтър който се ползваше по целия сайт нещата се подобриха много.
Лимита ми на време е 60 мин, а бях почнал да го превишавам на около 100-110 мин. сега пак съм под 60.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Пичове, къде го гледате това, аз изрових целия cpanel и не видях тая статистика за cpu usage...
Ами то не е в cpanel. Отиваш на superhosting.bg влизаш си в акаунта, избираш хостинг и ако са пповече от един кликаш на желания хостинг и най-долу си избираш период.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Може да си пренапишеш индекса, да намалиш връзките към базата и да махнеш някой ненужни неща, сега пробвах и от 0,3 секудни времето падна на 0,03 :)
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Суперхостинг имат ли лимит на изразходваното процесорно време?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

А ако се премине на VPS? Тогава има ли лимитации?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

А ако се премине на VPS? Тогава има ли лимитации?

Може да има лимитации за моментното натоварване на процесорите. Все пак споделяш този ресурс с други VPS-и. Но изразходвано процесорно време, не мисля, че се ограничава. От болшинството провайдери, поне.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

предлагам ти, освен да дезактивираш всички плъгини които е възможно да не ползваш, да ги махнеш и от wp-content/plugins , директно да ги изтриеш от сървъра. Аз бях струпал около 40 плъгина, които съм тествал и ползвал някога си, и които сега си стояха, неактивни, но си стояха в папката. Преди няколко дни ги изтрих всичките които бяха неактивни и ...като хукна тоз ми ти WordPress :)
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Не мога само да разбера как страница от моя CMS се зарежда за 0,002 секунди, независимо от броя страници, а на WP няма как да сведа зареждане под половин секунда (0,5).

Как да разбера времето на зареждане на моя сайт?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Ок, добре, проверих и прави 22 заявки към базата за 0,175 сек със сегашната тема. Реших, че е много тежка и активирах най-обикновенната уордпресс тема. И се оказаха 19 заявки за 0,163 сек. Ползвам само 1 плъгин и той е за "related posts", възможно ли е само от него да идва натоварването?

В момента съм на 40 мин процесорно време, с около 3000 посещения дневно (и още толкова от роботи), статистиката сочи, че когато съм имал 1500 посещения съм бил на 20 мин процесорно време. Това означава, че на 4500 посещения ще съм си минал процесорния лимит?!?!?!?!

Ще опитам с wp-super-cache, но ако няма ефект какво е решението?
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

добре де
има и по скъпи планове
мини на някои от тях
неможе цял живот на 3 лв и да искате 15 000 уникални
и да не товарите сървъра
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

Ок, добре, проверих и прави 22 заявки към базата за 0,175 сек със сегашната тема. Реших, че е много тежка и активирах най-обикновенната уордпресс тема. И се оказаха 19 заявки за 0,163 сек. Ползвам само 1 плъгин и той е за "related posts", възможно ли е само от него да идва натоварването?

В момента съм на 40 мин процесорно време, с около 3000 посещения дневно (и още толкова от роботи), статистиката сочи, че когато съм имал 1500 посещения съм бил на 20 мин процесорно време. Това означава, че на 4500 посещения ще съм си минал процесорния лимит?!?!?!?!

Ще опитам с wp-super-cache, но ако няма ефект какво е решението?
related posts товари много ...
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

потвърждавам за related posts - всичките видове товарят много. Уж всички правят кеш или отделни таблици с индексирани related posts в последните си версии, но пак си товарят. Аз смених 3 хоста докато накрая минах на VPS и сега съм ОК.
 
Re: Защо WordPress е толкова бавен?

И аз се замислям за VPS, защото неможе пък хич без нито един плъгин. Но цялата процедура ще отнеме време и трябва спешно да намаля времето и заявките. Всякакви идеи се приемат.
 

Горе