SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За и против влизане с акаунтите от социални прежи


  • Общо гласове
    22
  • Poll closed .

nikchobg

New member
Предполагам сте виждали как в addthis може да се влезе с аутентикация от Facebook, Twitter, Google и OpenID освен с addthis акаунт. Приимуществата са очевидни - не се налага потребителите да помнят име и парола за поредния сайт, а ползват аутентикация, която така или иначе поддържат активна. Недостатъците са ми малко мъгляви - дали не е противопоказно да се обвържеш с условия за ползване на API-тата; дали провайдърите на аутентикация имат възможност малко или много да следят какво става в защитената от аутентикация част на сайта и поведението на потребителите ви.

Въпросът ми е какви според вас са приимуществата и недостатъците, и изобщо струва ли си да се прави такъв вид аутентикация?
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Не се обвързваш с нищо ако правилно си направиш нещата.
Входните точки може да са много, но в крайна сметка сайта си е твой и винаги можеш да махнеш дадена входна точка, ако не ти харесва.
 
Re: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Да, бе... Ходи обяснявай после на някой, който е свикнал да се логва на сайта с бутона ФБ Конект, че всъщност си има отделен акаунт на сайта ти и може да влиза в него и без ФБ :D

Лично аз не бих си го причинил...
- Първо, ако ФБ затвори акаунта на потребителя, той няма да знае как да влезе при теб и ще трябва да си прави нов акаунт;
- второ, ако ФБ променят нещо по ФБКонекта, ти ще трябва да си преправяш сайта;
- трето, трябва да следиш какви промени правят ФБ по приложенията си, защото за ФБКонект ти трябва приложение - например вече е задължително приложенията да имат SSL сертификати и не е ясно кога ще изтрият всички приложения, които нямат такива... а ако ти изтрият приложението, връзката с тези потребители я губиш, освен че те имат отделни акаунти на сайта ти, за които 99% не знаят...;
- четвърто, някои потребители си слагат ниво наповерителност, при което приложенията НЕ получават истинските им имейл адреси, а получават препращащи имейл адреси @FB.com - ако в това положение на потребителя му изтрият акаунта там или на теб ти изтрият приложението, съвсем няма никакъв начин да имаш контакти с този потребител, освен ако не си направи нов профил; да не говорим, че няма как да му пращаш оферти...
- пето, на мен лично ми писна от ФБ, на всеки сайт да има линкове и лайкове към ФБ и т.н... :)
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

KOBRETI, пропускаш факта, че потребителя има акаунт и при теб. Единствената разлика е, че няма парола, което лесно се оправя ;)
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Резултатите от анкетата засега са доста поравно разпределени "за" и "против". Дали успешната стратегия е потребителите лека полека да се преливат от аукетникацията от социални мрежи към собствена аутентикация, и ако се получи някакъв фал, да останат без аутентикация само тези, които са в разкрачено положение?
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

И аз съм против ползването на такива логини, ако потребителя има интерес към сайта и иска да е част от него трябва да се регистрира и да си ползва го ползва от акаунта в твоят сайт. Иначе само тъпчем на фб и на другите подобни джобовете с кинти.
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Аз не обичам сайта ми да е зависим от други сайтове. Или поне колкото се може по-малко.
 
Re: За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Re: За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

KOBRETI, пропускаш факта, че потребителя има акаунт и при теб. Единствената разлика е, че няма парола, което лесно се оправя ;)

В някои случаи това, че има акаунт при мен, не ме грее много, ако му имам само имейла,, който му е генериран от ФБ...
 
Re: За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Re: За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Иначе само тъпчем на фб и на другите подобни джобовете с кинти.
Точно това имам предвид...
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

С адсенс мисля, че му ги взимаме :).
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Аз съм мързелив човек, и ако съм нов и реша да се регистрирам бих ползвал влизане от някой акаунт :).
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Аз съм твърдо против :)

Прекалено публично ще стане...
 
За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

За: За и против влизане с акаунтите от социални прежи

Прекалено публично ще стане...
T.e.?
 

Горе