SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За морала

Статус
Not open for further replies.

Joro711

New member
Вижте този хубавец каква пошла статия е съчинил.
http://www.ivoapostolov.eu/blog/item/180-%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B2-%D0%B5-%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B0%D0%BA
Мислите ли, че това са нормални неща? Освен това се оказва и цензор на коментарите. В коментара си попитах на какво основание обижда по този начин, но беше изтрит и непубликуван. Две публикации преди тази, също има обидна статия, насочена към Началника на КАТ, Алекси Стратиев. Не искам да ставам адвокат на нито един от обидените, но ако решат да го осъдят, сигурно доста време ще работи, за да си плати глобите.
 
Последно редактирано:
Re: За морала

Е мнението не може да бъде обида ли? Явно мисли по този начин, щом го е написал, значи това му е мнението, а това че на теб не ти харесва, не променя мнението му, нали се сещаш? Аз също имам подобни мнения за доста хора, просто не съм се изказал по публично, както той го е направил.

Дано като го направя не дойдеш да ми раздаваш правосъдие :(
 
Re: За морала

Отговора никак не е объркан, просто се научи, че не всичко се върти около теб, блога ти и мнението ти. Това, че човек има мнение, не е грешно. Надявам се докато пиша това мнение да не пуснеш някое дело против мен.
 
Re: За морала

Предлагам ти да прочетеш Конституцията на РБ. След като ти имаш пълното право да изразиш възмущение и несъгласие с неговото твърдение, така и той има пълното право да изрази публично мнението си отностно работата на Дръжавата. И добре, че си пуснал темата в Чат, че сега ще се впуснете в едни полемики...... особенно когато самия Иво Апостолов прочете темата.
 
Re: За морала

Къде прочете, че всичко се върти около мен и блога ми? Както написах по-горе, не съм адвокат на никой. Да напишеш обаче публично подобни неща за някого, според мен е обида и това е наказуемо по закон. А ако прочетеш заглавието на публикацията ми, ще разбереш, че става дума и за морала.
 
Re: За морала

Съгласен съм, че Иво малко се е олял. По принцип е голям пич, ама съм забелязал, че от време на време го избива на хейт, а това не е хубаво :(. В този случай си е направо обида и клевета и ако съм аз бих се заял доста. :) По принцип не е хубаво да се дават квалификации от типа - този е тъп, този е прост и олигофрен, защото може да си създаде човек големи проблеми.
 
Re: За морала

Съгласен съм, че Иво малко се е олял. По принцип е голям пич, ама съм забелязал, че от време на време го избива на хейт, а това не е хубаво :(. В този случай си е направо обида и клевета и ако съм аз бих се заял доста. :) По принцип не е хубаво да се дават квалификации от типа - този е тъп, този е прост и олигофрен, защото може да си създаде човек големи проблеми.

Нали точно това се опитвам да обясня. Чудя се за каква сума могат да го осъдят тези двамата и се опитвам да си представя как ще се свива в съда, ако го извикат там.
 
Re: За морала

И за кое ще го осъдят, че не се сещам? За изказ на мнение ли? Това, че е използвал по груби думи може да настрои много хора срещу него, но мнението си е мнение. Не виждам за какво могат да го осъдят.
 
Re: За морала

Боже ... публично били написани неща за еди си кой ... При това в личен блог!? А какво да говорим за "спортните" ни медии, които почти всеки ден сипят в пъти повече обиди към родни "футболни" и не футболни личности? :)
 
  • Like
Реакции: gvv
Re: За морала

Боже ... публично били написани неща за еди си кой ... При това в личен блог!? А какво да говорим за "спортните" ни медии, които почти всеки ден сипят в пъти повече обиди към родни "футболни" и не футболни личности? :)

Мани, сега започват едни големи дела, чудене на тези които псуват какво да правят и как да гледат в съдебната зала.. ужас...
 
Re: За морала

За такива неща искаха да вкарат промените в закона за електронните медии. Да приравнят отговорността за писаниците в интернет сайтове към отговорността на печатните медии, да не може хората да се наричат и обиждат с лични нападки и квалификации, който както му скимне и да може потърпевшите да си търсят правата в съда.
 
Re: За морала

Член 39 от КОНСТИТУЦИЯТА на Република България гласи:

(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността.

Който, както иска да го рабира това. Съвсем отделен е въпроса за морала, който повдига Joro711 съвсем отделен и аз също мисля че никой, няма право да си позволява да обижда (още повече публично) и да слага етикети на когото и да било. Ако някой не те кефи обвини го в нещо конкретно, за което си готов да отидеш на съд и да докажеш че си прав (дори и да не си напълно прав, поне да си убеден и да си готов да го доказваш до край).

Ако някой ми каже, че съм тъпак, ще заведа едно дело, ще си направя официална експертиза за нивото ми на интелигентост и (евентуално, ако се окаже, че не съм тъпак :)) ще гоня до дупка, този който ме е обидил публично по този начин. Ако някой ме обвини, че съм направил "нещо тъпо" (което според мен се опитва да направи Иво в тази статия, просто мисля, че не е това начина) - бих го приел и бих се замислил върху чуждото мнение, независимо, дали ще го имам предвид следващия път :).
 
  • Like
Реакции: ivok
Re: За морала

Ти нормален ли си!?
Ако ти трябват пари може и по друг начин да си изкараш.
Ще съди за думи написани в блог (интернет си има свобода на словото и download-а).
Ето за пример аз ще ти кажа че си тъпак, за да заведеш дело и срещу мен.

Доста си смешен. Лошото е, че не го осъзнаваш. А сега ще поискам от администратора да ти изтрие постинга.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе