SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За морала

Статус
Not open for further replies.
Re: За морала

ако той е истински мъж, ще заведе дело срещу теб за обида, поне.
ти го каза
интересно ми е как някой ще докаже в съд, че не е тъпак?
 
Последно редактирано:
Re: За морала

Според мен ти трябва да докажеш, че той е тъпак, след като го твърдиш. Той просто трябва да докаже, че тъпак е обида (което е супер лесно, използвайки тълковния речник).

Тъпак м. Тъп, тъпоумен човек
Тъп 2. прен. Невъзприемчив, глупав, тъпоумен
Тъпоумен - Който има тъп ум, та трудно възприема.

Не знам как точно ще докажеш, че е невъзприемчив и глупав. Той може да е всичко друго, но не и глупав :).
 
Re: За морала

Иво доста се е олял и статията в тази и формулировка, не може да мине за лично мнение. Свободата на словото не е това, както не е и грамотна статия. Мисля, че е добре Иво да я свали преди да бъде подведен под отговорност за обида и уронване на личното достойнство, основания за което има предостатъчно.

ти го каза
интересно ми е как някой ще докаже в съд, че не е тъпак?
Единственото което трябва той да докаже е че това го обижда. Това че е такъв е твой проблем да доказваш...
 
Последно редактирано:
Re: За морала

Според мен ти трябва да докажеш, че той е тъпак, след като го твърдиш. Той просто трябва да докаже, че тъпак е обида (което е супер лесно, използвайки тълковния речник).

Тъпак м. Тъп, тъпоумен човек
Тъп 2. прен. Невъзприемчив, глупав, тъпоумен
Тъпоумен - Който има тъп ум, та трудно възприема.

Не знам как точно ще докажеш, че е невъзприемчив и глупав. Той може да е всичко друго, но не и глупав :).

Точно така се развиват нещата при дело за обида или клевета. Той просто трябва да докаже, че ти си го обидил или оклеветил публично, с което си накърнил достойнството му или е претърпял други вреди.

Иначе статията на Иво маааалко по в страни от тона на гн.Инджев по отношение на други хора. Не се разминават много. Така, че на дали гн.Инджев ще предприееме нещо.
В библията май беше казано " Който нож вади, от нож умира". Живота е кръговрат и неизбежно калта която сложиш върху него идва до теб някой ден.
 
Re: За морала

Бе вие работа нямате ли си ? :) Като ще хейтвате поне да бяхте пуснали снимката на една гола мадама и да спорим дали е хубава или не :)
Добре, че и по сбирките не се джафкате така :)
 
Re: За морала

В библията май беше казано " Който нож вади, от нож умира".
Въпросът е кой от двамата първи извади ножа :D

Не харесвам Инджев от времето, когато се беше барикадирал в БТА, защото го бяха уволнили и не искаше да отстъпи поста. Той май беше забравил, че времето на барикадите беше отминало безвъзвратно.
 
Re: За морала

Тоя Инджев винаги ми е бил някакъв такъв безинтересен и постен Иво предлагам ти да му пуснеш една фактура за рекламата която му направи.
 
Re: За морала

ти го каза
интересно ми е как някой ще докаже в съд, че не е тъпак?

не се хващай за думите ми. можех да кажа 'ако е сериозен' и тн.
честно, иска ми се да заведе дело, да видим дали и съда работи ефикасно като любимата ти КЗП.
иначе нищо лично към теб....
 
Re: За морала

честно, иска ми се да заведе дело, да видим дали и съда работи ефикасно като любимата ти КЗП.
иначе нищо лично към теб....

И аз така :D от чисто любопитство :D Абе Инджев още ли не е разбрал, че може да изкара някой лев осъждайки Апостолов за обида!? Няма ли интернет тоз човек!? :D
 
Re: За морала

ти го каза
интересно ми е как някой ще докаже в съд, че не е тъпак?

Ако Инджев реши да те съди, ще разбереш колко лесно ще стане. И не забравяй, от 3 до 10 хиляди лева е глобата. Плюс обществено порицание. :p
 
Re: За морала

не се хващай за думите ми. можех да кажа 'ако е сериозен' и тн.
честно, иска ми се да заведе дело, да видим дали и съда работи ефикасно като любимата ти КЗП.
иначе нищо лично към теб....

И аз искам да заведе дело. За да се разбере какво трябва и какво не трябва да се пише в личните блогове.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: За морала

Чудя се тогава според потребителя Joro711 какъв е смисъла на сайтове като:

antireklama-bg.com , bgrabotodatel.com , bgizmama.com и бившия preeban.bg ?
За другите сайтове не мога да говоря, но в бгработодател "мнения" като на Иво си заминават в момента в който модератор ги види. И това е защото нямат нищо общо със свободата на словото. Сайт, който е четен не може да си позволи да държи такива материали и за разлика от Иво сме проучили как стоят нещата законово.

Горещо препоръчвам на Иво да си редактира статията незабавно или да я свали. Съществената част може да бъде казана в рамките на закона. Ако си прави сметката за линкбайт и да свали статията впоследствие, рискува да го отнесе също. Не е това начина да се казват нещата.
 
Re: За морала

Иво, в никакъв случай не сваляй статията, щом Иво Инджев вече знае за нея :)

Жоре, на твърда заплата ли си?

ако някой напише пасквил за теб, че си малоумник, без дори да те познава (пък и дори да те) ще питаш ли накого нещо за твърда или мека заплата?
 
Re: За морала

ако някой напише пасквил за теб, че си малоумник, без дори да те познава (пък и дори да те) ще питаш ли накого нещо за твърда или мека заплата?

Хайде да са писали достатъчно за мене, всезнайни и незнайни пубертети и псевдо звездички, та да мога да реагирам по този начин.

Като има мнение за някой човек, то най-добре е да се каже, не зависимо дали ще се хареса.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе