SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За Google бот и Analytics

BornToDrink

Active member
Здравейте,

имам 2-3 питания и мисля да не разводнявам с много теми, та:

1. Горе долу на колко време се преиндексират вече кешираните url-и и съответните мета към тях? (за Google става въпрос)

2. Като пропуснем факта, че Тухо последните дни е крайно пре*б@н, възможно ли е Гугъл да не им е наред брояча?
Ето защо се съмнявам:
- ползвам тухо, аналитикс и собствен скрипт
- тухо и моя скрипт показваха почти 1:1 (почти, понеже не филтрирам ботовете със скрипта)
- Аналитикс ми вади едно 20-30% повече уникални, което е просто невъзможно, при положение, че със скрипта си логвам всички и гугъл дори от тях ми вади повече...

Благодаря. :)
 
Re: За Google бот и Analytics

Не, няма субдомейни.
Всъщност, аномалията се появи като пуснах малко adwords.
Друг сайт със същите броячи няма проблем.
Интересното е, че дори Рефералите нещо ми се видят множко като сумарна цифра (и тях си записвам), но всичките данни не са х2 или нещо фрапиращо, а варират. От +20-30% до съвсем малко повече. Не ми се струва бъг при мен, пък и не го правя за пръв път. :D
 
Re: За Google бот и Analytics

Уникалните се броят на определено време - Едно и също ИП в различните статистики може да ти даде различен брой уникални според настройките на времето
 
Re: За Google бот и Analytics

Не са в реално, но гледам за изминалите дни. :)

Иначе за уникалните в различно време... винаги ми е звучало тъпо, но... :D
Те нали Тухо записват и такива... те също са по-малко от гугълските. :)
 
Re: За Google бот и Analytics

Иначе за уникалните в различно време... винаги ми е звучало тъпо, но... :D
Не в различно време а през колко време ... ако едно IP ти дойде днес 8 пъти за 2 часа повечето системи работят на 30 минути и ще ти отчетат 4 уникални със 8 посещения, ако системите са ти настроени да броят уникалните на 60 минути тези посещения ще ги видиш като 2 уникални с 8 посещения .... също едно посещение се третира с различно време - ако в рамките на 15 минути се върнеш на сайта това някой системи го броят за 1 посещение други за 2 - всичко е въпрос на настройка.

Аналитикса в моите сайтове винаги дава по-големи резултати като посещения от Тиксото ... според мен ако разликата е да 20% не би трябвало да те притеснява ...
Но, в броя на отворените страници не би трябвало да има голяма разлика.
 
Re: За Google бот и Analytics

Незнайно защо, но съм чел от опитни уебмастъри в DigitalPoint форумите, че каквато и да е in-house (вградена в същия хост в който е и сайта ти, както е Awstats например) система за следене на посещанията следяла по-зле и неправилно, в сравнение с система за следене от трета страна (Google Analytics и др.). Разбира се, аз никога не съм обръщал голямо внимание на сравняването на отделните системи за статистика на сайтове, понеже се доверявам само на една - Google Analytics, която следи сравнително добре.
 

Горе