SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Идея за редирект на сателитки

web.seo

web design seo
Случи ми се следното: Баннаха ми няколко сателитки на уърдпресс.ком.

Какво направих: Платих си за редирект към моя сайт. По тоя начин все пак ще запазя нещо от цялото писане на съдържание в сателитките и ще извлека някаква полза от блоговете въпреки че са изтрити. Вече платих 12 долара и адреса на блога редиректва към 3dwebdesign.org.

Какво се случва сега: Когато се отвори някаква страница от адрес.уърдпрес.ком тя редиректва към 3dwebdesign. Редиректа е обаче с параметър, тоест ако опиташ да отвориш хоумпейдж на адрес.уърдпрес.ком всичко е ок, ако адреса обаче е адрес.уърдпрес.ком/нещо-си то редиректва към 3dwebdesign.org/нещо-си и следователно сочи към страница 404 - такива страници в сайта няма и няма как да има.

Въпроса е: Някой сеща ли се да има начин чрез редирект в моя htaccess или по друг начин да насоча на където аз искам тия редиректнати страници?

Аз не мога да се сетя, а достъп до редиректа на уърдпрес.ком разбира се нямам.
 
Последно редактирано:
Re: Идея за редирект на сателитки

Не, не върши. Ако сочеше към несъществуващ документ щеше да стане, но то сочи към урл адрес който се поема от cms-a и отива към страница 404.

По-лошото е че всеки път отива към различна страница 404.

Примери:
Код:
http://3dwebdesign.org/2010/08/3/globul-договори/
Код:
http://3dwebdesign.org/2010/08/3/сайт/
 
Re: Идея за редирект на сателитки

Язък, че плащаш на програмисти. ЕУементарен регексп:

RewriteRule ^([0-9]*)/([0-9]*)/([0-9]*)/(.*) http://3dwebdesign.org [R=301,L]

Имай предвид, че ако имаш реално УРЛ с дата в него или три последователни поредици от числа, разделени с наклонена черта и то ще се пренасочи.
 
Re: Идея за редирект на сателитки

Язък, че плащаш на програмисти. ЕУементарен регексп:

RewriteRule ^([0-9]*)/([0-9]*)/([0-9]*)/(.*) http://3dwebdesign.org [R=301,L]

Имай предвид, че ако имаш реално УРЛ с дата в него или три последователни поредици от числа, разделени с наклонена черта и то ще се пренасочи.

ЕУЕБментартен за хората, които разбират от мод_рерайт.

За такива като него и мен, тц. ;D
 
Re: Идея за редирект на сателитки

Всеки уважаващ се програмист трябва да вдява по малко RegExp. Най-малкото, защото се ползва и в програмирането. Мод рирайт тук няма нищо общо. Аз лично, ако си наемах програмист, щях да го тествам дали разбира регулярните изрази. А, те спестяват доста код, ако ги вдяваш.
 
Re: Идея за редирект на сателитки

bgkulinar, програмиста ще се справи, ама не съм стигал до офиса още и снощи си заблъсках главата... никой от мойте не работи в извън работно време, само им давам заплати и премии, въобще.... работодател мечта съм :)

Благодаря ти, ще изпробвам днес кода.
 
Re: Идея за редирект на сателитки

Язък, че плащаш на програмисти. ЕУементарен регексп:

RewriteRule ^([0-9]*)/([0-9]*)/([0-9]*)/(.*) http://3dwebdesign.org [R=301,L]

Имай предвид, че ако имаш реално УРЛ с дата в него или три последователни поредици от числа, разделени с наклонена черта и то ще се пренасочи.

Схванах идеята, кода работи, но сега се редиректват само постовете, страниците не. Сигурно затова и не се досатих за такъв универсален код.

Тъпото е че страниците са много, ако трябва да се пишат един по един редиректите ще падне писане ;)
 
Re: Идея за редирект на сателитки

3dweb, малко в страни от проблема, но, поддържаше ли ги тези сателити? Изпращат ли мейл преди да ги баннат?
Имам там един акаунт с няколко блога, които не поддържам, но чрез плъгин ползвам функцията им за статистика на други сайтове на Wordpress, такива на мой хостинг. Чудя се дали да се притеснявам от банване и дали не е време за друга статистика.
 
Последно редактирано:
Re: Идея за редирект на сателитки

Поствах редовно - по 1-2 поста на месец горе долу, съдържанието беше уникално и т.н. Не ти изпращат нищо, просто един хубав ден влизаш в админа на блога и ти пише с червено че е баннат и че можеш да си експортираш съдържанието за да го преместиш на друг хост. Писах им - никакъв отговор.

На практика съм убеден че конкуренти или някой злобар са репортнали блога, макар че определено блог там не го банват след само 1 репорт.

Последното съм го изпробвал на блога на един тъпак който ми беше откраднал съдържание от сайта - цели 8 новини и бе направил цял блог там с изцяло мое съдържание едно към едно - копи пейст :) Не му баннаха сайта, макар че им писах подробно. След като изпратих няколко репорта от различни компютъра - тогава вече си отиде :)

Та ето моето послание до тия дето репортват блогове в уърдпрес: без значение дали блога е сателитка или не, няма да постигнете нищо!

Ок, блога го баннаха, но дори след като вече бе баннат го пренасочих към 3dwebdesign.org и съм сигурен че няма да загубя почти никакъв серп. Съдържанието беше около 20-25 поста по 5-10 реда текст всеки, експортирах го и мога да го използвам в който и да е друг уърдпресс, макар че не ми се занимава, не бе особено качествено, просто уникализирано бла-бла-бла :)

П.С. Всъщност вече над седмица наистина не съм загубил нищо, но не съм се и вдигнал, нарочно съм спрял всякакъв линк билдинг за да видя ще се промени ли нещо или не.
 
Последно редактирано:
Re: Идея за редирект на сателитки

Ясно, мерси за инфото.

Нищо чудно да е заради някой доклад. Не се троши нервите. Нали я знаеш тази песен, любимата песен на бабите реститутки "Всичко се връща" :D
 
Последно редактирано:
Re: Идея за редирект на сателитки

Не си ги троша, както казах вече го пренасочих. Какво по-лошо за докладващия от това да види че не е успял и пак съм го надхитрил ;)
Аз лесно не се давам :D
 

Горе