SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Избор на домейн име

rnd

New member
Имам въпрос за избора на домейн име. Става дума за име с до 2 английски думи в него. Например ако developerdome.com и developersdome.com са свободни, кое би трябвало да избера - това в множественото число или в единствено? Все си мисля, че в множественото число е по-добрия вариант, тъй като включва DEVELOPER и DEVELOPERS в името. Какво ще ме посъветвате?
 
Re: Избор на домейн име

в единствено число е по-брандаблъл,
обикновенно се изкупуват първо домейните в единствено числно.
ако си решил нещо сериозно да правиш купи ги и двата, и с редирект към сайта който ще развиваш :)
 
Re: Избор на домейн име

За брандабъл не знам, но ако ползваш този в множествено число, ще имаш кийуърд за единствено и множествено число в УРЛ и задължително купуваш двата + .нет, .инфо и т.н. Не е чак толкова голяма цифра. Дори ще ти излезе по-евтино от само един .бг домейн.
 
Re: Избор на домейн име

Малко оff-topic...

Я кажете най-безболезнения начин за регване на .БайГаньо домейн? Ама да е чрез някакво дружество, за да не може някой да ти го вземе, щото като гледам и ICN предлагат регистрация без основание за 200 кинта, ама кой ти дава гаранция, че някоя фирма и няма да ти го вземе.
 
Re: Избор на домейн име

1 не е без правно основание и 2 щом е с правно основание няма как да ти го вземат... освен ако не забравиш да си го платиш :)
 
Re: Избор на домейн име

Историята помни случаи, в които са отнемани бг домейни без правно основание - focus.bg, например.
 
Re: Избор на домейн име

запознат ли си в детайли с този случай ?
 
Re: Избор на домейн име

В детайли - не, но от отва, кеото съм чел + факта, че мразим цифрови системи => вземам страната на инфо-агенцията.
 
Re: Избор на домейн име

която тогава се хостваше за 5 лева на месец и забрави да си плати домейна ? :)

не вземам страна , просто за конкретния случай имам инфо от кухнята , което не значи че инфото ми е вярно ... затова и те попитах
 
Re: Избор на домейн име

Нещо да кажете: :D

http://who.is/whois-bg/ip-address/ebay.bg/

Ама щом хората си отговарят на условията, защо не!
Тия смешници от дигсис плачат за Страсбург или Хага!
 
Re: Избор на домейн име

която тогава се хостваше за 5 лева на месец и забрави да си плати домейна ? :)
Ти по-добре от мен знаеш, че всеки регистратор е ДЛЪЖЕН да предупреждава за изтичащ домейн, както и да задържи домейна 40 дни преди да го предложи на друг клиент.

не вземам страна , просто за конкретния случай имам инфо от кухнята , което не значи че инфото ми е вярно ... затова и те попитах
Моето инфо е от медиите, което също не значи, че е вярно. Интересно, обаче, защо тогава ЦС не направиха опровержение? Ясно, че са си измислили някакво основание (изтекъл домейн), но истината винаги има 2 лица.
 
Re: Избор на домейн име

моята истина , твоята истина и всеобщата истина на digsys :)

btw ти си по-старичък като мен ... помниш ли едно време какво казваше Тодор Живков за ГОЛЯМАТА и малката истина :)
 

Горе