SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Избягване на duplicate content на начална страница

bgkulinar

Меринджей
Както може би знаете, или не знаете, www.site.com, www.site.com/index.php, site.com и site.com/index.php са 4 различни страници за търсачките, въпреки, че вие виждате една и съща страница.

За да избегнете подобен проблем, трябва да имате Apache server и mod_rewrite модул включен. Някъде в .htaccess пишете:
Код:
Options +FollowSymlinks -Indexes
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^washiqthost.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.washiqthost.com/$1 [R=301,L]

RewriteCond %{THE_REQUEST} /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ / [R=301,L]
Разбира се ако имате първите два реда, добавяте всичко надолу без тях. Така написан .htaccess ще насочи всички четири страници към www.washiqthost.com. Вместо php, може да се сложи друго файлово разширение (html, cfm) - не съм пробвал, но мисля, че трябва да стане. -Indexes не е задължителен, но ще забрани достъпа до директории без индекс файл.

Благодарности на админа на форума, за втората част от кода ;).

Който е благодарен за кода, може да покопае за мен и/или за админа. Който не разбира смисъла на предното изречение, ще разбере, но е нужно време. А, да, и няма нищо общо с инсталацията на кода :friday:
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

georgimateev каза:
Аз освен да добавя частта да маха / накрая от url-то
Май няма линукс, на който да не се добавя / автоматично в края на УРЛ. Поне аз не съм попадал на такъв адрес.
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

Последните два реда са за пренасочване на root/index.php към root/. Не по малко важно, обаче е да имаш страници само с www или само без тях. Така че, аз съм за цялото.
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

Една малка забележка: На първия RewriteRule махнете параметъра "L". Това означава Last (последно пренаписване) и при някои системи може последните 2 реда да не работят. И в двата варианта върви при мен. Поздравления за добрата тема!
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

bgkulinar каза:
Последните два реда са за пренасочване на root/index.php към root/. Не по малко важно, обаче е да имаш страници само с www или само без тях. Така че, аз съм за цялото.
Т'ва като си го нагласиш от Webmaster Central и вече спира да ти дреме за него.
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

bgkulinar каза:
Гугъл все пак не е единствената търсачка...
Да още има и msn :)
от yahoo за 2 години, за всичките ми сайтове имам някъде 20-30 посещения :icon16:
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

georgimateev каза:
Т'ва като си го нагласиш от Webmaster Central и вече спира да ти дреме за него.
ако! ползаш Webmaster Central
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

Малко в страни от темата, ама когато говорим за оптимизация всички говорим за Гугъл СЕО.

Някой от вас да е правил наскоро urllist.txt?

Яху ми вкарва около 1/4 от посетителите на сайта за рецепти, така че не искам да ги пропускам.
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

georgimateev каза:
@nbsp: луд трябва да си, за да пропуснеш да се отбиеш там. Най-малкото заради сайтмапа.

Имам няколко сайта там,
но не искам гугъл да знае за всичко което правя. Пък наричай ме луд. :evil

Сайтмап? Ползвам го само на един сайт за тестове предимно.
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

georgimateev каза:
@nbsp: луд трябва да си, за да пропуснеш да се отбиеш там. Най-малкото заради сайтмапа.
И аз съм луд ;D
Не мога да разбера, какво ви помага сайтмапа им? ???

още не ползвам google analytics, за да не знаят кои са мойте сайтове, и да не ми банват сайтовете верижно :icon16:
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

сайтмап инсталирах на форума защото има проблем с индексирането и гугъл още не се е чатнал кои са важните страници. вместо контента индексира профилите. въпреки сайтмапа продължава да го прави

иначе гледам да стоя на страна от всякакви услуги на гугъл които не са важни поне колкото adsense или adwords.
сигурно съм последният човек който няма акаунт в gmail :shrug:
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

И мен ме гони тая параноя понякога, но много ме съмнява, че гугъл ще следи кой сайт чий е, като се рови из регистрациите :) И т.н. и т.н. Дори и да те сбарат за blackhat ти дават време да махнеш глупостите, така че той е милостив и обича разкайващите се ;) Що се отнася до картата, ами... тя е едно много могъщо оръжие. Чрез нея буквално извикваш бота да мине и да провери целия ти сайт. Дори и страничките, на които си казал noindex, follow и не си ги сложил в линк структурата, if u know what I mean :)
 
Re: Избягване на duplicate content на начална страница

аха и остават в могъщия и милостив съплементал индекс :friday:
 

Горе