SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

web3

New member
Здравейте,
преди месец получих предупреждение от Г - "Известие от Google Инструменти за уеб администратори за открити неестествени връзки към сайта ви", съобщението :
"Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://сайт.ком/, Установихме, че някои от страниците на сайта Ви може да използват методи, несъответстващи на Указанията на Google за уеб администратори. По-точно, търсете потенциални изкуствени или неестествени връзки, водещи към сайта Ви, които може да имат за цел да манипулират PageRank. Примерите за неестествено свързване включват купуване на връзки с цел отговаряне на изискванията на PageRank или участие в схеми за връзки. Съветваме Ви да направите промени в сайта си, така че да отговаря на нашите указания за качество. След това, моля, изпратете сайта си за преразглеждане за резултатите от търсенето с Google. Ако намерите неестествени връзки към сайта си, които не можете да контролирате или премахнете, моля, предоставете подробностите в молбата си за преразглеждане. Ако имате въпроси за това, как да разрешите този проблем, моля, посетете Помощния форум за уеб администратори за поддръжка. Поздрави, Екипът на Google за качество на търсенето"

Махнах всички връзки от другите ми сайтове към този и пратих молба за преразглеждане. Отговора:

Молба за преразглеждане за http://сайт.ком/: Сайтът нарушава указанията за качество на Google

Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://сайт.ком/, Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://сайт.ком/ за спазване на указанията за уеб администратори на Google. Прегледахме сайта Ви и продължаваме да виждаме връзки към него, които нарушават нашите указания за качество. По-точно, търсете потенциални изкуствени или неестествени връзки, водещи към сайта Ви, които може да имат за цел да манипулират PageRank. Примерите за неестествено свързване включват купуване на връзки с цел отговаряне на изискванията на PageRank или участие в схеми за връзки. Съветваме Ви да направите промени, за да спазите нашите указания за качество. След това, моля, изпратете сайта си за преразглеждане в резултатите от търсенето с Google. Ако намерите неестествени връзки към сайта си, които не можете да контролирате или премахнете, моля, предоставете подробностите в молбата си за преразглеждане. Ако имате допълнителни въпроси за това, как да разрешите този проблем, моля, посетете Помощния форум за уеб администратори за поддръжка. Поздрави, Екипът на Google за качество на търсенето

Не съм купувал линкове, не съм спамил.... само white hat и малко gray hat. Сайта за някои думи е супер, но за други директно изчезна от серп-а, посещенията паднаха на половина ... Какво да правя сега, ще съм благодарен ако дадете някакви съвети.?
 
За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

Колко малко gray hat и какво точно?
 
За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

Отговори им културно. Нещо от рода на:

"След получаването на вашето писмо ние също открихме неестествено голям брой връзки към нашият сайт, с които нямаме нищо общо! Предполагаме това е плод на действия на наши конкуренти. Не можем да направим нищо за премахването на тези връзки от сайтове, с които не сме свързани. Гугъл е изключително важен за нас и се надяваме да намерите взаимоизгодно решение за двете страни. Поздрави бляблябля"

Казват, че неща от този род вървят понякога, освен ако гугъл не са установили, че спама е плод на ваши усилия, а те това го могат.

Успех!
 
За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

А е крайно време и от голямото число след като решиха да се доверяват на морски животни, да се опитат малко да ги еволюират. Вместо да понасяш наказание за неестествени връзки просто да ги премахнат,тези точно неествествените, като фактор за пресмятане на класирането на сайта ти.

Реално аз за жълти стотинки мога да наема някой тийнейджър "SEO специалист" с някое по-мощно програмче и да натрупам за седмица 100-ци хиляди връзки към сайт на конкуренция. И ако това не е тръстед домейн елиминирам всеки по-нов играч в нишата си. Ще се усетят скоро, но преди това доста нещастни прохождащи проекти ще изгорят.

А и бъдете много внимателни на какви точно "SEO специалисти" се доверявате. Да не се окаже, че накрая плащате на някой, за да ви декласира сайта.
 
Re: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

Колко малко gray hat и какво точно?
2-3 сателита с по 2-3 публикации и малко линкове от букмарк сайтове, нищо фрапантно
Реално месец-два преди да получа съобщението не е бутано нищо по сайта.

Ще го пусна пак за преразглеждане със съобщение като на Dimo. Подкрепям тезата за "еволюцията на животните" че така всеки може да махне някой сайт за няколко лева .....
 
Последно редактирано:
За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

До момента съм получил такова рисмо за 3-4 сайта. Само един от сайтовете отида назад, всички други са си ок, така че според мен игнорирайте тези писма ако не се появи проблем впоследствие.
 
Re: За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

Re: За: Известие от Google Инструменти за неестествени връзки

До момента съм получил такова рисмо за 3-4 сайта. Само един от сайтовете отида назад, всички други са си ок, така че според мен игнорирайте тези писма ако не се появи проблем впоследствие.

От къде знаеш че няма проблем. Може просто заради тях в бъдеще вместо да ти се качи трафика с X, да ти се качи само с Y. Няма как да знаеш :).
 

Горе