SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

traki

Оптимист ReMember
Имам един сайт на английски, който беше ударен от първата панда, от 32 позиция го свали до 71-ва. При втората панда на 10/11 март т.г. сайта направо изчезна от топ 100 резултатите за главната си ключова си дума и не се е появявал от тогава насам. В последните 10 дни пуснах 4 кампании в адвордс към вътрешни негови страници и днес с изненада установявам че сайта е на 75 позиция по основната си ключова дума. Възможно ли е нещата да са пряко свързани?
 
Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Аз пък забелязах друго.
По една от думите, за които се опитвам да "катеря" - се "изкатерих" от 9-та на 3-та позиция като бях пуснал adwords.
Сега свърши кампанията и ме свали на 7-ма. Не знам дали има нещо общо или си е просто гугъл денс. :)
 
Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Въпреки, че Google винаги са го отричали, мисля, че в миналото имаше значение. Сега мисля, че вече няма,
 
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Аз имам случай към нов сайт, който са му сложени много линкове наведнъж и получава филтър за бърз старт и изчезва напълно, само по името на домейна се класира - като му пуснах adwords на следващия ден се оправи напълно :)
 
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Аз имам случай към нов сайт, който са му сложени много линкове наведнъж и получава филтър за бърз старт и изчезва напълно, само по името на домейна се класира - като му пуснах adwords на следващия ден се оправи напълно :)

Звучи интересно. Пробвал ли си да изкараш някой от тези, наказаните, които пусна да продаваш вчера?
 
Re: За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Re: За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Звучи интересно. Пробвал ли си да изкараш някой от тези, наказаните, които пусна да продаваш вчера?

Аз съм пробвал с adwords за купен, вече наказан домейн. След няма и два месеца се върна в индекса без reconsideration request и на една позиция преди тази на която е бил преди наказанието. Може и да няма връзка пряка връзка, но ако Калин подари някой от наказаните му може пак да пробваме :)

P.S. само да уточня, че в моя случай действието се развива преди панда ъпдейтите
 
Последно редактирано:
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За съжаление позиция 30 и нагоре е доста назад и няма представителност. В смисъл, че след втора страница е голямо мазало - никога няма постоянство. Виж, ако изкараш нещо на първа страница, ще е добър повод за тест (радост).
 
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Четох, че преди 2 дни пак е имало ъпдейт на пандата, може да са отхлабили в алгоритъма точно това което го е държало.

За съжаление позиция 30 и нагоре е доста назад и няма представителност. В смисъл, че след втора страница е голямо мазало - никога няма постоянство. Виж, ако изкараш нещо на първа страница, ще е добър повод за тест (радост).

Ааа, не търся представителност, 20-30 ми стига, не търся проблеми. Нишата е добра, по нагоре от 15-16 позиция не съм го изкарвал, но пак бях доволен. На първа страница са все големи играчи, те са донорите за афилиейт програмите. Трудно е само с търпение да се минат, за тях вече си трябва и бюджет ;)

Така или иначе, ще си продължавам с адвордс кампаниите, пък да видим
 
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

До колкото съм запознат, Гугъл лансира даден сайт докато тече кампанията, приключи лли Addwordsa сайта се връщ а в състоянието в което е бил.
 
Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

аз пък като си измия колата и върви повече
имам чувството, че всички се шегувате днес, ами ако някой прочете и повярва на тези неща :clap:

айде, ако кажете, че сайта се индексира по-бързо, мога да повярвам. но да излиза по напред - едва ли, защото:
1. от десетките кампании, които съм правил - и с тях и без тях сайтовете си излизат.
2. от гугъл отричат да има такава връзка.

а за тези, на които сайта им изчезва и после се появява - по-добре не ползвайте най-евтиния хостинг :D
 
За: Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

айде, ако кажете, че сайта се индексира по-бързо, мога да повярвам. но да излиза по напред - едва ли, защото:
1. от десетките кампании, които съм правил - и с тях и без тях сайтовете си излизат.
2. от гугъл отричат да има такава връзка.

желязна логика :)
Хубаво е да четеш какво е написано (и да го разбираш) преди да пишеш
 
За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

За: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

btw, сайта стои още на 75 позиция по главната ключова дума, но се качва по второстепенните си ключови думи с вътрешните си страници и по някои от помощните ключовите думи с които пускам адвордс кампаниите.
 
Последно редактирано:
Re: Измъкване от Панда с реклама в Adwords!?

Щом услугите им са свързани по някакъв начин (на Г.) е нормално да имат някакво взаимодействие. Г. акаунтите не са случайно обвързани в една система (ако наистина беше така щяха да са в отделни палтформи, а не в една) въпреки, че се отрича да си влияят по някакъв начин ... това отдавна е доказано и да откриваме топлата вода е тъпо ...
 

Горе