SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли смисал да Се продължава

Re: Има ли смисал да Се продължава

Моето мнение за това и някои коментари по темата съм изразил отчасти тук: http://www.alabala.org/1229.html

И все пак, какво да ти кажа... ако сайтовете ти са непосещавани, и с изитрейдър, и с адсенс ще се чувстваш некомфортно.
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

ami ediniq mi sait koito beshe u4eni4eski proekt i e hostwan w hit.bg
ima w momenta 3000 posesteniq ot koito 2500 sa unikalni i preminawa kam trafik sait ... koeto da ti kaja e super neizgodno kato sam imal mesezi w easytreder samo ot tozi sait sam prawil okolo 90lv na adsens prawi okolo 90$
Dr. sait si e s platen host i domein i ima 1000 posesteniq koeto za mene kato ne profesionalist ne e malko :) No zena ot 0.02st. mi izglejda smeshna
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Нека да уточня, че 2 стотинки са без данъците (ДДС). Реалната цена за клик е 1.6 стотинки.

Относно ГлупавияТрайдер според мен ще загубят повече отколкото ще спечелят, ще дадат възможност на neogen да набере скорост
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Да, дай един линк, ако не ти е проблем - 3000 визити са сериозна цифра, а и 1000 никак не е зле. Явно има някакъв друг проблем, не е от трафика...
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Извинявам се за латиницата моя грешка, ето линкове ако някой иска да покажа и трафика от Tyxo.bg около 90% е от България и да оточня, че са на ден

http://testovebg.com
http://teen-best.hit.bg

И все пак темата е за easytrader дали това не е голямата стъпка на зад ? След да кажа едно наистина добро начало и равенство по едно време с великия Адсенс ? Има ли бъдеще easytrader и при цена от както бях поправен 0,016 ще има ли хора да се излъжат ?
 
Последно редактирано:
Re: Има ли смисал да Се продължава

Мда и аз малко не съм добре настроен към easytrader.bg ниските цени на клик до голяма степен не зависят от тях може би.. но е доста слаб и CTR-и като цяло няма добра печалба от там..
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Извинявам се за латиницата моя грешка, ето линкове ако някой иска да покажа и трафика от Tyxo.bg около 90% е от България и да оточня, че са на ден

http://testovebg.com
http://teen-best.hit.bg

И все пак темата е за easytrader дали това не е голямата стъпка на зад ? След да кажа едно наистина добро начало и равенство по едно време с великия Адсенс ? Има ли бъдеще easytrader и при цена от както бях поправен 0,016 ще има ли хора да се излъжат ?


Ако пипнеш адсенса на тиин бест ще си докарваш бая повече. В момента са отблъскващи, чак се чудя, че ти докарват нещо.
Нагоди цветовете, разположението и ще видиш разликата.
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Сложи рекламно каре в поп-ъп прозореца на тестовебг, точно под текста с хороскопа, както и на началната страница и всички останали страници под хедъра. Това каре под менюто е твърде незабележимо.

Колкото до изитрейдър, не съм доволен, нито от цтр-а, нито от цените. От всичко, което съм пробвал, адсенс се е предствял най-добре.

ЕДИТ: Този поп-ъп май не е твой :)
 
Последно редактирано:
Re: Има ли смисал да Се продължава

Мерси за съветите за разположение на рекламните полета ще имам нялой от тях в предвди.

Ivor за http://teen-best.hit.bg - грозотата на това начално поле се дължи на това, че до преди 5 дена там имаше реклама на easytrader а сега времено а може би трайно ще бъде мястото на Г.
 
Re: Има ли смисъл да Се продължава

Re: Има ли смисъл да Се продължава

Разгледах ти тийн сайта, попаднах на коктейли - Sex on the beach и рекламата на адсенса беше за магазин за матраци, готино ;)

Харесаха ми цветовете на адсенса (жълтото и розовото), макар че не знам дали точно те са подходящи спрямо цветовете на дизайна. Аз бих преместила адсенса да е в самата статия и бих добавила много повече текст. Примерно за мен статия под 300 думи е твърде кратка, най-добре към 500 думи.

Имаш реклама на хостинг под някои статии, което не знам дали е ок от гледна точка на темите, за които пишеш.

Направи ми впечатление че имаш реклама на Кабината, ако искаш сподели резултати от нея, интересно ми е и се чудя дали да я пробвам. Интересува ме колко импресии имаш на банера, колко клика и от тях колко продажби - разбира се, ако искаш сподели ;).

Опитай да препоръчваш нещо от cj.com - там има много програми - примерно препарати за пъпки, парфюми с феромони, макар че не знам дали аудиторията ти има кредитни карти да плаща онлайн, но като цяло от чужбина нещата излизат по-евтино от бг и може с това да ги зарибиш все пак да намерят картата на мама ;)
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Да ти кажа за продажби слаба работа не мисля че ще върви, през годината и нещо от кокто съм към easytrader имах само една. За програмите на easytrader в тиин сайта не съм доволен в момента, защотот са заплатени само по 2ст. но нямам избор защото има части от сайта за 18+ пък Г. не позволяват да се слагат техни банери на такива страници.

За кабината сложил съм техни банери в другия сайт, който е интерактивен и въпреки, че съм заделил за тях малко място има добра кликаемост на фона на другите програми, но за момента най-добре върви рекламата на Sesile.net кликаемоста ми се покачи достигна до 0.45%
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

ami ediniq mi sait koito beshe u4eni4eski proekt i e hostwan w hit.bg
ima w momenta 3000 posesteniq ot koito 2500 sa unikalni i preminawa kam trafik sait ... koeto da ti kaja e super neizgodno kato sam imal mesezi w easytreder samo ot tozi sait sam prawil okolo 90lv na adsens prawi okolo 90$
Dr. sait si e s platen host i domein i ima 1000 posesteniq koeto za mene kato ne profesionalist ne e malko :) No zena ot 0.02st. mi izglejda smeshna

Добър ден.Аз малко тъп въпрос ще задам.Как точно си изчислявате печалбата от кликове на реклами в сайтовете ви.Примерно ако имаш на ден 1 000 клика оценени на 0,02лв,това колко пари ти носи?
 
Re: Има ли смисал да Се продължава

Еми вече го казаха - трафик му е майката.Но има и нещо друго.На 3000 уникални по 3 импресии - 5 клика.За какъв CTR говорим - малък.Пари няма.Незнам деликатно е, но определено много колеги се махнаха от Изито.А и рекламодателите не са сменили през годините.Научават ги бързо и няма клик...Гугъл пък дават добри реклами при много трафик.Може би, тогава контекстуалната реклама влиза в сила.Да не забравяме, че на нов сайт, докато получи хубав трафик излизат - Batlefigh and Ikariam, а ти продаваш бельо примерно....За какво си говорим.Отделете време за популяризиране и трафик за сайта.Аз съм за Гугъл - определено....
 

Горе