SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

yasoo

New member
Здравейте,
от известно време насам (да сме по точни края на април месец) имам малък проблем със сайтчето на жена ми. Явно го е накълвало някое от животинките. :/ Започвам малко по от далече.... Сайта за който става дума е veronique-bg.com, на Уърдпрес е, ползвам All in one seo pack, материалите в него на 90% са с уникално садържание и мисля че като цяло сравнително добре съм се справил с вътрешната му оптимизация (за човек който нищо не разбира от SEO)

До споменатата по-горе дата (края на април) сайтчето си беше повече от добре, по всичките основни ключови думи излизаше на първа или втора страница. Давам пример само с една такава:
С фразата "Уроци по танци" - излизаше на 2-4 позиция - индексирана страница: veronique-bg.com/uroci-po-tanci

От тогава насам нещата се промениха... започна да ми индексира таговете а самите страници буквално потънаха :/ Ето пример в момента:
С фразата "Уроци по танци" - сега излиза на 6-9 позиция - но страницата която индексира в момента е: veronique-bg.com/tag/уроци-по-танци

Това е положението за съжаление с 90% от ключовите думи и фрази които следя (около 20 на брой). Всички те излизат по тагове

Примерно миналата седмица публикувах статия на тема и със заглавие "Почивни дни 2013" Самата статия е с дължина 800 думи и разбира се със 100% уникално садържание. Още на следващия ден се появи в Гугъл на трета страница, ноооо при търсене на фразата "Почивни дни 2013" излиза пак по таг (veronique-bg.com/tag/почивни-дни-2013) а самата статя изобщо не мога да я открия между първите 100 резултата :/ Публикувал съм линкове към тази страница единствено в 3-4 сайта (всичките линкове са в статии), 5-6 социалки, плюс разбира се Фейсбук, Гугъл+, Туитър, Пинтерест... и на всякъде съм слагал различен тайтъл и анкор текст или само линк.

Като цяло сайта не е изпаднал толкова зле за последните месеци, държи се по по-голямата част от ключовите думи в топ 20, но всичко е по Таг. Писах преди време в един друг форум на тази тема... от там ме посъветваха да изключа индексирането на таговете... емиии направих го и какъв беше резултата? Голяма част от ключовите думи започнаха да си се индексират както трябва, но за сметка на това изпаднаха с 500+ позиции :) т.е. експеримента претърпя провал... седмица по късно си включих пак таговете и всичко се върна както си беше преди това... индексираше си ми ги по тагове, но поне си бяха в топ20. Та така с две думи за мойте главоблъсканици :)

Какво правя през последните 2 месеца.... емиии пускам по малко, но периодично статийки в артикъл директориите (по 2-3статии месечно), през някой и друг ден пускам и линкчета по социалките, по сайтове за обяви, коментари по блогове и т.н. и т.н. разнообразявам максимално анхорите, гледам над 60-70% от всички линкове да са или само с линк или с "прочети още", "виж тук" и т.н. Наблягам повечко на Фейсбук, Гугъл+, Туитър, Пинтерест, 500px, Трипи.... Всичко което правя е мноого умерено... но просто вече не знам как да постъпя :/

Та молбата ми е какво можете да ме посъветвате, защо става така, накълван ли съм от някое животно, наказан ли съм от гугъл или от другаде идва проблема... какво да направя за да си "стъпим на краката"

Благодаря предварително на всичко които биха помогнали!

Поздрави
Ясен
 
Re: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Сложи линковете към таговете да са с nofollow. all-in-one може да я няма опцията и можеш да сложиш platinum seo. И си намери външни линкове (социални мрежи и т.н.) - явно има конкуренция и не става само да направиш сайта и до там.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Явно не си прочел почти нищо от изписаното по горе :)
Както казах вече тествах с това таговете да ги сложа nofollow... резултата бе плачевен.
Външни линкове също си има... и за това съм писал по-горе, а последните месеци просто ги разредих и ги пресявам.
 
Re: За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Re: За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Явно не си прочел почти нищо от изписаното по горе :)
Както казах вече тествах с това таговете да ги сложа nofollow... резултата бе плачевен.
Външни линкове също си има... и за това съм писал по-горе, а последните месеци просто ги разредих и ги пресявам.
Писах преди време в един друг форум на тази тема... от там ме посъветваха да изключа индексирането на таговете... емиии направих го и какъв беше резултата? Голяма част от ключовите думи започнаха да си се индексират както трябва, но за сметка на това изпаднаха с 500+ позиции т.е. експеримента претърпя провал... седмица по късно си включих пак таговете и всичко се върна както си беше преди това...
Не пише че си ги направил nofollow, а че си забранил индексирането. Има огромна разлика. Можеш ли да покажеш от google webaster tools screenshot с internal links. Най-вероятно към таг страниците има повече линкове отколкото към постовете. Затова трябва да оставиш индексирането на таговете и да от публикациите линковете към таг страниците да са nofollow
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Еми явно за не съм те доразбрал какво имаш в предвид и явно не съм се изказал както трябва за това не сме се разбрали. Имах в предвид, че тогава сложих отметка на Use noindex for Tag Archives и тогава всичко се "срина" докато не върнах всичко обратно. В Ал ин уан наистина няма опция да ги направя nofollow... Благодаря за съвета :)
Да разбирам ли, че е препоръчително да сменя плъгина с platinum seo и трябва да тествам да ги сложа nofollow?
А ето и скрииншотчето на част от вътрешните връзки: http://i47.tinypic.com/a304tu.png
П.П. Mежду другото... незнам от кога не са се ъпдейтвали статистиките в Уебмастър тула, но гледам че присъстват някои линкове които не съществуват поне от месец на сайта
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

П.П. Mежду другото... незнам от кога не са се ъпдейтвали статистиките в Уебмастър тула, но гледам че присъстват някои линкове които не съществуват поне от месец на сайта
Тази статистика е много инертна. Аз имам линкове от домейни, които аз знам, че не работят поне от 2-3 месеца, а от кога всъщност не работят не знам.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

cloxy, нали тествах с таговете да бъдат noindex и резултата беше трагичен :/

А сега де... мненията станаха противоречиви... някой като трета страна няма ли да си каже мнението та да видим на къде ще наклонят везните :) А и честно да си кажа не ми се вярва само от там да идва целия проблем със сайта...
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Логично е да класира таговете, но не е фатално. Структурата на сайта и по-специално блога в който публикуваш новото съдържание определя какво може да се класира по-лесно. Гугъл харесва тематично обновление, регулярно добавяне на ново съдържание. Мисля че най-лесно щеше да е ако имаш категории с имена важните ти ключови думи като уроци по танци, модерни танци, модерни танци софия, джаз, балет, класически балет и др. и в тях да излизаше от време на време тематично съдържание. Същите категории щеше да си ги линкнеш с достатъчно линкове и нямаше да имаш проблеми. В момента както ти е структурата, общият елемент който позволява няколко статии да се съберат на едно място и така да се обогати страницата с допълнителни важни за темата думи и изрази, са таговите ти страници. Нямаш допълнителна свързаност между отделните публикации, като предишна, следваща и др. които да позволяват всяка една от тях да работи за останалите, по тематика или по друг признак. Разбирам, че добавяш линкове към всяка нова публикация, но сами по себе си, разглеждани отделно, тези статии не са достатъчно изчерпателни и затова по-трудно се класират.
Като изход ти препоръчвам да добавяш нови връзки към таговите страници с различни комбинации за анкори. Както са започнали да се класират, така и с повечко линкове ще станат първи в индекса.

ред. Видях че ползваш all in one плъгина и си му задал да ти създава автоматично дискрипшън. Според мен е по-добре да спреш автоматичното му създаване, накарай търсачката сама да се постарае и да намери по-добро описание из текста
 
Последно редактирано:
Re: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Таговете трябва да са noindex, а не nofollow!
При мен даде положителен резултат таговете да с nofollow (в смисъл публикациите когато линкват към таг страници да са с nofollow rel атрибут). А в същото време да си се индексират. Просто тежестта да е към публикациите.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Благодаря много, ще севслушам в съветите ви.
Имам само едно въпросче към traki имам :) В общи линии всичко ми стана ясно, ще направя категории в блога, ще "свържа" статиите, ще махна автоматичното описание....
Само едно от нещата нещо не ми стана ясно съвсем "да добавяш нови връзки към таговите страници с различни комбинации за анкори" т.е. имаш в предвид да добавям нови връзки към този тип страници ли: veronique-bg.com/tag/уроци-по-танци

А за това таговете дали да бъдат noindex или nofollow ще изчакам още мъничко да се посъберат повече мнения по въпроса :)
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

т.е. имаш в предвид да добавям нови връзки към този тип страници ли: veronique-bg.com/tag/уроци-по-танци

Да, точно така, ако добавяш линкове към таговете те ще се класират по-нагоре. Това ще стане и без да променяш нищо друго по сайта. Ако добавиш категориите сега рискуваш да промениш структурата на адресите и да загубиш ликовете които до сега си правил. Обикновено още при създаването на сайта се мисли за структурата му, така че всичко да е свързано и всяка част да работи за себе си и за важните за нас части. Измисля се кои да бъдат местата в които се свързват линковете и съдържанието и как със структурата на сайта да го осигурим. Затова, за да не променяш всичко, пробвай само това, линкове към таговете и свързване на статиите една с друга. За свързване може да добавиш в темата показване на таговете под самото съдържание на статията.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

traki : в случая с уроци по танци няма ли да си докара канибализация спрямо страницата от менюто ?
 
За: Re: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Re: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Таговете трябва да са noindex, а не nofollow!

С това не съм съгласен. Обясни защо трябва да са noindex?
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

traki : в случая с уроци по танци няма ли да си докара канибализация спрямо страницата от менюто ?

В случая, конкретно с този израз, сигурно. Той вече се е канибализирал. Сам разбираш че няма как да му направя пълен разбор по ключови думи и изрази и план кое как и защо да линква, за да класира. Не съм навлизал толкова надълбоко че да анализирам отделните резултати в търсачката на какво се дължат. Говоря принципно какво би било да направи и кое ще бъде най-добре според наличното. Аз лично, при такъв случай, при вече налично класиране не бих се притеснявал какво ще се канибализира. Бих заложил на мнението на търсачката и щом тя класира нещо в серпа, бих линквал него.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Принципно си прав, но таговете всъщност са почти изцяло дублирано съдържание. За съжаление често са по-релевантни от страницата и затова се позиционират по-добре. Лично аз махам изцяло таговете вече и нямам главоболия. Преди можеше да изкарат двоен резултат, но вече ми се струва, че повече пречат, отколкото помагат.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Принципно си прав, но таговете всъщност са почти изцяло дублирано съдържание.

Принципно си прав според мен. Трябва да се внимава с таговете и категориите, за да няма дублирано съдържание. Аз все още нямам намерение да ги махам, не ми пречат, напротив - помагат ми, и така съм си ги направил, за да няма дублирано съдържание, т.е. канибализъм.
 
За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Пак започнах да се оплитам :)
Принципно предпочитам сайта да ми се класира по самите страници както си беше по-рано а не по тагове, но ако няма никакъв шанс страниците да ми се "завърнат" в серпа, не е ли по удачно чак тогава да започна да "избутвам" таговете.
Значи сегам... а дали мога да действам така:
1. Слагам някой плъгин за сродни публикации (нещо от сорта на YARPP) и така ги свързвам статиите
2. Правя няколко подкатегории в блога и разделям статиите по тях (това, че ще загубя линковете към самите статии не ме притеснява толкова... ще наваксаме лека полека. Бърза работа нямаме така, че дори след няколко месеца да има резултат аз ще съм доволен)
3. Слагам nofollow на таговете (май на там клонят нещата по изчетеното по-горе) или поне да тествам за известен период от време пък да видим какъв ще е резултата
4. И разбира се продължавам съвсем леко и умерено да пускам линкчета по директории, по социалките, по сайтове за обяви, коментари по блогове и т.н. и т.н. разнообразявам максимално анхорите и разбира се да наблягам на Фейсбук, Гугъл+, Туитър, Пинтерест, 500px, Трипи и т.н. т.н.
5. Чакам :)

Дали е удачно така да постъпя или пак съвсем съм оплел нещата? :)
 
Re: За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Re: За: Индексиране на ключовите думи и фрази само по тагове. Какво да правя?

Пак започнах да се оплитам :)
Принципно предпочитам сайта да ми се класира по самите страници както си беше по-рано а не по тагове, но ако няма никакъв шанс страниците да ми се "завърнат" в серпа, не е ли по удачно чак тогава да започна да "избутвам" таговете.
Значи сегам... а дали мога да действам така:
1. Слагам някой плъгин за сродни публикации (нещо от сорта на YARPP) и така ги свързвам статиите
2. Правя няколко подкатегории в блога и разделям статиите по тях (това, че ще загубя линковете към самите статии не ме притеснява толкова... ще наваксаме лека полека. Бърза работа нямаме така, че дори след няколко месеца да има резултат аз ще съм доволен)
3. Слагам nofollow на таговете (май на там клонят нещата по изчетеното по-горе) или поне да тествам за известен период от време пък да видим какъв ще е резултата
4. И разбира се продължавам съвсем леко и умерено да пускам линкчета по директории, по социалките, по сайтове за обяви, коментари по блогове и т.н. и т.н. разнообразявам максимално анхорите и разбира се да наблягам на Фейсбук, Гугъл+, Туитър, Пинтерест, 500px, Трипи и т.н. т.н.
5. Чакам :)

Дали е удачно така да постъпя или пак съвсем съм оплел нещата? :)

Одобрявам ти плана.
 

Горе