SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Инструмент за добавяне в социални мрежи

hellsmash

Member
Здравейте искам да представя една нова екстра в RSSbg.info, която може да бъде полезна на много хора използващи социалните мрежи за популяризиране на своите статии. Повече информация тук - http://www.rssbg.info/social.html

За момента съм добавил 34 български социални мрежи ако съм изпуснал някоя напишете я тук или използвайте контакт формата на RSSbg.info.
 
  • Like
Реакции: mik
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Това изглежда като голямо удобство и много съблазнително, но си зададох един въпрос. Всички социалки изискват първо да се логнеш и тогава да постваш каквото и да е. Как ще става тук тази процедура? Или всички постове ще излизат от името на RSSbg.info?
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Трябва да се логнеш или просто да си стоиш логнат. Ако използваш един и същи акаунт (като повечето хора) си е съвсем нормално
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Да, но аз не ползвам един и същ акаунт навсякъде. Това първо. И второ, като обиколя социалките, за да се логна, аз ще си напускам и постовете, и така този инструмент се обезсмисля. И без това бутоните за споделяне ми качват линка и заглавието, а текста пускам от запомнена "записка" в Операта горе долу 3-4 клика. После само правя "завъртане" на думите в заглавието и съм готов.
Ако това е наистина начинът, за мен лично той е безполезен. Иначе идеята много ми хареса.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Това изглежда като голямо удобство и много съблазнително, но си зададох един въпрос. Всички социалки изискват първо да се логнеш и тогава да постваш каквото и да е. Как ще става тук тази процедура? Или всички постове ще излизат от името на RSSbg.info?

Значи нищо постнато чрез този инструмент няма да бъде свързано по някакъв начин с RSSbg.info. Обмислям и изработката на Бутон за споделяне.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

В началото и при мен не проработи (сафари), но след няколко рифреша и като се логнах си попълни. М др имаше грешка - в свежо на мястото на заглавието вкара описанието.

diabolic.bg, ако търсиш нещо за по-активно събмитване виж линка в подписа ми
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Аз ли нещо не правя както трябва или това чудо просто не прави нищо?

Значи въвеждаш данните на статията, която ще се добавя в ляво натискаш запиши промените и избираш социална мрежа от падащото меню. Ако има някакъв проблем с записването на данните за статията, моля сподели го да го отстраня.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Значи нищо постнато чрез този инструмент няма да бъде свързано по някакъв начин с RSSbg.info. Обмислям и изработката на Бутон за споделяне.
Мен това дали ще са от името на RSSbg.info най-малко ме притеснява - нали линковете ще водят към мои сайтове, но все пак не разбрах как стои въпросът с логването.

Що се отнася до бутона за споделяне, имам предложение - в него мрежите да бъдат разделени на nofollow и dofollow. Отначало така беше в бутона на сподели.ме, но наскоро нещо го преработиха и за мен го съсипаха - започна да дава грешни линкове или като кликна на него не ми отваря съответната социалка, а отново зарежда моята страница, след което чак на втория път отваря тази в социалката. :confused:
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Аз каквото и да правя нищо не става. С firefox съм, ако има значение.
А относно логването ако просто дадеш да те запомнят навсякъде би трябвало да нямаш проблеми.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Аз нещо не мога да схвана какво прави този инструмент и как да го ползвам :). Ако може малко обяснение като за идиоти :)

Бях направил една малка грешка в описанието:

В поле "Въведи адрес на статията:" въвеждате адресът на статията, която искате да разпространите. След това попълнете "Въведи заглавие:", "Въведи ключови думи:", "Въведи oписателен текст:". След като сте въвели нужните данни натиснете бутон "Запиши промените".
Чрез падащото меню "Избери мрежа" избирате социална мрежа в която искате да добавите своя линк.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Бях направил една малка грешка в описанието:

В поле "Въведи адрес на статията:" въвеждате адресът на статията, която искате да разпространите. След това попълнете "Въведи заглавие:", "Въведи ключови думи:", "Въведи oписателен текст:". След като сте въвели нужните данни натиснете бутон "Запиши промените".
Чрез падащото меню "Избери мрежа" избирате социална мрежа в която искате да добавите своя линк.

Ами направих току що отново, точно това, и нищо не става. Отваря се соц мрежата и си стои. Логнат съм и си стои на началната страница и нищо не е добавено.

А да попитам, кой избира категорията?
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Здравей разбрал си погрешно, никаде несъм писъл че е автоматизиран процес. Това ти спестява време в обхождането на всички социалки, а процесът на добавяне е свързан с копиране и пействане на информацията от полетата в ляво в полетата на социалната мрежа. Информацията се записва чрез $_POST заявка и направата на бутон е сравнително лесна.

<form method="post" action="http://www.rssbg.info/social.html">
<input type="hidden" value="http://www.svejo.net" name="social" />
<input type="hidden" value="http://<?php echo $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"]; ?>" name="url" />
<input type="hidden" value="Заглавие" name="title" />
<input type="hidden" value="Описание на статията" name="text" />
<input type="hidden" value="Тагове" name="keywords" />
<input type="hidden" value="1" name="save" />
<input type="submit" value="Сподели" />
</form>

Където в поле social ще се поставя урл адресът на социалната мрежа в която искате да добавите информацията.
 
Последно редактирано:
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Аз мислех че копира текста автоматично или го изпраща автоматично или нещо такова. Сега разбирам че е направено за по-лесно ръчно копиране на информацията.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Нещо от рода на фаворитите самоче не попълваш инфото в самия сайт ами го правиш прес тула? Чесно според мен е безмислено ама ти си знаеш най-добре :). Първоначално като прочетох темата си визуализирах нещо което да субмитва в 32 мрежи на веднъж а то тр да си избера некоя която да ми се отваря от страни с ифраме и вместо да си го адна през нея да пиша в страничния бар.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Нещо подобно е на socialmarker.com, който е за чужди социалки, но просто не копира съдържанието.
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Нещо от рода на фаворитите самоче не попълваш инфото в самия сайт ами го правиш прес тула? Чесно според мен е безмислено ама ти си знаеш най-добре :). Първоначално като прочетох темата си визуализирах нещо което да субмитва в 32 мрежи на веднъж а то тр да си избера некоя която да ми се отваря от страни с ифраме и вместо да си го адна през нея да пиша в страничния бар.
И аз си мислех за някаква автоматизация, а то излезе по-примитивно от моето, което ползвам в момента... Е, здраве да е...
 
Re: Инструмент за добавяне в социални мрежи

Нали питаш за други социални мрежи :). Ето моята: link4o.com
Ще се радвам ако я добавиш. Още е нова и малко грозна, но работя по нов дизайн. Също обещавам че няма да изчезне или да стане nofollow или нещо такова ;)
Поздрави.
 

Горе