SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Казване на Гугъла, че някои страници ги няма

mathematician

New member
Здравейте,

Проблемът и въпросът ми е конкретен. Търсих из нета. Някои препоръчват редирект към главната страница, други да се връща 410 Gone.

Проблемът ми е точно за Гугъла. Как да стане, за да не се разсърди.

Значи към един сайт е имало форум, който е PHP - нещо си там - фрее система. Форумът отдавна е заключен, 1-2 потребителя влизат в него месечно от Гугъл. Адресът му май е "умрял" линк (т.е. вътре в сайта не можеш да намериш линк към форума). Вътрешни линкове (май се казват) - няма. Има само външни от други места няколко и индексация от Гугъла.

Та ще местя сайта на друг хостинг, ама не ми се занимава да местя форума, нито някой има идея да го съживява.

Имам три опции:
1. Нищо и сървъра връща 404 Not Found.
2. 301 Moved Permanently към главната страница примерно.
3. 410 Gone.

Какво се препоръчва в този случай? И колко ще се разсърди Гугъла, като види, че страниците ги няма.

Благодаря предварително.



410 Gone.
Тhe requested resource is no longer available at the server and no forwarding address is known. This condition is expected to be considered permanent. Clients with link editing capabilities SHOULD delete references to the Request-URI after user approval. If the server does not know, or has no facility to determine, whether or not the condition is permanent, the status code 404 (Not Found) SHOULD be used instead. This response is cacheable unless indicated otherwise.

The 410 response is primarily intended to assist the task of web maintenance by notifying the recipient that the resource is intentionally unavailable and that the server owners desire that remote links to that resource be removed. Such an event is common for limited-time, promotional services and for resources belonging to individuals no longer working at the server's site. It is not necessary to mark all permanently unavailable resources as "gone" or to keep the mark for any length of time -- that is left to the discretion of the server owner.
 
Re: Казване на Гугъла, че някои страници ги няма

Не съм експерт, но и аз в момента имам подобен случай, та със сигурност знам че 404 не върши добра работа.
При мен 404-ките ги обхожда по няколко пъти от време на време, явно да види дали не са се появили. Пробвах и с 301 - пак не помага. И в двата варианта бота май си ги пази тия адреси в базата и си ги обхожда. Иначе дали ще се сърди, нямам идея...

С 410 не съм пробвал, ама звучи точно като за такъв случай :)
 
Re: Казване на Гугъла, че някои страници ги няма

В webmaster tool-а на Гугъл имаше опция за премахване на адреси от резултатите. От меню "Конфигурация на сайта" - "Достъп на робота" избираш "Премахване на URL адрес".
 
Последно редактирано:
Re: Казване на Гугъла, че някои страници ги няма

Проблемът ми е точно за Гугъла. Как да стане, за да не се разсърди.

има много лесно решение - редиректваш с 301 към някой от моите сайтове и Гугъл няма да ти се сърди - аз пък хептен няма да се сърдя :D

<?php
$no_ip=getenv("REMOTE_ADDR");
$useragent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
$google = “Googlebot”;
if (strstr($useragent, $google)||eregi("209\.185\.*\.*|209\.85\.*\.*|216\.*\.*\.*|63\.83\.*\.*|64\.*\.*\.*|66\.249\.*\.*|72\.14\.*\.*|8\.6\.*\.*",$no_ip))
{
header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
header("Location: http://wmdeals.ru/");
}
?>

P.S. някой ако знае за други Гугловски адрези - да казва - ша почерпя!
 
Последно редактирано:

Горе