SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Каква фирма да регистрираме

gartar

New member
Здравейте,

Кой може да каже повече за това каква фирма е най-добре да се регистрира с тези афилиейтни програми?

Може ли някой да пообясни по точно как сточт нещата?

За осигуровките - при всички фирми ли се плащаха
разходите - могат ли да се отчитат хостинг, adawords, други разходи за реклама и т.н.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Имайте предвид, че разходите за имането на фирма не са малки. Опитайте и варианта в началото да го направите през някой познат. Ще му платите за неговите разходи и той ще ви даде парите на ръка.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Пусни си фондация в частна полза. Най е на далавера
 
Re: Каква фирма да регистрираме

за ЕООД ще ти трябват 5000 лева капитал в банката. Преди време проучвах и цените на адвокати за да ти направят регистрациятя. Един поиска 80 Евро на час.

Иначе счетоводителите за абонамент взимат минимум 100 лева за фирма нерегистрирана по ДДС.

Таксите за вписване при регистрация на ЕООД ако не се лъжа са около 300 лева само за регистъра. Слагаш и за адвокат. След това месечни осигуровки поне на 1 човек (упдавител). Сигурно има и други разходи. Може и да има по-евтини услуги от гореспоменатите.

Това е моето инфо за момента. Давайте ваше ако някой е правил проучване
 
Re: Каква фирма да регистрираме

5000-те лева ги "показваш" само и ги теглиш след седмица - т.е. може да вземеш заем от познат.
таки по регистрация сам - 250 лева май беше, с фирма - 400, 500 лева сичко - т.е. зимат си 100тина 200 лева за услугата.
осигуровки на един човек и сичко го минаваш като разход за да не плащаш данъци.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

EEE баровска работа 5000 в банката трябва да имаш иначе няма фирма :) напомня ми за близкото време когато в Германия на бг студентите ни искаха 7000 евро в банката да покажем, че имаме да се издържаме и тогава ни записват в университета и получаваме визи. Аз се записах в Германия като фирма нещо като нашето ЕТ без един лев да съм дал. Дадох само на счетоводителката 200 евро и то за година и то щото не исках да ме разкарват да попълвам формулярите 5 пъти. Някак си те карат в бг да работиш без фирма и да не отчиташ или как да го разбирам. Един приятел ми каза, че се регистрирало лесно, а тук друго виждам.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

EEE баровска работа 5000 в банката трябва да имаш иначе няма фирма :) напомня ми за близкото време когато в Германия на бг студентите ни искаха 7000 евро в банката да покажем, че имаме да се издържаме и тогава ни записват в университета и получаваме визи. Аз се записах в Германия като фирма нещо като нашето ЕТ без един лев да съм дал. Дадох само на счетоводителката 200 евро и то за година и то щото не исках да ме разкарват да попълвам формулярите 5 пъти. Някак си те карат в бг да работиш без фирма и да не отчиташ или как да го разбирам. Един приятел ми каза, че се регистрирало лесно, а тук друго виждам.
и за франция ни искаха 6к евро ;)

Иначе по-горе написаха че само трабва да покажеш че имаш и после може да ги истеглиш ...
 
Re: Каква фирма да регистрираме

@netsurfer батка не, че повечето не бяхме само с декларации и на другия ден без един лев на сметката :)
@Насето ЕЕ радвам се да го чуя, просто скоро един приятел спонена нещо за 100-200 лева а вие сега изкарахте какви суми и такси :)
 
Re: Каква фирма да регистрираме

3500лв. ти трябват за 1 седмица, след което тези пари от основен капитал си ги прехвърляш в разплащателната сметка. Никои не държи толкоз пари в банката, при положение че може да ги използва за инвестиция.
Държавните такси са ти около 300лв + около 200 за адвокат ... те това е :)
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Вече се регистрира страшно лесно и бързо, наистина :)
Хм, явно скоро не си наминавал към софийския офис на агенция по вписванията. Некъф Ужас е! Нито е лесно, нито бързо.

Калинчу е прав - вкарваш 70% от капитала, като излезе решението за фирмата, дръпваш ги и "довнасяш" останалия капитал до 5000 лв - 1500 лв. След като вземеш уверението за довнесен капитал, си дръпваш и тия пари.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Хм, явно скоро не си наминавал към софийския офис на агенция по вписванията.
С електронен подпис не става ли през интернет?

Иначе добре си помисли преди да почнеш да регистрираш фирма - тогава вече няма мърдане. Ако приходите ти все-още не са големи - до 1000$ месец и работиш някъде на трудов договор където те осигуряват - осребрявай си чековете и си трай ... но всичко е много индивидуално.
Успех.
 
Re: Каква фирма да регистрираме

а за ЕТ, какво ще кажете ... не е ли по добре

а трябва ли да се регна по ддс или не

става ли да отчитат разходи от чужбина(adwords, хостинг, домейн)

"Пусни си фондация в частна полза. Най е на далавера"
какво е това

осигуровки плащат ли се?

а имаше ли нещо такова че ако си сдружение не плащаш осигуровки или не?
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Да, ЕТ е най далавера ;D :eek:

И все пак - какъв ти е месечния доход от тези неща?
 
Re: Каква фирма да регистрираме

С електронен подпис не става ли през интернет?
Познаваш ли някой, дето го е правил?
 
Re: Каква фирма да регистрираме

Някой го беше правил по телевизията за 30 мин от бтв новините мисля. Но мисля, че е само регистрацията, а тия електронни подписи хич не са ми ясни. :cool:
 
Последно редактирано:
Re: Каква фирма да регистрираме

В сайта на агенцията по вписванията бях чел, че става. Но как се регистрира с електронен подпис никъде не пише с прости инструкции
първо
второ
трето
...

Миналата седмица говорих с един адвокат по темата. Послени ми каза, че се чакало около месец преди да ти разпределят документите за разглеждане. Имало някаква 'умна' система дето пращала одобрението на докумените на случан служител в страната. Да нямало корупция :)

Относно ДДС-то не е задължително в началото. А и с ДДС регистрация счетоводителите ще ти отрежат главата. минимум 200 лв. на месец ги пиши бегали.
Без ДДС е по-евтино от гледна точка на счетоводно обслужване

Можеш да разгледаш форумите на lex.bg там са адвокатите. Тез знаят повече от нас по темата с регистрирането ;)
 
Re: Каква фирма да регистрираме

при достигане на оборот на облагаеми сделки над 50 000 се регистрираш задължително по ДДС

Чл. 96.
(1)Всяко данъчно задължено лице с облагаем оборот 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец е длъжно в 14-дневен срок от изтичането на данъчния период, през който е достигнало този оборот, да подаде заявление за регистрация по този закон.
Е, ако някой желае давам платени онлайн консултации на теми счетоводство и данъци.
 

Горе