SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво да го правя този сайт?

velkoto

New member
Колеги, дайте идея какво да правя с този мой сайт http://futbolniteprognozi.com/.
Проблемът е следният - Вече за трети път изчезва по ключовите си думи за период по-дълъг от месец. Предните два пъти изчезваше отново за такъв период, че даже и за по-дълго. Връщаше се в резултатите и двата пъти след подаване на reconsideration request до Гугъл. И двата пъти ми отговаряха, че не са открити проблеми със сайта. Тва добре, но след две-три седмици отново изчезваше. Сега за трети път го е хванала липсата. Не съм купувал линкове, не съм продавал, нямам си и на идея каква може да е причината за евентуалното поредно penalty. Съдържанието е уникално, а сайта е на повече от половин година. Дайте някакви съвети кво да предприемам оттук нататък.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

Домейн трепач . Уникално съдържание казваш има . Готин дизайн просто не се отказвай, аз бих продължил с линк билдинга.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

Домейн трепач . Уникално съдържание казваш има . Готин дизайн просто не се отказвай, аз бих продължил с линк билдинга.

Колега, не става въпрос за отказване. Та сайта за миналия месец ми е изкарал 800 лв печалба, въобще не мисля да се отказвам:) Въпроса ми дали примерно смяна на хостинга ще го измъкне от дупката в която е? Или да взема нов домейн и да го разкарам от този? Всякакви предложения са добре дошли.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

как го линкваш... да не си пуснал лоши линкове към него...
ако не си, продължавай. по някое време ще закрепи

Не, не съм пускал някакви съмнителни линкове.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

много е важно да е ти е стабилен хоста
утре ако падне сайта ти за 5 минути и тогава мине Гугъл бот да чете сайта ти и не го отвори - ще го бутне в девета глуха

анализирай - време на зареждане (в милисекунди), надеждност - виж какво пишат други за твоя хост провайдър и можеш да го смениш.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

утре ако падне сайта ти за 5 минути и тогава мине Гугъл бот да чете сайта ти и не го отвори - ще го бутне в девета глуха
5 минути? По-скоро 5 дена.... :)
Гугъл има практика да не наказва освен ако даден проблем не се задържи.

Относно хостинга, бързината е надценен фактор,
задължително обаче сайта трябва да се зарежда от всякъде с поне някаква средна скорост,
локацията като държава на хостинга и свързаноста на хостера с ISP-тата също е много важнен фактор.

Типичен пример....
На БГ сървър има 500 сайта и 1 мегабит международен...
За кой по-напред ще стигне трафика имайки в предвид гуглъо как се стреми да рънчи хоста...
Неслучайно за сериозни проекти, се гонят гарантирани ресурси. ;)
 
Re: Какво да го правя този сайт?

На споделен хостинг съм на Суперхостинг. Не е падал за продължително време, така че надали е от тва. Одеве се разтърсих и видях, че на същото IP се хостват и два секс сайта. Дали туй не е проблем? Почнах да търся под вола теле вече, ама кво да се прави.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

възможно е самият ИП адрес да е компрометиран и затова да ти се получава така. Такъв проект, който ти носи добри пари - премести го на един VPS - има такива по 20 лева на месец и ще си решиш проблемите :)
 
Re: Какво да го правя този сайт?

Брей 800 кинта за месеца !!! Това секси каката от Темпобет ли ти ги донесе :)

Иначе на въпроса наистина може и да е вкарал IP адреса на хоста я някой черен списък и ти да го отнесеш. Аз хоствам в чужбина и пак си излизам в БГ търсенето.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

Здравейте!
@Kalin4y, @yarkost Бихме искали да отбележим, че сървърите ни са под денонощно техническо наблюдение. Също така, извършихме допълнителни проверки и няма основание проблема с индексирането на http://futbolniteprognozi.com/ да е свързан с IP адреса на сървъра, на който е разположен сайта. Непрекъснато следим нашите IP мрежи и поддържаме достатъчно високи Интернет капацитети, като по-този начин сайтовете на нашите клиенти са максимално добре индексирани от търсачките.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

На мен ми е интересно, има ли някъде подобни списъци с IP адреси, които Google маркира като untrusted или това е само seo фолклор? Примерно при заявка на някакъв диапазон от IP адреси при колокационни център първо ги проверяваме дали не са листнати за СПАМ в пощенските филтри. Има ли начин да бъдат проверени и за Google репутация. До момента съм питал поне 3 SEO гурута и никой не ми е дал ясен отговор.
 
Последно редактирано:
Re: Какво да го правя този сайт?

Здравейте!
@Kalin4y, @yarkost Бихме искали да отбележим, че сървърите ни са под денонощно техническо наблюдение. Също така, извършихме допълнителни проверки и няма основание проблема с индексирането на http://futbolniteprognozi.com/ да е свързан с IP адреса на сървъра, на който е разположен сайта. Непрекъснато следим нашите IP мрежи и поддържаме достатъчно високи Интернет капацитети, като по-този начин сайтовете на нашите клиенти са максимално добре индексирани от търсачките.

В нито един момент не съм казвал, че при вас е проблема. Но тъй като няма логична причина сайта да не се показва в резултатите, съм длъжен да пробвам всякакви варианти. :) Всъщност то ще си проличи. Днес си поднових хостинга, като съм заявил самостоятелно IP, довечера би трябвало вече да бъде сменено и ще чакаме и ще видим.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

До момента съм питал поне 3 SEO гурута и никой не ми е дал ясен отговор.
Това е въпрос, който трябва да зададеш на Мат Кътс и после той отговаря във видео.
 
Re: Какво да го правя този сайт?

Той последно време дава само Уклончиви отговори, без нищо конкретно. Не вярвам да каже нещо смислено по въпроса.
 
Последно редактирано:

Горе