SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво да е името на фирмата за даден сайт

Active

New member
Здравейте,

В момента се сблъскваме с един много лесен на пръв поглед въпрос, но е такъв който може да донесе доста проблеми при пренебрегването му. Особено с тия БГ домейни....

Разработваме сайт за новини и материали в една от спортните сфери.
Основните приходи на сайта ще са от реклами в него. И тук идва първият ми въпрос - При регистрация на фирма, дейността и - рекламна дейност ли трябва да бъде?

Другия ми въпрос е как точно да регистираме фирмата.

т.е. примерно ако сайта се казва - predpriemach.bg - какво трябва да е името на фирмата? - Предприемач ООД, Предприемач.бг ООД или как?

Трябва ми заради тези БГ домейни. т.е. сайта ще е с БГ домейн. И за да съм сигурен, че след време домейна няма да се окаже в друг - питам как точно трябва да е името на фирмата, така че то да пази БГ домейна

Също така - бихте ли ми препоръчали фирми занимаващи се с регистрация на фирми. Първоначално мислех сам да се занимавам.....но май шматкането не е малко, та за това минах на варианта - всяка жаба да си знае гьола.

Благодаря предварително
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

1. Измисляш Фирма /име/ на търгосвкото дружество.

2. Проверяваш дали като домейн е свободно. ако не е свободно, връщаш се в точка 1.

3. Обади се на тези за регистрация.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Аз вече съм регистирал БГ домейан....т.е. запазен е на мое име. И сега ме интересува как да е името на фирмата, че да го ползвам с основание домейна и да ми е спокойно. А и след това за дейността на сайта ще ми е нужнда фирма.

Та за това ме интересува как да е името на фирмата?

Предприемач БГ ООД, Предприемач ООД, Предиприемач.БГ ООД или как?

Давам само пример с Предприемач.бг ;)
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Явно не е през регистърБГ. Но все пак може да ги попиташ :). В крайна сметка, ако някой ден стане проблем те ще са страна.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Според мен, най-добър пример могат да ти дадат хора които са в бранша от много време... тоест отвори си един голям сайт на фирма която има бг домейн и виж в контактите как точно се казва фирмата... За пример давам Нет Инфо... Нет Инфо.БГ АД. Но все пак е добре да се консултираш с лица по-запознати и занимаващи се именно с това, затова и колегата ти е предложил да се възползваш от услугите на ЕвроКунсулт.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Явно не е през регистърБГ.
Защо? От известно време можеш да купиш/запазиш домейн без основание.

Спокойно регни предприемач ООД. Все пак .бг ТЛД и не трябва да е част от основанието.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Не е задължително да е фирма.
Може да е запазено име в патентното управление или както се казва там.
Даже така мисля, че е по-добре, защото това име после можеш да го вържеш към друга фирма, ако се наложи.
Но за целта трябва да идеш и да провериш дали можеш да зарегистрираш домейна (името) като бренд например, ако "да", то да провериш дали вече не е заето името.
Между другото, даже ако го направиш на фирма, ако след това някой това име го регистрира като бренд, ти можеш да загубиш домейна и фирмата или да се наложи да си откупиш правото да ги ползваш.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Защо? От известно време можеш да купиш/запазиш домейн без основание.

Това е така, но не вярвам да си при тях и да не се направят проверките и да не се изчистят въпросите, които касаят човека. Поне лично аз, не бих пропуснал възможността. Смятам, че това не е тънкост, а нещо нормално, затова и предположих, че не е ходил при регистърБГ.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Все още не съм ходил в register.bg, но домейна е запазен на мое име.
Май наистина почвам да се насочвам към това да регистирам търговска марка, и след това чак фирма към която да вържа марката.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Пичове, от месец ходя до register.bg през ден да си регвам по нещо, може без основание, даже регват и typeins, ама повече инфо не давам :)
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Между другото, даже ако го направиш на фирма, ако след това някой това име го регистрира като бренд, ти можеш да загубиш домейна и фирмата или да се наложи да си откупиш правото да ги ползваш.
Моля те, не пиши глупости.

11.4. В резултат на АРБИТРИРАНЕТО регистриран ДОМЕЙН може да бъде отнет в полза на заявител, предизвикал процедура за АРБИТРИРАНЕ в следните случаи:
11.4.1. ДОМЕЙНЪТ е НЕЗАЩИТЕН и заявителят, предизвикал процедурата за АРБИТРИРАНЕ, притежава основание за ползване на това ИНТЕРНЕТ ИМЕ с по-ранен приоритет от РЕГИСТРАНТА. Когато РЕГИСТРАНТЪТ няма или не предостави на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО до изтичане на срока по т.11.12., при АРБИТРИРАНЕТО за приоритет се ползва датата на неговата заявка за регистрация на ДОМЕЙНА.
 
Последно редактирано:
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Моля те, не пиши глупости.
Регни тогава paypal.bg, hostgator.bg, godady.bg, loreal.bg, и разни такива (не съм ги проверявал дали ги има, а ги давам само като пример).
Даже си направи и фирма ако искаш.
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Бъркаш Калофер с Калифорния. Пейпал, ХОстгатор и лореал вече съществуват като брандове, а ти си написал
ако след това някой това име го регистрира като бренд
. Анадъму?
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Регни тогава paypal.bg, hostgator.bg, godady.bg, loreal.bg, и разни такива (не съм ги проверявал дали ги има, а ги давам само като пример).
Даже си направи и фирма ако искаш.

Много хора са регистрирали подобни.
disney.bg wizzair.bg axn.bg са само три примера за домейни, регистрирани не от тези, които се предполага.

Четете правилата на РегистърБГ -

5.5.2. При регистриране на ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН в областта от първо ниво .bg формирането на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО се осъществява чрез:

5.5.2.1. Пълното име.

5.5.2.2. Съкращение, образувано от една или няколко от думите, образуващи пълното име, и първите символи от останалите думи (като се спазва последователността им).

5.5.2.3. Съкращение, образувано от първите символи на думите, образуващи пълното име, като се спазва последователността им (абревиатура).

5.5.2.4. Когато в името на заявителя има число, изписано с цифри, се допуска в името на областта то да бъде изписано с думи и обратно.

5.5.2.5. Когато името е съставно, между отделните думи или начални символи на думите, които се използват за формиране на името, може да бъде поставен знак минус (-).

5.5.2.6. Когато името не може да се формира по някой от изброените начини поради заетост, след желаната комбинация от символи (по т.5.5.2.1., т.5.5.2.2., т.5.5.2.3., т.5.5.2.4. или 5.5.2.5.) може да бъде поставено число или символите bg, отделени или не със знак минус (-).

5.5.2.7. Когато в името фигурира думата България, тя може да бъде изпусната или заменена със символите bg. Когато името завършва с думата "бг", "bg", ".бг" или ".bg", последната може да бъде изпусната.

5.5.2.8. От пълното име могат да бъдат изпуснати някои общи думи от вида на: "ltd", "plc", "inc", "co","company", "corporation", "international" (или техните еквиваленти).

5.5.2.9. Когато в името фигурира име на селище, държава или континент, то може да бъде изпуснато или да бъде използвано общоприето негово съкращение.

5.5.2.10. Към името на субекта може да бъде добавено името или общоприетото съкращение на селището на неговото седалище.

5.5.2.11. Когато в името на РЕГИСТРАНТА фигурира името на патрон, то може да бъде изпуснато или да бъде използвано само то.

5.5.2.12. Ако в името се съдържа дублираща го абревиатура, тя може да бъде изпусната.

5.5.2.13. Когато в името се съдържа символа &, той трябва да бъде изпуснат или заменен със съюза "и"("and"), знака минус "-" или буквата "n".

5.5.2.14. Името може да бъде преведено на друг език или транслитерирано на латиница.

И не, не съм от РегистърБГ ако някой се интересува. :)
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Давам реален пример за името на фирмата и домейна:
Домейнът Tradernet.bg се държи от фирмата "TрейдърНет" ЕООД
 
Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Давам реален пример за името на фирмата и домейна:
Домейнът Tradernet.bg се държи от фирмата "TрейдърНет" ЕООД

Точно това ме интересуваше....

Благодаря много ;)
 

Горе