SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво е мнението на масовия потребител?

Какво е мнението на масовия потребител?

  • Вариант 1. Семпъл уеб дизайн

    Votes: 25 75.8%
  • Вариант 2. Наситен с цветове уеб дизайн

    Votes: 8 24.2%

  • Общо гласове
    33

Frik

New member
Търся мнението на масовия потребител по отношение на това как трябвало да изглежда дизайна на уеб сайта на нова фирма, която иска да наложи услугите си на пазара, чрез добро позициониране в интернет пространството...

Ще предложим два примерни дизайна, като следва всеки от вас да гласува в анкетата според това, кое му допада повече:

Вариант 1. Изчистен дизайн, с комбинация на максимум 2-3 цвята, семпли модулпозиции със сив бордер.

Пример за подобен дизайн:
Код:
http://www.hairott.co.uk/


Вариант 2. Наситен с цветове дизайн, в който е наблегнато на изображенията.

Пример за подобен дизайн:
Код:
http://www.ktgardens.cz/

Моля за вашия глас, кое би подхождало повече на млада фирма бореща се за позиции. Кой дизайн ще е повече бранд, кой ще допренесе повече за задържане на потребителите и привличане на интерес към услугите предлагани от фирмата.

Благодарим Ви предварително!
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

1-во описал си много лошо вариантите. Втория вариант в примера е също семпъл (т.нар минималистичен), но е акцентирано на изображенията една идея повече. Лично на мен втория ми харесва повече, обаче вече гласувах за първия, защото като прочета "Наситен с цветове уеб дизайн" си представям нещо такова:
Код:
http://www.tnteventsinc.com
или
Код:
http://webpagesthatsuck.smugmug.com/Web-Design/Videos/6872802_HL8qNX#1490109311_fwL5BvF-A-LB

и 2-ро тук трудно ще разбереш какво е мнението на масовия потребител. Можеш да го разбереш в bg-mamma например.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

трябва ти лесна и интуитивна навигация, придържане към стандартите, интересна и полезна информация...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

1-во описал си много лошо вариантите. Втория вариант в примера е също семпъл (т.нар минималистичен), но е акцентирано на изображенията една идея повече. Лично на мен втория ми харесва повече, обаче вече гласувах за първия, защото като прочета "Наситен с цветове уеб дизайн" си представям нещо такова:
Код:
http://www.tnteventsinc.com
или
Код:
http://webpagesthatsuck.smugmug.com/Web-Design/Videos/6872802_HL8qNX#1490109311_fwL5BvF-A-LB

и 2-ро тук трудно ще разбереш какво е мнението на масовия потребител. Можеш да го разбереш в bg-mamma например.

Приемам критиката! :)
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Не можеш просто така да сравняваш сайтовете.
Има сайтове и сайтове, чийто дизайн изцяло зависи от продукта или услугата която предлагат.

Аз и в двата примера които си дал не откривам почти никакъв дизайн и концепция.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Не можеш просто така да сравняваш сайтовете.
Има сайтове и сайтове, чийто дизайн изцяло зависи от продукта или услугата която предлагат.

Аз и в двата примера които си дал не откривам почти никакъв дизайн и концепция.

Напълно съм съгласен с теб! Общо взето исках да питам на какво да заложа: на цветното или на семплото...

Иначе съм съгласен, че не може просто така да се сравняват сайтове...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Като цяло харесвам сайтове от 2-ри тип (Семпъл според мен, а не наситен), които са семпли и с цветове, които не ти "прогарят" очите, а по-скоро меки и успокояващи.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Аз съм за изпипаните неща и за цветовете който не те дразнят. Това е една от главните причини да харесвам Google+ повече от Facebook. Просто си личи как на всеки детайл е обърнато внимние.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Търся мнението на масовия потребител по отношение на това как ...

мнението на масовия потребител в уебмастерски форум ... звучи ми като оксиморон малко това което търсиш :)

по темата: нито един от двата не ми допада иначе си мисля че съм за по минималистичен дизайн в случаят - пък и те са малко като ябълки и портокали двата примера (представяната информация на сайтовете е коренно различна)
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

По принцип въпроса няма смисъл без да е уточнено каква е целта - дали фирмата разработчик на сайта да вземе максимум пари или клиента да спечели максимално.
Във вторият случай, най ефективно е не анкета, а експеримент с готов софтуер от рода на adwords/експерименти или подобен, като целта е да се следи статистически достоверно конверсията на сайта и особено на ниво отделни страници и съответно... сещаш се те да се подобряват.
Но по принцип, подобряването струва пари.
Лично за мен такива ценообразувания са обречени на забрава, щото конкуренцията ще те задмине кат стой та гледай и клиента ти ще фалира.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

мнението на масовия потребител в уебмастерски форум ... звучи ми като оксиморон малко това което търсиш :)

Хахаха, да прав си, но тук може да почерпя мнението на една що годе представетелна извадка от потребители, които живо се интересуват от сайтостроенето...

по темата: нито един от двата не ми допада иначе си мисля че съм за по минималистичен дизайн в случаят - пък и те са малко като ябълки и портокали двата примера (представяната информация на сайтовете е коренно различна)

да, искаше ми се да обърна внимание на по-семпъл и съще временно стилен и бранд дизайн като на сайта на Steve Jobs. А другия вариант е по цветните композиции, които грабват потребител... и се лутам на какво да заложа, за да налова малко бранд в нишата...

По принцип въпроса няма смисъл без да е уточнено каква е целта - дали фирмата разработчик на сайта да вземе максимум пари или клиента да спечели максимално.
Във вторият случай, най ефективно е не анкета, а експеримент с готов софтуер от рода на adwords/експерименти или подобен, като целта е да се следи статистически достоверно конверсията на сайта и особено на ниво отделни страници и съответно... сещаш се те да се подобряват.
Но по принцип, подобряването струва пари.
Лично за мен такива ценообразувания са обречени на забрава, щото конкуренцията ще те задмине кат стой та гледай и клиента ти ще фалира.

Целта е сайта да е запомнящ се като бранд и да кара потребителите да се връщат в сайта и да избират услугите които предлага фирмата... да да знам че съдържанието е най-важно, но сега става дума само и единствено за дизайна...

И не не става дума разработчика на сайта да вземе повече, аз съм от другата страна и се чудя какво да си поръчам да ми се направи и за кое си струва да се плати повече... :)
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

да, искаше ми се да обърна внимание на по-семпъл и съще временно стилен и бранд дизайн като на сайта на Steve Jobs. А другия вариант е по цветните композиции, които грабват потребител... и се лутам на какво да заложа, за да налова малко бранд в нишата...

Според мен веселият и шарен дизайн на втората опция е по-доброто решение, но да не бъде толкова екстремно шарен :)


брандиране на прост и минималситичен стил като на Steve Jobs .. трудно освен ако не си ... самият Steve Jobs (ще рече да имаш доста голям ресурс зад себе си)
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Според мен веселият и шарен дизайн на втората опция е по-доброто решение, но да не бъде толкова екстремно шарен :)


брандиране на прост и минималситичен стил като на Steve Jobs .. трудно освен ако не си ... самият Steve Jobs (ще рече да имаш доста голям ресурс зад себе си)

На мнение съм, че човек може да създаде нещо адски запомнящо се и без да има кой знае какъв ресурс...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Според мен от определящо значение за визията на сайта е нишата, в която се бори въпросната фирма.

Просто не може да се направи визия тип "bbc.com" на сайт, предлагащ детски стоки примерно, както и обратното.
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Според мен от определящо значение за визията на сайта е нишата, в която се бори въпросната фирма.

Просто не може да се направи визия тип "bbc.com" на сайт, предлагащ детски стоки примерно, както и обратното.

Да, съгласен съм, но да кажем, че на тематиката на сайта би подхождал както семпъл дизайн, така и наситен с цветове и изображения...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

ако кажеш нещо повече за сайта, ще можем да престанем с гадаенето на кафе и да дадем някакви по-конкретни мнения...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

ако кажеш нещо повече за сайта, ще можем да престанем с гадаенето на кафе и да дадем някакви по-конкретни мнения...

Исках максимално да премахна условията като услуги, вид на съдържанието и др. подобни за да може да се отговаря на прима виста, но явно няма да стане... дейността на фирмата е свързана с декоративна растителност...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

е, това прави огромна разлика... като вляза на сайт за декорация бих очаквал нещата да са много красиви, добре съчетани и в никакъв случай да не са прекалено семпли... все пак сайта ще иска да ме убеди да стана клиент. щом е за декорация, трябва да е красив. все едно влизаш на портфолио на уеб-дизайнер...

това е лично мнение, не се ангажирам да е на масовия портебител...
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

е, това прави огромна разлика... като вляза на сайт за декорация бих очаквал нещата да са много красиви, добре съчетани и в никакъв случай да не са прекалено семпли... все пак сайта ще иска да ме убеди да стана клиент. щом е за декорация, трябва да е красив. все едно влизаш на портфолио на уеб-дизайнер...

това е лично мнение, не се ангажирам да е на масовия портебител...

Или не се изразих правилно или ти не ме разбра... :) Става дума за растения: дървета, цветя, трева и др... :)
 
Re: Какво е мнението на масовия потребител?

Или не се изразих правилно или ти не ме разбра... :) Става дума за растения: дървета, цветя, трева и др... :)

И селскостопански сайт да е, според мен пак трябва да излъчва свежест и написаното от Кобрети отново е валидно.
 

Горе