SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво мислите за офлайн рекламата на уебсайт?

yanev83

New member
Решил съм да направя една кампания с рекламни брошурки за моя сайт за имоти под наем в Област Стара Загора. Направил съм списък с около 60 агенции за недвижими имоти и съм разпечатал брошурки. Също така мисля да пусна някаква рекламка във местен вестник. Целта ми, чрез брошурите е в сайта да се регистрират колкото се може повече агенции, които да добавят обяви.
Как мислите дали ще има полза от това? Така или иначе съм решил да пробвам, ще споделя резултатите, дано са добри...
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Ако целта ти са само агенциите, защо не ги офертираш директно тях?
Може и на живо, ще си авторитетен. :D
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Целта ми по принцип е агенциите да добавят своите обяви във сайта. В момента има само 3 регистрирани и само едната добавя обяви и то много рядко, частни лица също рядко добавят. Мислите ли, че ако посетя лично агенциите, които съм набелязал, ефекта ще е по-добър... може би - да.
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсат

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсат

Честно казано и аз съм се замислил за едни брошурки за моя аукцион. Идеята ми е да се размятат на няколко десетки магазинчета и складове + офисите на няколко квартални провайдера.
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Винаги е хубаво да имаш паралелна офлайн кампания. И както при онлайн имаш определена възвращаемост. Най-важното е брошурите да са добре изработени, дори да струва малко повече. Ако можеш да си го позволиш, напечтай и пликове, не е много скъпо и можеш да ги ползваш за после. Паралелно ако мислиш да ги плащаш по пощата, писмо с личното наименование на агенцията, тоест същия текст, но всеки лист с точната агенция и подпис. Отнема много време, но така ефекта се повишава значимо. И последно една визитка, прикрепена към писмото. Така клиентите получават, наистина чувството че са получили много лична услуга.
Горните съвети ги докарват до сайта, след това вече важат правилата на онлайн маркетинга и можеш и да направиш някакви хватки. Ако имаш платена част, може да им дадеш отстъпка и да ги пренасочиш към специално направена за тиах страница. Ако не е платен, може би някоя допулнителна функция която да ползват като агенции и да има код в писмата, който да отключва тази фубкция.
Иначе горе някъде пишеше, че адрестите трябва да са къси за рекламните материяли. Точно така, но това важи за тениски, химикалки и подобни. Дори и да са по-дълги там, ако са достатъчно запомнящи се пак става. краванажълтиточки.ком се помни, и има голяма верпоятност да ти наберат адреса или най-малкото да го напишат в гугъл :) Успех с кампанията.
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Силно таргетирано или тясно регионално би имало ефект. Иначе са хвърлени пари на вятъра за БГ.
 
Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Re: Какво мислите за офлайн рекламата на уебсай

Благодаря за идеите и съветите момчета! Снощи обиколих около 15 агенции, там където можах пуснах в пощенските кутии, под вратите...:) Дано някой се заинтригува. Наистина това със персоналната брошура за всяка агенция във плик по пощата би било по-добре. Остават още около 50 агенции и мисля за тях да го направя по този начин. Все още нямам никакъв резултат от снощното ми обикаляне, но все пак е рано още... ще видя до довечера какво ще стане:)
 

Горе