SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво правят от Гугъл на сайта ми?

vb2005

New member
Редовно ми се случва да видя от гугъл да ми посещават сайта - имам предвид реален човек не бот - на вас случвало ли ви се е, и какво ли може да правят? Прикачам скрииншот.
 

Прикачени файлове

  • googlenasaitami.jpg
    googlenasaitami.jpg
    94.6 KB · Преглеждания: 0
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

нещо неможах да разбера какво показваш със скрийншута.
 
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

Не е на добре като почнат да те проверяват ръчно ...

Що?
 
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

Някакви нови теории по въпроса има ли?

Това съм го забелязвал само на нови сайтове и то посещенията са по едно, най-много две.

Но от две седмици постоянно имам посещения в http://www.arcadenix.com, от Маутън Вю и от индийски офис на Гугъл, като освен главната страница, браузват и на вътре, по няколко подстраници.

Пак става въпрос за нов сайт, с адсенс, като мисля, че не нарушавам никакви правила. Затрил съм всички ххх и хазартни игри. Да се притеснявам ли, или просто идват да играят. :D
 
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

Някакви нови теории по въпроса има ли?

Това съм го забелязвал само на нови сайтове и то посещенията са по едно, най-много две.

Но от две седмици постоянно имам посещения в http://www.arcadenix.com, от Маутън Вю и от индийски офис на Гугъл, като освен главната страница, браузват и на вътре, по няколко подстраници.

Пак става въпрос за нов сайт, с адсенс, като мисля, че не нарушавам никакви правила. Затрил съм всички ххх и хазартни игри. Да се притеснявам ли, или просто идват да играят. :D

Ами при мен се оказа, че ми бяха хакнали сайта и от гугъл ме предупредиха да го оправя. Когато идваха браузваха навсякъде из сайта - скоро не са се появавали. Бяха ми маркирали сайта в резултатите им като опасен за потребителите, но нещата се оправиха после. Моя сайт обаче не може да се каже че беше нов.
 
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

Темата е стара, но днес си гледах статса и за мое огромно учудване на 11 ноември съм имал над 300 директни посещения от офиса на Гугльовци. Няма рифърър, всички посещения са от браузър Сафари (интересно е, че ОС е (not set)), като за целия месец само три посещения са от търсене в Гугъл (2 по руска салата и едно по пиле фрикасе :)). За целия месец са прегледали над 1000 страници. Странното е, че AdSense Page Impressions са 0 и всички дикел на страмнната резолюция
1024x1024 ?!?!


Интересно какво правят тия хора, явно не търсят рецепти, защото bounce rate е почти 99%, а и както писах това са директни посещения, а не от търсачка.

П.П. Забравих да обавя, че сайтът е на български и прави по около 7-9 к уникални посещения дневно.

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • mountainview.jpg
    mountainview.jpg
    16.5 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: Какво правят от Гугъл на сайта ми?

Поне веднъж в месеца аз също засичам подобни посещения, но не намирам обяснение. Нямам АдСенс, нямам ххх или хазарт, не съм влизал и няма причина да вляза в черните им списъци. И все пак си идват периодично, въпреки че този сайт е почти на 6 години. Едва ли са намерили чак толкова уникално съдържание, но все нещо ги привлича... :confused:
 

Горе