SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Debilev

Dimitar Dimitrov
Реших да пусна тази тема с една единствена идея - който има желание, да сподели какви проценти на (not provided) вижда в Google Analytics за различни типове сайтове.

Ето 3 броя от мен:

Тип - Блог - 37.45% (not provided)

blog type not provided.jpg

Тип - Сайт за групово пазаруване 25.64% (not provided)

group trading website.jpg

Тип - Бизнес сайт (Company Website) 43.75% (not provided)

company website statistics not provided.jpg


Както се вижда, нещата не са никак добре. Поне при мен се губят доста ценни данни, които се налага да ровя малко по-малко. Основната загуба при Сайтът за групово пазаруване и Бизнес сайта идва от брандирано търсене.

И това е от мен в този късен час :) Дано има и други, които биха споделили малко данни по темата...
 
Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За да има някаква база за сравнение, няма да е лошо да посочиш период и кога точно е правено засичането.

Не очаквам някакъв кой знае какъв извод да излезе от цялата работа, освен че Гугъл става все по персонализиран.
 
Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

7%-10% - блог
30% - онлайн магазин
 
Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Тип - Бизнес сайт (1) 41%
Тип - Бизнес сайт (2) 32%
Тип - Бизнес сайт (3) 16%
Тип - Бизнес сайт (4) 37%
Тип - Онлайн магазин 39%

Това е за последните 30 дена. Не мога да направя точни изводи, но този сайт, който е с най-малък % (not provided) (16%) взима трафик основно по branded keywords...
 
Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Тематичен сайт -25.56%

До сега не се бях замислял сериозно над това....
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Данните са за период от 12 месеца.

  • Тематичен блог 1 - 25,55%
  • Тематичен блог 2 - 36,84%
  • Личен блог - 64,23%
  • Бизнес сайт 1 (Company website 1) - 46,81%
  • Бизнес сайт 2 (Company website 2) - 18,50%
  • Онлайн магазин - 53,57%
Не мога да направя точни изводи, но този сайт, който е с най-малък % (not provided) (16%) взима трафик основно по branded keywords...

И аз не откривам никаква последователност или зависимост, но при мен тези с най-голям % not provided взимат трафик основно по brand.
 
Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Ето един начин да следите (not set) във вашите адуърдс кампании. Всеки УРЛ адрес (реалният, не показвания) трябва да съдържа параметър ?kw={keyword} и после в резултатите ще виждате по коя ключова дума са влезнали платените ви посетители, като зададете Second dimension -> Landing page.
 
За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

тип - развлекателен сайт на английски - 10.16
тип - развлекателен сайт български - 18.46
тип - развлекателен сайт френски - 13.63
Само дето не ми е ясно какво значение има това.
 
За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Ето един начин да следите (not set) във вашите адуърдс кампании. Всеки УРЛ адрес (реалният, не показвания) трябва да съдържа параметър ?kw={keyword} и после в резултатите ще виждате по коя ключова дума са влезнали платените ви посетители, като зададете Second dimension -> Landing page.
досега не съм виждал not provided в адуордс, или нещо греша?


upd: малко по темата - интересен материал за това, какво може да извлечем от not provided трафик http://www.seomoz.org/ugc/how-to-analyze-google-analytics-not-provided-data
 
Последно редактирано:
За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

досега не съм виждал not provided в адуордс, или нещо греша?


upd: малко по темата - интересен материал за това, какво може да извлечем от not provided трафик How to Analyze Google Analytics (not provided) Data - YouMoz | SEOmoz


not provided има само в безплатния Analytics (в платения се вижда всичко, ама е $15 000 на месец).

Моите засичания са на база Януари-Септември 2012 г. Като мине декември ще изкарам кросната статистика - да се види какъв е тренда на тая гнус :)
 
Re: За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Re: За: Re: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

досега не съм виждал not provided в адуордс, или нещо греша?
В адъърдс се нарича (not set).

Toва с лендинг пейджа не помога особено. Някакви хора дори бяха направили филтър, който да показва в кой лендинг пейдж отива трафика, но пак не знаеш думата, по която са отишли там. Ако някой се интересува, мога да му пусна как се прави филтъра.
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Ето още едно case study по темата, резултатите от което са доста близки до тези, които всички споделихме :)

Study: 39% Of Google Search Referrers Now "Not Provided"
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Здравейте,
сори че дигам темата, но последните дни значително ми се дигна (not provided) на сайтовете. При единия достигна за вчера 94,81% и за септември 83,72%.
Другите ми сайтове за септември варират в интервала 75-77% и само един държи скромните 66%.

Я споделете как е при вас положението имали значително покачване този месец?
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Здравейте,
сори че дигам темата, но последните дни значително ми се дигна (not provided) на сайтовете. При единия достигна за вчера 94,81% и за септември 83,72%.
Другите ми сайтове за септември варират в интервала 75-77% и само един държи скромните 66%.

При ме е същата работа.... всичките ми 5 сайтчета варират м/у 65-85%
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Хмм... Има нещо такова. При мен се е качило от около 35% на 80% само за около месец. Почнало е качването към средата на август.
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Ето какво ставало... Вече всички ще сме защитени, не само логнатите. NSA не може да ни пипне вече :D
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

При мен процента е над 80-85 .. Мерси на @ scoobydoo за линка, вече ми стана ясно какво се случва. Това ще обърка на доста хора сметките
 
За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Ей, като го написах преди седмица, никой не реагира. Четете по редовно форума, бре!
 
Re: За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Re: За: Какъв е процентът ви на (not provided) данни?

Вече всички ще сме защитени, не само логнатите. NSA не може да ни пипне вече :D

NSA вече имат на Google частния ключ, спокойно. Така че всички само си мислим, че сме защитени ;)
 

Горе