SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да добавя сайдбар (sidebar) към темата си?

svet

New member
Здравейте,

Реших да си направя блог с WordPress. Избрал съм си тема, вече съм я редактирал и всичко много ми харесва.

Иска ми се обаче да добавя календар, но за това пък трябва да имам сайдбар (sidebar). Темата ми е само с една колона и въобще нямам такъв. Незнам дали се прибавя лесно или трудно, но ще се радвам, ако някой може да ми помогне.

Страничката е тук: http://www.svetlinspasov.name/

Ако е необходимо да приложа някакъв html код, моля кажете от кой .php файл и ще ви го дам.

Свет
 
Re: Как да добавя сайдбар (sidebar) към темата си?

Ако е необходимо да приложа някакъв html код, моля кажете от кой .php файл и ще ви го дам.
W single.php намираш <?php get_footer(); ?> и над него поставяш <?php get_sidebar(); ?>.
 
Re: Как да добавя сайдбар (sidebar) към темата си?

Прибавих кода на точното място, но сайдбар не се появи. :confused: Вместо това, като отворя отделен пост виждам този код:

Warning: require_once(/home/xxxxx/public_html/wordpress/wp-content/themes/default/sidebar.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xxxxx/public_html/wordpress/wp-includes/theme.php on line 822

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/xxxxx/public_html/wordpress/wp-content/themes/default/sidebar.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/xxxxx/public_html/wordpress/wp-includes/theme.php on line 822


Незнам дали това е проблемът, но темата ми въобще няма sidebar.php и functions.php, както някои други теми. Нямам и theme.php, който се вижда в съобщението за грешка.
 
Re: Как да добавя сайдбар (sidebar) към темата си?

ок, всичко е наред сега. :) добавих functions.php с този код:

<?php
if ( function_exists('register_sidebars') )
register_sidebars(2);
?>

добавих и sidebar.php (намерих го в google):

<ul><!-- open whole list -->
<li>Title of Section One
<ul>
<li>Apple</li>
<li>Orange</li>
<li>Banana</li>
</ul>
</li><!-- closing list under section one -->
<li>Title of Section Two
<ul>
<li>Beef</li>
<li>Chicken</li>
<li>Fish</li>
</ul>
</li><!-- closing list under section two -->
<li>Title of Section Three
<ul>
<li>Carrot</li>
<li>Celery</li>
</ul>
</li><!-- closing list under section three -->
</ul><!-- closing whole list -->

И като добавих кода посочен от теб в single.php, всичко си дойде на мястото. Сега остава да го оформя. :)

Мерси много за помоща.

Свет
 

Горе