SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

android

New member
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Като изключиме robots.txt вариантa, дайте идея как да се забрани индексирането от търсачките на определени части на сайт(wordpress-ки), които да са 100% ефективни. Варианта с htaccess може ли да ми гарантира на 100%, че съдържанието, което не искам да се индексира няма да бъде индексирано?
 
Re: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

Аз използвам просто - <meta name="robots" content="noindex,nofollow">. там където не искам роботите да ровят :)
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

Тъкмо това щях да пиша :) За да си спестиш главоболия , просто използвай meta robots за желаните страници.
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

Благодаря за отговорите и на двамата. А дали ще е добре и да премахна google + бутона от тези страници или се занимавам с глупости ?
 
Последно редактирано:
Re: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

Ми то това си зависи от теб :) Ако не искаш хората да споделят съдържанието на тази страница, махни всички бутони за споделяне :) Ако пък искаш да споделят ги остави :) It`s up to you :)
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

Мета ноиндекс сложи и същевременно НЕДЕЙ да блокираш с robots.txt, защото така не могат да влязат да видят meta тага и примерно Гугъл може да те остави в индекса с празно заглавие и описание (или да си измисли такива).
Но едва ли ще ти гарантира за всички търсачки в света. Може някои да са решили да не спазват никакви правила. Иначе за популярните търсачки ще ти свърши работа.
За + бутона намекваш, че Гугъл ще види с него страницата ти и ще игнорира мета ноиндекс и насила ще те индексира ли :). Спокойно, има ли ноиндекс, няма те в индекса и това е.
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За кой вариант с htaccess говориш?
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За кой вариант с htaccess говориш?

Оказа се, че няма такъв вариант. С htaccess има вариант за ограничаване на достъпа до определени папки(директории) от сайта, но това явно не спира индексирането им от търсачките.
 
За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

За: Как да забраня индексирането на съдържанието ми от търсачките?

E, как да няма? Например
Код:
<Files ~ "\.(png|jpe?g|gif)$">   
Header set X-Robots-Tag "noindex" </Files>
Затова те питах за кой точно вариант. Както и да е.
 
Всеки втори SEO плъгин за wordpress има опция за noindex,nofollow на публикация,съдържание или страница с архиви. Не са ти нужни никакви кодове, а просто кликане на няколко отметки :)
 
Да, но не всички използват WordPress. А дори на 4-те WordPress-а, които аз имам, си го правя сам с кодове, защото на плъгини не вярвам ;)

При по-сериозни проекти, примерно големи електронни магазини, трябва да си го заложиш в кода ръчно, няма как :)
 
Последно редактирано:

Горе