SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

Tunjay Deniz

New member
Значи От скоро имам публичен сървар на минекрафт и влизат некви нубове и искат да станат Admin.Когато им откажа някои от тях започват да вкарват ботове с прокси ип и само таварят сервера и накрая крашва.Моля дайте някакъп плъгин за да дащитя сървара Мс презварително :)
 
За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

Имаш 2 варианта:

1. По-мощен сървър с мрежови карти удържащи по-голям трафик (разбирай гигабити)
2. Хардуерен firewall , който да блокира flood / dos атаки

при всички положения ти трябва един 10к + лв.
 
За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

Има правилен начин и евтин начин, правилния е в посоката на s1yf0x, макар че ме съмнява популярността на сървъра ти и нуждата от гигабитов трафик.

По-евтин и зависи от уменията ти може би по-прост начин е да си направиш един скрипт да ти следи SYN заявките, когато те flood-нат флудващите ip-та ще се отличат много лесно с хиляди може и милиони такива. Така можеш да ги следиш и автоматично да създаваш правила в iptables да ги блокираш за известно време.
 
Re: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

AntiBot - Admin Tools - Minecraft Server Mods - Curse - Това не би ли свършило някаква работа? Нищо не разбирам от Майнкрафт, дори не съм го и пускал някога, но след кратко търсене ми изскочи линка
 
За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

Дори с По-мощен сървър с мрежови карти удържащи по-голям трафик не ми помага ,защото те спамят в чата и заемат празните места в сървара така ,че истинските хора не могат да влизат а и не мога да си го позволя все още по мощен сървар ,защото не печеля нищо от сървара за по напред може
 
За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

За: Как да защитя Minecraft server от атака на ботове Pardigm

Ако сървъра ти просъществува до "по-напред". При малките game servers това е положението, в зародиш ги разсипват от SPAM и FLOOD докато се откажат, поради липса на средства. С по-мощен сървър ще има повече празни места за истински хора. Това, което ти е дал Мастер-а като решение се отнася до това да не влизат ботове, които да играят изкуствено.
 

Горе