SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

cloxy

Super Moderator
Екип
Здравейте,

Разработвам едно ново проектче, за което скоро ще разберете :)

Имам обаче нужда от малко помощ. Значи става въпрос за сайт на PHP и MySQL база с основа Linux. Налага ми се в точно определена дата и час да изпълня заявка към базата данни.

Примерно на първо число всеки месец в 00:00 часа да се увеличи стойността на дадено поле с единица.

Някакви идеи как става номера и изобщо възможно ли е подобно нещо?
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

тогава трябва да имаш крон jobs, от там му даваш кога да изпълнява даден php файл.
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

Ако искаш да е в риъл тайн и аз не се сещам друго освен крон джоб.

Иначе може при някакво събитие, първия логнал се юзър в първия ден от месеца да генерира тази заявка. Нещо като авто-прунинга на форумите.
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

Трябва да е в точно определено време. Първият логин не ми върши работа.
Благодаря за насочването към това чудо cron jobs. Започвам да го разучавам.
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

Трябва да е в точно определено време. Първият логин не ми върши работа.
Благодаря за насочването към това чудо cron jobs. Започвам да го разучавам.
Моля ;)
Тук сме да си помагаме ;)
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

през cronjob си викни или
Код:
wget  http://remote.path/here.php
или ако имаш права
Код:
php -f /localpath/here.php

В първия случай можеш да пренасочиш изхода към дисплея за да не ти пълни директорията с файлове. Във втория случай трябва да вземеш впревид параметрите от командния ред вместо от $_GET/$_POST
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

@nikoladd - Първият начин проработи, но не става за къси интервали. Изглежда се пази някакъв бъфер и страницата не се презарежда.

На мен ще ми върши работа, защото ще се изпълнява по-рядко. Благопдаря и на теб за съдействието.
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

@nikoladd - Първият начин проработи, но не става за къси интервали. Изглежда се пази някакъв бъфер и страницата не се презарежда.
не те разбрах за късите интервали? crontab формата позволява точност до минута. Това от гледна точка на компютър е бая дълъг интервал, освен ако ти се бави скрипта, който викаш. Ако имаш често извикване по принцип ти трябва заключване, за да не ти се припокриват заявките. Също ако имаш SSH достъп е добре да си пробваш заявката ръчно, може да има някакво бавене от DNS/reverse DNS или нещо такова.
 
Re: Как да изпълня MySQL заявка в точно определено време?

А бихте ли каза ли как може да се направи и инсталира едно файлче с corn Job например:
adm_corn.php
И да изпълнява същите функции като от cpanel-а там полета молет и т.н. а не ръчно?
Поздрави!
 

Горе